Cella
Dün gece bu sabunun kapağını açık bıraktım ve sabah kokudan eser kalmadığını sordum. Benim gibi kokusu ağır gelenler için uygulanabilir. Bu arada @dikdik_s hocam bu çabuk bozulan yumuşak kremler için atıyorum 2 haftada 1 o dönem kullanılmıyorsa bile fırçaya yükleme yapılıp üst tabaka alınsa mantıklı bir uygulama olur mu?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(06/09/2018, Saat: 22:03)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s üstadım, cevabınız için teşekkür ederim.

Ben de koku özürlüyüm. Amber, misk, paçuli filan deseydiniz hiçbir faydası olmazdı zaten benim için

Sabun, temizlik vb. kokuları severim. Nemlendirme özelliğinin de iyi olduğunu söylemiştiniz zaten. Elimde birkaç tane balsam var. Onları bitirip Cella balm alıp denemek istiyorum.

Cella yeni seri acıbadem kokusundan çok farklı. Ayrıca cella sabunun kokusu bir zamandan sonra fazlasıyla sıkıcı olabiliyor. Balm bende olmadığı İçin yorum yapamam ama aftershave sonbahar ve kış İçin temiz bir koku. Baymıyor,rahatsız etmiyor. Hafif rüzgarda gayet rahatlatıcı. Tavsiye.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@FearOfATG

Komsum uzun donem kullanılmıyorsa, belli zamanlarda arada sabunu kopurtmek, boylece eski nem dengesini saglamak, sert sabunların catlamaması icin arada soyledigimiz onerilerden biri.

Artisian tarzda yumusak sabun veya kremlerin bozulması diye bahsettigimiz olay, kurumayla vs alakası olmayan, urunun belki icinde paraben gibi koruyucu ama zararlı maddelerin eksikliginden mi bilemiyorum, urunun kendi icinde bozulması oluyor. Renk koyulasması, kopurmeme vs gibi sabun artık eski o bildigimiz sabunluktan cıkıyor.

Bunun benim gozlemledigim nedenlerinden biri, sert yumusak sabun farketmeden tum sabunlar, nemli olarak kutusunun kapatılmasını kesinlikle sevmiyor, rutubet sonucu bozulması cok hızlanıyor. Sabunlarınızı her gun kullanıyorsanız, hic kapak kullanmayın acık kalsın. Rotasyonda ara sıra kullanıyorsanız da mutlaka kullanım sonrası iyice kuruması icin birkac saat havalandırın.
Aynı sekilde yumusak sabunlar, sert sabunlar kadar su sevmiyor istemiyor. Urunun kendi kabından kapurtulmesi, sabunun gereginden fazla su emmesine neden oluyor sanırsam. O yuzden bir kasıkla kullanacagınız kadarı kopurtme kasenize almanız cok daha iyi oluyor.

Bu yumusak sabun bozulması dedigimiz seyin bir diger nedeni de, belki inanmayacaksınız ama sadece kendi gozlemimi paylasıyorum, urunu kendi kabında domuz fırca ile kopurtulmesi. Nedenini bilemiyorum ama yumusak sabunları domuz fırca kullanımı sonrası, sabunun ust katmanında bir sure sonra renk koyulasması olabiliyor. Aynı sabunu baska bir porsuk veya sentetik fırca ile kullanınca, domuzda yasanılan o renk koyulasmasını olmuyor. Kullanmayalı uzun zaman olsada Cella bu olaya hassas olanlardan biri diye aklımda kalmıs.Yine cozumu kasık ile sabundan kucuk parca alarak kullanmanız.

Moraliniz bozulmasın, oyle cok kolay basa gelen olaylardan bahsetmiyoruz. Uzun donemde sadece bir iki kere yasadıgım mevzular. 2 seneyi asmıs, geldigi ilk gun gibi duran ve kullandıgım cokca artisianım var. Hani bunlar sadece olası sorunlar ve kucuk tecrube ettigim oneriler.
Saygılar
(07/09/2018, Saat: 12:02)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FearOfATG

Komsum uzun donem kullanılmıyorsa, belli zamanlarda arada sabunu kopurtmek, boylece eski nem dengesini saglamak, sert sabunların catlamaması icin arada soyledigimiz onerilerden biri.

Artisian tarzda yumusak sabun veya kremlerin bozulması diye bahsettigimiz olay, kurumayla vs alakası olmayan, urunun belki icinde paraben gibi koruyucu ama zararlı maddelerin eksikliginden mi bilemiyorum, urunun kendi icinde bozulması oluyor. Renk koyulasması, kopurmeme vs gibi sabun artık eski o bildigimiz sabunluktan cıkıyor.

Bunun benim gozlemledigim nedenlerinden biri, sert yumusak sabun farketmeden tum sabunlar, nemli olarak kutusunun kapatılmasını kesinlikle sevmiyor, rutubet sonucu bozulması cok hızlanıyor. Sabunlarınızı her gun kullanıyorsanız, hic kapak kullanmayın acık kalsın. Rotasyonda ara sıra kullanıyorsanız da mutlaka kullanım sonrası iyice kuruması icin birkac saat havalandırın.
Aynı sekilde yumusak sabunlar, sert sabunlar kadar su sevmiyor istemiyor. Urunun kendi kabından kapurtulmesi, sabunun gereginden fazla su emmesine neden oluyor sanırsam. O yuzden bir kasıkla kullanacagınız kadarı kopurtme kasenize almanız cok daha iyi oluyor.

Bu yumusak sabun bozulması dedigimiz seyin bir diger nedeni de, belki inanmayacaksınız ama sadece kendi gozlemimi paylasıyorum, urunu kendi kabında domuz fırca ile kopurtulmesi. Nedenini bilemiyorum ama yumusak sabunları domuz fırca kullanımı sonrası, sabunun ust katmanında bir sure sonra renk koyulasması olabiliyor. Aynı sabunu baska bir porsuk veya sentetik fırca ile kullanınca, domuzda yasanılan o renk koyulasmasını olmuyor. Yine cozumu kasık ile sabundan kucuk parca alarak kullanmanız.

Moraliniz bozulmasın, oyle cok kolay basa gelen olaylardan bahsetmiyoruz. Uzun donemde sadece bir iki kere yasadıgım mevzular. 2 seneyi asmıs, geldigi ilk gun gibi duran ve kullandıgım cokca artisianım var. Hani bunlar sadece olası sorunlar ve kucuk tecrube ettigim oneriler.
Saygılar
Çok teşekkürler hocam, bugün de yeni birşeyler öğrenmiş oldum Smile Havalar hala sıcak olduğu için proraso mentol kullanıyorum sürekli neredeyse. Kapağını hiç kapamamak bana uyar da mentol kokusu kaçar mı diye düşünmedim degil şu an yazarken?

Komsularim bugun cella sabun aldim ve ilk tirasimi oldum,onceden arko ve arkonun kremleri ile tirasimi olurdum.Bu benim ilk pahali sabunum oldu ama arko ile arasinda pek fark goremedim,belki ilerde o farki daha iyi hissederim ne diyorsunuz komsular ? Kokusu guzel ama hakkini yemeyeyim.

1 saat sonrq duzenleme:Simdi farkettimde daha az bir tahris ile karsilastim.Arko ciddi manada cildimi kurutuyordur bu ise gayet guzel.Yalniz simdide icimi sabunu bozacam korkusu kapladi

Sabunu kopurttukten sonra kabinin etrafinda kopukler kaliyor,bir tur musluk altindan geciriyorum cellayi ve ters cevirip kurumaya birakiyorum kurudugu vakitde kapagini kapatiyorum.Yoksa bozar miyim sampuani ?
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Bozulmaz
(24/09/2018, Saat: 21:28)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsularim bugun cella sabun aldim ve ilk tirasimi oldum,onceden arko ve arkonun kremleri ile tirasimi olurdum.Bu benim ilk pahali sabunum oldu ama arko ile arasinda pek fark goremedim,belki ilerde o farki daha iyi hissederim ne diyorsunuz komsular ? Kokusu guzel ama hakkini yemeyeyim.

1 saat sonrq duzenleme:Simdi farkettimde daha az bir tahris ile karsilastim.Arko ciddi manada cildimi kurutuyordur bu ise gayet guzel.Yalniz simdide icimi sabunu bozacam korkusu kapladi

Sabunu kopurttukten sonra kabinin etrafinda kopukler kaliyor,bir tur musluk altindan geciriyorum cellayi ve ters cevirip kurumaya birakiyorum kurudugu vakitde kapagini kapatiyorum.Yoksa bozar miyim sampuani ?
Kapağını kapamadan önce kurusun yeter ki @gidakontrol hocamın da dediği gibi birşey olmuyor hatta ben kokusunu sevmediğim için kafam estikçe tıraş sonrası hiç kapamıyorum koku uçsun hafiflesin diye, birşey olmuyor.

(25/09/2018, Saat: 10:36)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bozulmaz

Komsularim sagolasini cok guzel aydinlandim .Yalniz.... benim kafam cok karisti konuyu okudugum halde.Kimisi sabunun kendi kabinda kopturtun demis kimisi kasiklan alip bi kapta kopurtun demis.Elbette bunun bir kesin kurali yok peki ne oneriyorsun komsum bana ? Ogrenci olarak ilk defa boyle bir sabun aldim ziyan ederim diye korkuyorum hem yeni okuycak olanlarada tekrar olur.

Saygilar
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(25/09/2018, Saat: 20:41)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsularim sagolasini cok guzel aydinlandim .Yalniz.... benim kafam cok karisti konuyu okudugum halde.Kimisi sabunun kendi kabinda kopturtun demis kimisi kasiklan alip bi kapta kopurtun demis.Elbette bunun bir kesin kurali yok peki ne oneriyorsun komsum bana ? Ogrenci olarak ilk defa boyle bir sabun aldim ziyan ederim diye korkuyorum hem yeni okuycak olanlarada tekrar olur.

Saygilar
Hocam cella kullanan biri olarak kabında yüklüyorum. Genelde akşam tıraş olduğum için açık bırakıyorum sabah da yüz yıkama faslında kapatıyorum, kurumuş oluyor.
Kolay kolay bozulacak birşey gibi gelmedi bana..

En uzun ömür için kaşıkla bir kaba almak mantıklı ama gercek anlamda bir Italyan sabunu deneyimi istiyorsanız, kendi kabında, sert sabun köpürtür gibi iyice yukleyip yüzde devam etmek en güzeli.

~SB

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 20,031 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  CELLA VS SPEICK VS MWF VS PRORASO VS ERASMIC VS... agieda 10 15,767 18/02/2015, Saat: 11:39
Son Yorum: ckeskin
  cella sabun deneyımım burakoner0681 7 13,130 21/02/2012, Saat: 17:01
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: