Prove'den Selamlar
Evet ne yazıkki 1305 lerde boya sorunu var. Bu daha cok bir yerden darbe aldıktan sonra ortaya cıkıyor. Salak herifler altına bir astar gibi incecik bisey attıktan sonra boyaya batırsalar hicbir sorun olmayacak. Direk yas ahsabın ustune tutunması zor kalın karakterde boyaya batırınca, ileride pul pul dokulme baslayabiliyor.
Kerkenez komsum kadar dokulme olduysa, direk sunger zımpara ile hafif bir zımpara ve ustune vernikle SOC kıvamına getirebilirsiniz. Aslında Semogue bizi dusunuyor, adam 1 fırca satıyor ama zaman icinde 2 fırca almıs gibi oluyosun. Tongue
Üstadlarım 1305 almayı düşünüyorum. İnşallah @kerkenez komşumda ki gibi olmaz..
@Prove kerkenez'in 1305'inin durumu ortadayken bence hiç işi inşallaha bırakmayın.

Böyle şeylerde başkalarının edindiği tecrübelerden faydalanmak, insanın kendisinin tecrübe etmesinden bence daha kıymetli.

Lafa gelince böyle çok güzel ahkamlar kesiyordum fakat tıraş dışı çok başka bir konuda biraz da zaman denilen, bazen sihirli olabilen kelimenin cazibesine kapılıp bir yol denedim, yola çıkmadan önce yazdığım en kötü senaryonun çok daha kötüsü bir sonuç var şu anda elimde. Bir süreci 15-20 gün kısaltmaya çalışırken şimdilik 3-4 ay uzattım. Fakat bazı şeyler sadece 1 kere tecrübe edilebiliyor. O yüzden şu sıralar bunun sıkıntısını yaşıyorum. Hassasiyetim biraz da o yüzden.

Tıraş fırçası aldığınızın ertesi günü bütün kıllarını dökse benim sıkıntının yanında lafı bile olmaz tabii. Keyif için denemeye de değer mi derseniz, neden olmasın derim ama boyası o hale gelirse canınızı sıkmayacaksa.

[polyanna mode on] Bu arada zaman kaybı bana boş zaman olarak yansıdığı için foruma sardırdım. Böyle bir pozitif getirisi de olmadı değil Smile. Belki size de başka başka getiriler sağlar boyası atan 1305 Smile. [polyanna mode off]
@kerkenez komşum sizin 1305 gerçekten çok fena olmuş. Ben alttan ufacık kısım gitti diye kendiminkine üzülüyordum. Bu şartlar altında çare Magirus vitesi.
@dikdik_s hocam aslında ben de 1305'ten soc yapma projesini düşündüm ama az alet az fırça az sabun yaşasın minimalizm rüzgarına kapıldığım için ölene kadar kullanır sonra da atarım kararını verdim en son.
@Prove komşum karar sizin elbet ama naçizane tavsiyem 1305 aldıktan sonra sıkı tutun düşürmeyin lavaboya falan
@Dr.Fahrenheit komşum benimki de alttan ufak bir parçayla başlamıştı sonra ikinci elden kaymada daha iri bir parçayı kaybettim o günden sonra yılanın deri değiştirmesi gibi hareket etti namussuz Smile
@dikdik_s @onurcakmak @Lord Sparhawk @pilotic ve daha adını yazamadığım üstadlarım, setimi dizdim. Hepinizin yorumlarını bekliyorum. Herhangi bir ürün ekleme/çıkarma/değişim gibi şeyler yapmam gerekiyorsa önerilere açığım. Saygılarımla..

d75LDZ.png
Bence gayet güzel bir başlangıç seti olmuş. Belki jilet sayısını arttırabilirsiniz. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin Önerebileceğiniz jiletler varmı acaba ?
@Prove
komşum başlangıç için hem performance hemde f/k olarak gayet güzel seçimler, güle güle kullanın Smile İçlerinden Proraso AS bilmiyorum buda çok kişisel öneri yapmak zor.. Keyifli tıraşlar

Mevcut fiyatıyla Progress beni de fazlasıyla cezbediyor ama kendimi halen tutuyorum Smile. Set bence de gayet uygun. Fakat şöyle bir dipnot düşmek isterim: Geçen aliexpress indirimine kapılıp aldığım Futur klonu ile bir kaç kez traş oldum. Sadece Permasharp jilet kullandım ama Rimei'den sonra beni açıkçası çok tatmin etmedi. Tam tarif edemediğim birşey var. Sanki jilet çok stabil durmuyormuş da suratıma sürttükçe yukarı esniyormuş gibi bir his veriyor (ki çok mümkün değil bu). Bir de aletin kabalığından dolayı burun dibine yeteri kadar yaklaşamıyorum. Acaba Progresste de benzer birşey olur mu diye aklıma gelmiyor değil ama Progressi almaya niyetlendiğimde bu beni vazgeçirir mi? Tabii ki hayır Smile.

@cihankeskin de söylemiş bence de jilet sayısı arttırılabilir. Derbye bir şans vermenizi özellikle öneririm. Onun haricinde Featherın da tadına bakmalısınız bence. Bir de belki sakalınıza uyar diye Shark alınabilir bence. Çok birşey sunmuyor ama yine de fena jilet değil. Kullandıklarım arasında benim tavsiyem ancak bu kadar olur.

Tamamen kişisel olarak bir de, ben balmlara pek sıcak bakmıyorum. Sevemedim. Geleneksel tıraşa da tam oturtamıyorum kafamda balmları. 3 ü bir arada kahveye benziyor bence. İhtiyaç duyunca alta krem, üste kolonya/losyon böyle kat, kat baklava gibi daha çok hoşuma gidiyor Smile

İyi günlerde kullanın, yorumlarınızı bekliyoruz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 825 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,329 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,490 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,155 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,279 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas