CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS...
Üstatlar,Komşular;

Bugüne kadar tecrübe etmiş olduğunuz "Orta Düzey Ecnebi" sabun veya kremleri kokularını gözardı ederek; Koruyuculuklarına, Tahrişe etkilerine, Nemlendiricilik özelliklerine göre buraya sıralarsanız veya yazarsanız sabun/krem konusunda tecrübe edinmek isteyenlere yardımcı olabileceğiniz kanaatindeyim.

Özellikle herkesin daha rahat ulaşabileceği fiyatları fazla yüksek olmayan nacizane kendi tabirimle "Orta Düzey" yabancı sabun veya kremleri dikkate almanızı rica edeceğim. TOBS, Tabac, Acqua Di Parma gibi üst düzey sabunları yazmazsanız sanırım daha etkili olur.

Bir de gene herkesin mutlaka tecrübesinin olduğuna inandığım bir adet Yerli krem veya sabunu da işin içine katarsanız karşılaştırmanın verimli olacağı kanaatindeyim.

Örneğin benim gibi hassas cilde sahip birinin tecrübelerine göre kötüden iyiye doğru sıralarsak;

Wilkinson Kase-Proraso Eucalyptus Sabun- Derby Kase-Cella-Musgo Real Classic

Erasmic, MWF, Speick gibi sabun ve kremleri hiç denemediğim için bir şey diyemeyeceğim.

Değerli tecrübelerini paylaşan herkese şimdiden çok teşekkürler...
Kremler kötüden iyiye:

Nivea Mild - Arko çeşitleri - Erasmic - Speick Men

Niveayı bir türlü sevemedim, atmak da istemiyorum arada bir kullanınca bir türlü bitemiyor...

Speick kokusu ve diğer herşeyi ile mükemmel.

Bir tüp I Coloniali Rhubarb dolapta bekliyor, açık olanlar bitsin sıra ona gelecek...
Koruyucu ve nemlendirme etkileri , ayrıca tahrise etkili demissiniz komsum.
Bu nitelendirmeler ile aklıma ilk gelen sabun MWF.
Fiyat performans olarak da uygun bence.
Fiyat karşılaştırmasını initial cost olarak mı yapıyoruz yoksa cost per shave olarak mı? Cost per shave yapıldığında fiyata takılmanın çok önemli olmadığını anladım ben şahsen. Ürünler çok çabuk bitmediği için fiyata bu kadar takılmayın.
Tabi, bence. Smile
Tamamı kişiden kişiye değişiyor
MWF yi seven çok seviyor ama ben bir türlü sevemedim.
Speick stick güzel ama beklentiyi çok da yükseltecek birşey yok bana göre.
proraso yeşili yazın kullanmıştım ve oldukça sevmiştim
Cellayı forumdaki çoğu kişi gibi bende beğeniyorum. Koruyuculuk,nemlendirme vs gayet dengeli ve sürekli kullanıma uygun gibi. Ama kabının küçük olması sebebiyle yüklemek biraz sıkıntılı,sıcak köpük yapmaya da çok uygun bence.
Tekrar şans vermenizi öneririm.
Tabac kokusunu beğenmemişsiniz ama bence denk gelirse bir stick refil alıp deneyin derim. Diğer tabac ürünlerinde olan(ben EDC denedim) ağır koku sabununda yok, tam tersine sabunda koku çok hoşuma gidiyor. Bir de tabac köpük yapısı itibariyle bence gerçek bir tıraş sabunu havası estiriyor.
Bir de merak ettiğim ve övülen i coloniali mango var.
Krem olarak bir tek sample olarak denediğim musgo real kremde bariz bir fark gördüm, diğer denediğim kremler arasında çok da bir fark göremedim
(17/02/2015, Saat: 23:17)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyat karşılaştırmasını initial cost olarak mı yapıyoruz yoksa cost per shave olarak mı? Cost per shave yapıldığında fiyata takılmanın çok önemli olmadığını anladım ben şahsen. Ürünler çok çabuk bitmediği için fiyata bu kadar takılmayın.
Tabi, bence. Smile

Üstadım;

10 TL'den 40-45 TL maximum diyelim Wink
Tabac, MWF giriyor bu fiyat aralığına refilleri ile. TOBS da giriyor sanırım, refill olarak. 5 lira daha ekleyerek kremlerini alabiliyorsunuz Impa'dan. Fiyatları tabii ki Türkiye üzerinden konuşuyorum. Yurt dışından çok daha uyguna alınabiliyor denk geldiğinde. Değinmek istediğim nokta ekonomi yapmak için orta sınıfa oynamak istiyorsanız, tıraş bazında bakıldığında ve refiller kullanıldığında aslında üst sınıfta takılarak çok zararda olmadığınız.

Bunun dışında Musgo Real'i beğendiyseniz aynı üreticinin Ach Brito ürününe göz atmanızı tavsiye ederim. Aynı boyutta bir tüpü 20 tl idi İmpa'da. Aldım, daha kullanamadım. Bir ara ben de mwf denemek istiyorum, ancak en erken önümüzdeki sonbahar-kış olur sanırım.
PRORASO yu feather ac dx ile denediğimde tahriş yaşıyorum ama tabacda tahriş yaşamıyordum... Tabacı geçen yaz impada 30-35TL ye almıştım
edwin jagger sabunlarinin 20 25 tl araliginda olmasina aldanip sakin almayin.
hicbirseyini begenmedim.
musgo real i bir kere denedim iyiydi (alexey saolsun)
blueness de almaya degmez.
mwf yumusacik yapiyor gercekten iyi 35 tl.
ama bence paraya koyin ve crab tree taylor gibi kaliteli urunleri alin 1 yil doya doya kullanin.
aylik yuku size 8 tl gibi bisey olacak.

CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... bunların içinden MWF ve Speick çubuk beğendiklerim. Mitchell bir önceki tıraşımda bitirdim yıllar olmuştu alalı. Şimdilik tekrar almadım güzel sabun ama denemek için daha bir sürü sabun var. Şimdiye kadar bitirince tekrar aldığım sabunlar Palmolive ve Arko çubuk. Krem için de Musgo Real başlıkta adı geçenlerden çok iyi krem. İçinde witch hazel de var. Sürekli alacaklarım veya beğendiklerimin hepsini sorsanız çok kısa bir liste olmaz sanırım Big Grin
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,119 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Speick Tıraş Sabunu papazerigi 77 97,667 26/09/2021, Saat: 12:52
Son Yorum: broraso
  'Tabac Original' ve 'Proraso Azur-Lime' mtcn77 25 8,573 13/05/2021, Saat: 00:38
Son Yorum: onurcakmak
  Proraso Tıraş Sabunu - Eucalyptus & Menthol papazerigi 131 166,177 13/03/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: Hexciter
Star Cella ilkerxxx 762 316,297 03/01/2021, Saat: 22:12
Son Yorum: 1905sss
  Proraso Tıraş Sabunu -Aloe vera ve yeşil çaylı ulysse6 26 23,471 16/10/2020, Saat: 00:28
Son Yorum: klasik63
  Proraso sabun / yavru böcek / yardım mustbe 35 11,481 08/06/2020, Saat: 00:09
Son Yorum: mustbe
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 19,797 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  Proraso Köpük Çeşitleri krub 3 3,428 08/09/2018, Saat: 02:22
Son Yorum: kadir.tbk
  Erasmic eggman 63 71,204 25/04/2016, Saat: 00:47
Son Yorum: mavi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: