Cella
@Nani Kuş hocam hosbulduk Smile sizin yontem yillara meydan okutacak cinsten Smile

@kral arthur komsum ben baya bir bogazima duskunum Smile

Fırça kullanarak Cella aracılığıyla köpürttü
(21/06/2017, Saat: 21:48)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @emiriko komşum foruma tekrar hoşğeldiniz . Sadece Cella değil tüm sabunlarınızı buzdolabında saklayabilirsiniz . Sabunu 100 gr lık parçalara bölüp bir kabın içerisine aktarın sonra kabın üzerini jelatin ile kaplayıp buzdolabı poşetine koyun son olarak tekrar jelatinle kaplayıp buzdolabına koyun benim yöntemim biraz abartılı ama baya sağlam

@Nani Kuş üstad, yöntem gerçekten iyi de şu son bir kaç ayda biriken Klasik Tıraş malzememi hanımın hiddetini (!) çekmeden evde nasıl saklarım diye kara kara düşünürken, bir de açtığı buzdolabında benim sabunları bulursa Beni onlarla birlikte kapının önüne koyabilir diye uygulayamayacağım ben bu yöntemi

Sent from my iPad using Tapatalk
(21/06/2017, Saat: 22:33)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nani Kuş üstad, yöntem gerçekten iyi de şu son bir kaç ayda biriken Klasik Tıraş malzememi hanımın hiddetini (!) çekmeden evde nasıl saklarım diye kara kara düşünürken, bir de açtığı buzdolabında benim sabunları bulursa Beni onlarla birlikte kapının önüne koyabilir diye uygulayamayacağım ben bu yöntemi

Sent from my iPad using Tapatalk

Selamlar komşum,
Ben hiç saklayamıyorum evde Yen'i bir malzeme aldığımda sevinçle hüzün birarada oluyor benim için.???
Keyifli tıraşlar diliyorum...
(21/06/2017, Saat: 22:20)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nani Kuş hocam hosbulduk Smile sizin yontem yillara meydan okutacak cinsten Smile

@kral arthur komsum ben baya bir bogazima duskunum Smile

Fırça kullanarak Cella aracılığıyla köpürttü

Komşum bende de boğaz durumu farklı değil???
@emiriko satmayı düşünürseniz, ben de boşalan cella kutusunu doldurmak isterim.
@yokon hocam satışa koydum ama o kısımda konular onaylanma süreci biraz uzun. Özel mesaj atıyorum.
Sad 
Bir hafta önce Cella sabunumun renginin acayip biçimde değiştiğini fark ettim. Sorunu anlayabilmeniz için kutudaki Cella ile karşılaştırdım.

PrNXE6.jpg
7NdR8P.jpg
r2pPdV.jpg
LnN9oa.jpg

Contalı bir kap bulamadığım için açık plastik bir kapta bekliyordu ama üstüne aynı kaptan bir tane daha koyunca güvenceye aldığımı zannediyordum. Cella ile bir süre tıraş olmadım, buralar da bir ara aşırı sıcak olmuştu, sebebi bunlar galiba. Ama kapta bekleyen Cella'da bir sorun yok. Bunu kullanabilir miyim merak ediyorum. Kokusunda hafif bir değişiklik var ama normaldir herhalde.

Bu arada fotoğraf makinesinin azizliği, renkler gerçektekinden azıcık farklı çıkmış. Son fotoğrafta hiç fark yokmuş gibi gözüküyor.

Buna benzer bir konu daha vardı ama ondaki sorun farklı olduğu için yeni konu açtım.

5-6 tıraştır Arko kullanıyorum bu yüzden, Cella özletti kendini Smile Bunu bitirirsem sabun takviyesi yapacağım Smile

Şimdiden forumdaki tüm üstatlara teşekkürler.
Deneyimlerime göre Cella çok çabuk kuruyan bir sabundur. İyi muhafaza etmek ve kutusunu açtıktan sonra kısa sürede tüketmek gerek. İçerisinde minik partiküller oluştuğunda sabun, gördüğunüz an itibariyle hızla işe yaramaz hale geliyor. O minik partiküllerin kimyasal bir reaksiyon neticesinde oluştuğuna dair bir şeyler okumuştum, sanırım sabunun başlıği altındaydı.

Ek: Rengi değiştiyse atın komşum. Kurtarmanın yolu yok. En son su ile yoğurup el sabunu olarak değerlendirmiştim. Çok hassas bir sabun.
Selamlar,
Benim celladada aynı durum oldu .Ben attım kokusu da hoşuma gitmemişti tutmadım.Çabuk bozuluyor maalesef cella.
(30/07/2017, Saat: 02:28)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneyimlerime göre Cella çok çabuk kuruyan bir sabundur. İyi muhafaza etmek ve kutusunu açtıktan sonra kısa sürede tüketmek gerek. İçerisinde minik partiküller oluştuğunda sabun, gördüğunüz an itibariyle hızla işe yaramaz hale geliyor. O minik partiküllerin kimyasal bir reaksiyon neticesinde oluştuğuna dair bir şeyler okumuştum, sanırım sabunun başlıği altındaydı.

Ek: Rengi değiştiyse atın komşum. Kurtarmanın yolu yok. En son su ile yoğurup el sabunu olarak değerlendirmiştim. Çok hassas bir sabun.

Bilgi için teşekkürler, bu partiküllerin sebebini de çok merak ediyorum. Yabancı forumlarda bu partiküllerin ayrıntılı açıklaması var mı? Kabında bekleyen Cella da diğeriyle aynı ortamda bekliyordu. O açıkta olan kadar sararmadı ama bu partiküller ikisinde de oluştu.

(30/07/2017, Saat: 12:29)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,
Benim celladada aynı durum oldu .Ben attım kokusu da hoşuma gitmemişti tutmadım.Çabuk bozuluyor maalesef cella.

Anladım, forumdan ya da İmpa'dan yenisini alacağım o zaman başka çare yok. Peki bundan sonra aldığımı nasıl saklamalıyım? Bu partiküller de beni rahatsız etmişti ilk gördüğümde. Bir daha böyle bir sorun yaşamak istemem. Teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 20,013 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,713 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,084 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: