Merkur Futurum geldi.
Smile 

1a48c90d.jpg

22 Eylül 2011 Perşembe günü http://www.traditionalshaving.co.uk sitesinden 37,04 GBP ye aldığım. Merkür Futur Chrome jilet tutucum. Bugün elime ulaştı. 11 gün sürdü. Bu süreçde 2 hafta sonu geçirdi yani tam olarak 7 iş günün de elime ulaştı. Aldığımın ertesi günü paketleyip kargoya vermiş site
Çok hızlılar gerçekten

traditionalshaving 3 adet de şeker koymuş kutuya kahverengi beyaz çizgili bir şeker ama naneli
Ben şekeri beğenmedim. Köy bakkallarındaki şekerler gibi Smile

Ürüne gelecek olursak biraz önce kutusunu açtım. Kutusunu metal-plastik falan sanıyordum. Dandik karton bir kutusu var ve birde kullanma kılavuzu var. Kutusunda hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Yukarıda eklemiş olduğum kutunun içinden çıkıyor.

Futur gerçekten bahsedildiği gibi ağır bir jilet tutucu ve malzeme kalitesi çok yüksek her yerinden kalite akıyor. Parlaklığı gözünüzü alıyor adeta

Tıraşını henüz deneyemedim akşam eve gidince deneyem. Tıkanıklık testi yapmak için sakalımı uzatıyordum. 10 günlük sakalım var şuan
ilk tıraşımı feather jilet takarak olacam. Teknolojinin son ürünü nasıl oluyormuş görecez bakalım. Ayar olarak ilk perdeyi 3 ikinci perdeyi 4 son perdeyide 1 ayarında yapmayı düşünüyorum. Her tıraşdan sonra jiletimi çıkarıp güzelce temizleyip o şekilde muhafaza etmeyi düşünüyorum.
Ama standım yok işte acil bir stand lazım bana

Bu ürünü McOrco arkadaşımızla beraber almıştık. O indirim kuponu bulmuş bir siteden, kendisinin aldığı gün aynı kuponla bende aldım. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum. 37,04 pound güzel fiyat

McOrco kardeşim gördüğün gibi benim futur bugün elime ulaştı. Senle aynı gün aldık seninki de bugün yarın ulaşır.

Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
hayırlı olsun.. güle güle kullanın
siz de parlak olanını almışsınız sanırım... hiç mat alan olmadı heralde bizden...
kutu gerçekten hayal kırıklığı... Ama kromajdan yana da favorim Edwin Jagger.Big Grin
Futurun sap kısmının ve kafanın üstünün kromajı süper ama kafanın altı ve içi biraz daha kalitesiz gibi kaplama...

Şekerler güzeldi bence. eğer beğenmediyseniz gelince ben alabilirim bir tanesini..Angel
bir makine ile ilk traşınız, makine merkür futur ve jilet feather... biraz dikkatli olsanız iyi olur .... Confused
keşke daha yumuşak bir jiletle deneseydiniz.

Ankara'nın suyu güzel ama ben yine de size bir atlet benzeri pamuklu bez edinmenizi öneririm. ben her traştan sonra acelem dahi olsa ihmal etmeden kuruluyorum makineyi. iç kısmını da bir tane kulak pamuğu ile kuruluyorum.

Ankara'ya geldiğimde stand işi ile ilgili tecrübelerimi memnuniyetle paylaşırım. Ama yapma işi yine size kalacak. biraz vakit ayırmak gerekiyor. şu anda da hiiç vaktim yok atölyeye gidecek Confused

Saygılar
hayırlı olsun bize gelen giden yok darısı basımıza aynı gun almıstık Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Teşekkür ederim arkadaşlar.

Mcorco sen İstanbulda değilmiydin sana daha çabuk gelmesi lazımdı. Smile Gümrükcü 2 perde tıraş oluyum diye almış olmasın. Smile

Papazerigi dostum şekerlerden birini yedim diğer ikisinide evdekilere verdim. Siz gelin ağzımızı tatlandıracak birşey bulurum ben
Benim makinayla ilk tıraşım değil. Yıllardır mach3 le tıraş oluyorum. Aylardır da ming-shi ye takılı feather, permasharp, derby ile tıraş oluyorum. Tersden düzden her yönden alıyorum. 5-6 perde tıraş oluyorum. Yüzüm iyice alıştı. Aslında çelik usturaya geçecektim direk ama kayışı, bilemesi, fiyatı beni sıkıntıya sokar ve tıraşdan soğurum diye yaprak jiletlerle ilgileniyorum. Jiletli usturaları ise hiç düşünmedim düşünmüyorum. İyi bir yaprak jilet, iyi bir jilet tutucu, iyi bir ön hazırlık ve iyi bir teknik ile jiletli usturadan daha yakın tıraş olunabilir. Olduğumada inanıyorum.

Temizlik için pamuklu bez ve kulak çöpü diyorsun anladım. Futurumu her tıraşdan sonra mutlaka temizlemeyi düşünüyorum.

Stand ı geldiğinde paylaşırsan ve bir kağıt üzerine kaba taslak çizersen kendim yaparım. Elimde her türlü alet edavat var. Elimden o işlerde gelir sıkıntı olmaz.
Teşekküler eskiuye3315 üstad
Bizler Türkiyede geleneksel tıraşa yeni başlamış olan arkadaşar evet tersden başladık. En dandik makinaları kısa süre kullanıp en üst makinaya atladık. Buda bizlere özgü birşey olsa gerek
Üstüne üstlük hepimiz krom futur aldıkSmile şaka gibi Türk tıraş severler has bu özellikler

Napalım bizimde böyle oldu. Ara modelleri zaman içinde mutlaka alıcam. Yüzümü en zora alıştırıyım. Gerisi kolay
Sonuçda insanlar usturayada başlıyor ve uzun yıllar kullanıyorlar. Jilet tutucularda jilete uzakda olsa neticede koruma barı var.
Tıraşa iyi bir ön hazırlık yapmış ve dikkatli tıraş olan bir insanın yüzünü keseceğini sanmıyorum.
wallahi 3 makinem var. inanın Futuru kullanırken aldığım keyif hiçbirinde olmadı. 6ya kadar tüm ayarlarda kullandım. gerçekten güzel bir makine. işin sırrı bastırmamakta ve doğru traş açısını yakalamakta. Slim de çok güzel traşlar sunuyor, hatta belki futurdan iyi, ama kullanımı futur kadar güzel değil. bir de EJ89L yi doğru kullanmayı becerebilirsem. heralde hep dandik jiletler kullandım ondan.
Saygılar
(03/10/2011, Saat: 18:35)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: wallahi 3 makinem var. inanın Futuru kullanırken aldığım keyif hiçbirinde olmadı. 6ya kadar tüm ayarlarda kullandım. gerçekten güzel bir makine. için sırrı bastırmamakta ve doğru traş açısını yakalamakta.
Saygılar

11. ayarda kullandın mı?Smile

Mekanizmayı söküp bir ayar yapınca 6 kademe üstüne ulaşılıyormuş
Lordum demişti sanırım.
İlk tıraşın sonuçlarını yaz bu akşam. ben 89L yi feather ile kullandım sonuç mükemmel, harika bir tıraş sunuyor.
Tama cellayıda deniyorum bugün
(03/10/2011, Saat: 18:09)ilkerxxx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim arkadaşlar.

Mcorco sen İstanbulda değilmiydin sana daha çabuk gelmesi lazımdı. Smile Gümrükcü 2 perde tıraş oluyum diye almış olmasın. Smile

Papazerigi dostum şekerlerden birini yedim diğer ikisinide evdekilere verdim. Siz gelin ağzımızı tatlandıracak birşey bulurum ben
Benim makinayla ilk tıraşım değil. Yıllardır mach3 le tıraş oluyorum. Aylardır da ming-shi ye takılı feather, permasharp, derby ile tıraş oluyorum. Tersden düzden her yönden alıyorum. 5-6 perde tıraş oluyorum. Yüzüm iyice alıştı. Aslında çelik usturaya geçecektim direk ama kayışı, bilemesi, fiyatı beni sıkıntıya sokar ve tıraşdan soğurum diye yaprak jiletlerle ilgileniyorum. Jiletli usturaları ise hiç düşünmedim düşünmüyorum. İyi bir yaprak jilet, iyi bir jilet tutucu, iyi bir ön hazırlık ve iyi bir teknik ile jiletli usturadan daha yakın tıraş olunabilir. Olduğumada inanıyorum.

Temizlik için pamuklu bez ve kulak çöpü diyorsun anladım. Futurumu her tıraşdan sonra mutlaka temizlemeyi düşünüyorum.

Stand ı geldiğinde paylaşırsan ve bir kağıt üzerine kaba taslak çizersen kendim yaparım. Elimde her türlü alet edavat var. Elimden o işlerde gelir sıkıntı olmaz.
evet ıstanbuldayım ama ıstanbulun en buyuk ılcesındeyım
dolayısıyle dagatımı en yavas ve yogun olan yerınde
cınden alısverısı aynı anda yaptıgım ınsanlardan bazen
12 15 gunde gelen olmasına ragmen bana 40 gunu buldugu oluyor ulasması paketlerımın Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  merkur futur satin nerden alınır baran32 24 28,506 01/08/2014, Saat: 15:35
Son Yorum: onur98
  filarmonica ve merkur platinium ohtararan 4 7,130 03/04/2014, Saat: 00:01
Son Yorum: Hasan Ali
  Siparişerim geldi :)) iatros 33 29,564 06/12/2012, Saat: 04:26
Son Yorum: bulent45
  Merkur HD 34c ve Tabac Sabun siparişi verdim. (ÜRÜNLER ELİME ULAŞTI.) ilkerxxx 41 52,358 03/12/2012, Saat: 22:50
Son Yorum: papazerigi
  siparişlerim connaughtshaving den geldi ihtilaf 34 36,426 28/05/2012, Saat: 21:12
Son Yorum: mckorkmaz
  merkür futur nereden alabilirim. ahpaka 24 22,514 19/04/2012, Saat: 23:07
Son Yorum: bossyje
  merkur 37C muratti 18 22,868 16/11/2011, Saat: 20:49
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: