Köpüklü İstanbul'dan selamlar
Big Grin 
Herkese merhabalar. Bir erkeğin sonunda dönüp dolaşacağı en doğru yermiş burası. Biraz geç oldu gibi (30) ama nereden dönsersek kardır hesabı. Ben de eski usul traşa bu hafta başlayan biri olarak herkese selamlar.
Hoş geldiniz komşum. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.
Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

Ekipmanınız nasıl, neler kulanıyorsunuz?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
hoşgeldiniz. keyifli tıraşlar.
Merhabalar, ben de eski usule yeni başlayan biri olarak aldıklarımı sıralayayım dedim. Üstadlar değerlendirirse ve yorumlarlarsa çok sevinirim.

Nereden alındı? Eminönü - Zaza Han

Timor 1320 Traş Makinesi

https://blizzardshaving.com/296-thickbox...-80-mm.jpg

Bıçak olarak Wilkinson bıçaklar pahalı geldiğinden tabi bıçak konusunu araştırmadığıma pişmanım ZAZA aldım. Okuduktan sonra sert sakallara iyi gelmediğini öğrendim.  Big Grin

Sabun olarak da Wilkinson Mavi kase olanı aldım.

Fırça da ZAZA'nın 20 TL'lik olanından aldım. Şu anlık tek kafama takılan şey jilet. Sert sakal için hangi marka ve İstanbul'da nerede bulabilirim.
(20/08/2017, Saat: 13:09)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.

Teşekkürler  Smile

(20/08/2017, Saat: 13:22)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hoşgeldiniz. keyifli tıraşlar.

Hoşbulduk, sağolun.

(20/08/2017, Saat: 13:13)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

Ekipmanınız nasıl, neler kulanıyorsunuz?

Çok teşekkürler. Nereden aldım kısmına yazarken buraya da düşmüş. Nasıl sizce ?

(20/08/2017, Saat: 14:31)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz keyifli tıraşlar dilerim...

Sağolun, teşekkürler

(20/08/2017, Saat: 14:45)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum, forumumuza üye olan @impaticaret in Eminönü'nde işyeri var oraya gitmeni tavsiye ederim. extrashaving.com adlı siteden online alışveriş yapabilirsiniz, aynı kişiye ait. Sahibi olan Mustafa bey çok düzgün bir esnaftır ve size çok yardımcı olacaktır seçimlerinizde.

Teşekkürler, bugün kısmetse bakacağım.

(20/08/2017, Saat: 14:45)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum, forumumuza üye olan @impaticaret in Eminönü'nde işyeri var oraya gitmeni tavsiye ederim. extrashaving.com adlı siteden online alışveriş yapabilirsiniz, aynı kişiye ait. Sahibi olan Mustafa bey çok düzgün bir esnaftır ve size çok yardımcı olacaktır seçimlerinizde.

Hoşbulduk, bugun Eminönü turunda uğrayacağım.

(20/08/2017, Saat: 15:40)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz .

Hoşbulduk  Smile

(20/08/2017, Saat: 16:10)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, keyifli forumlar.

Çok sağolun

(20/08/2017, Saat: 16:51)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz

(20/08/2017, Saat: 17:41)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @electrolite komşum foruma hoşgeldiniz.Günlük rutin bir işin güzel bir ritüele dönüşmesi anlamında forumumuz eşsiz bir deneyimdir.Keyf almanız dileğiyle..

(20/08/2017, Saat: 18:17)gr00v3r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, keyifli tıraşlar.

(21/08/2017, Saat: 00:06)Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoş geldiniz, ben de 34'ümde keşfetmiştim doğru yolu, 1 yıl oldu, hayatta en nefret ettiğim şey büyük keyif haline geldi.
Zaza Han'ı geçtikten sonra ilk 4 yol ağzından devam ettiğinizde sol kolda İmpa Ticaret var. Dilerseniz orada bir çok çeşit jilet bulabilirsiniz.

(21/08/2017, Saat: 00:15)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldiniz, Keyifli forumlar zevkli tıraslar olsun.

(21/08/2017, Saat: 10:18)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar...

(21/08/2017, Saat: 11:35)cerrah2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keyifli köpükler, hoş geldiniz.

(21/08/2017, Saat: 13:14)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz

Tapatalk kullanarak gönderildi

(22/08/2017, Saat: 12:52)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aramıza hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

(28/08/2017, Saat: 14:29)Pino Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar ...

Çok teşekkürler, forumdan çıkasım gelmiyor Wink Wink Wink hastalık oldu.
(20/08/2017, Saat: 13:45)electrolite Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler. Nereden aldım kısmına yazarken buraya da düşmüş. Nasıl sizce ?

Ben de mesajımı yazdıktan sonra gördüm o başlığı. Naçizane moderatörlük yapmaktayım forumda. Yeni aldıklarımızı paylaşırken en son ne aldınız başlığında paylaşıyoruz. Ama siz yeni üye olduğunuz için ve aldığınız şeyler başlangıç setiniz olduğu için tanışma başlığınıza taşıdım mesajı. Bir de art arda yazılan mesajlarınızı birleştirdim Smile Zamanla adapte olursunuz forumumuzun işleyişine önemli değil. Yeni üyelerimize her zaman yardımcı oluyoruz.

Timor yumuşak karakterli (mild) bir alet. Başlangıç seviyesinde açı tutturma, temiz tıraş elde etme problemleri olabilir ama eliniz yatkınsa iyi tıraşlar elde edebilirsiniz. Eğer bulabilirseniz bir de rimei tıraş aleti alabilirsiniz. 15tl gibi uygun fiyatlı ama çok etkili güzel bir alettir. Orta derece agresif olması nedeniyle size bu tip aletlerin kullanımı kavramanızda çok yardımcı olur. Eğer Timor aleti biraz daha agresifleştirmek isterseniz koruma barlarını bir masanın kenarına dayayıp, sapın altından çekiçle vurarak yapabilirsiniz ama şimdilik hiç bu işe girmeyin derim, aletin orijinalliği bozulmasın. Onun yerine tablacılardan veya milyonculardan bir rimei edinmek daha şifalı olur. Teknik oturunca Timor ile de çok güzel tıraşlar olursunuz.

Zaza'dan başka jilet almadıysanız çevrenizdeki bakkallara bakarak Permasharp, Rapira veya Astra gibi jiletleri bulabilirsiniz veya diğer beğenilen jiletleri de dahil ederek karma bir paket yapıp internetten sipariş verebilirsiniz.

İlk elin günahı olmaz derler, zamanla forumdaki paylaşımları okuyarak nelerin size uygun olduğunu fikir edinebilirsiniz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(20/08/2017, Saat: 14:06)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de mesajımı yazdıktan sonra gördüm o başlığı. Naçizane moderatörlük yapmaktayım forumda. Yeni aldıklarımızı paylaşırken en son ne aldınız başlığında paylaşıyoruz. Ama siz yeni üye olduğunuz için ve aldığınız şeyler başlangıç setiniz olduğu için tanışma başlığınıza taşıdım mesajı. Bir de art arda yazılan mesajlarınızı birleştirdim Smile Zamanla adapte olursunuz forumumuzun işleyişine önemli değil. Yeni üyelerimize her zaman yardımcı oluyoruz.

Timor yumuşak karakterli (mild) bir alet. Başlangıç seviyesinde açı tutturma, temiz tıraş elde etme problemleri olabilir ama eliniz yatkınsa iyi tıraşlar elde edebilirsiniz. Eğer bulabilirseniz bir de rimei tıraş aleti alabilirsiniz. 15tl gibi uygun fiyatlı ama çok etkili güzel bir alettir. Orta derece agresif olması nedeniyle size bu tip aletlerin kullanımı kavramanızda çok yardımcı olur. Eğer Timor aleti biraz daha agresifleştirmek isterseniz koruma barlarını bir masanın kenarına dayayıp, sapın altından çekiçle vurarak yapabilirsiniz ama şimdilik hiç bu işe girmeyin derim, aletin orijinalliği bozulmasın. Onun yerine tablacılardan veya milyonculardan bir rimei edinmek daha şifalı olur. Teknik oturunca Timor ile de çok güzel tıraşlar olursunuz.

Zaza'dan başka jilet almadıysanız çevrenizdeki bakkallara bakarak Permasharp, Rapira veya Astra gibi jiletleri bulabilirsiniz veya diğer beğenilen jiletleri de dahil ederek karma bir paket yapıp internetten sipariş verebilirsiniz.

İlk elin günahı olmaz derler, zamanla forumdaki paylaşımları okuyarak nelerin size uygun olduğunu fikir edinebilirsiniz.

Çok sağolun, tanışma diyince direkt olarak aklıma selam vererek başlayalım olarak geldi. Teşekkürler yaklaşımınız için. Benim cilt tipinden ya da dandik traş aletlerinden dolayı tek sorunum boyun bolgesinin tahrişliği. Zaza, gilette kullan at veya mach 3 tarzı bıçaklar kadar tahriş yapmadı ama kızarttı. Bir de benim orada açısal tekniklerden dolayı ufak çizikler meydana geldi. Astra ve permasharp ilgimi çekti. Eminönü'ne gittiğimde bir kez daha hanları dolaşayım o zaman.
Foruma hoşgeldiniz keyifli tıraşlar dilerim...
Hoşgeldiniz komşum, forumumuza üye olan @impaticaret in Eminönü'nde işyeri var oraya gitmeni tavsiye ederim. extrashaving.com adlı siteden online alışveriş yapabilirsiniz, aynı kişiye ait. Sahibi olan Mustafa bey çok düzgün bir esnaftır ve size çok yardımcı olacaktır seçimlerinizde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 707 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,170 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,339 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,113 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,181 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas