Acemilikten geçiş alet tavsiye.
#1
Selamlar, yaklaşık 3 aydır tam anlamıyla geleneksel tıraş olan biriyim, bu süre içinde hemen hemen her marka jileti denedim, yerel lokasyonlardan sabun-krem temin ettim, internet üzerinden at kılı hariç her tür fırçayı edindim. Sizlerden naçizane şu an için tıraş aleti tavsiyesi rica ediyorum, ben bu sürede WS ve Rimei ile bu dönemi sürdürdüm, artık daha bilinen daha profesyonel aletlere geçmek istiyorum. Sakallarım sık ve serttir, sinekkaydı olmayı tercih edenlerdenim, tıraşımdan 8-10 saat sonra kıllar bariz belirgin olur, 2 günü geçirmem tıraş olmak için. Yorumlarınıza şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.
Cevapla
#2
progress öneririm, diğer aletlere hevesim geçti ama progresi yıllardır kullanıyorum
Cevapla
#3
@Mesir45 komşum selamlar. @ooppss üstadın önerdiği gibi size ayarlı alet şart. Ancak ben Futur önereceğim size. Jileti daha sıkı ve kavisli tutar, sert ve yatık sakalı iyi yakalar. Aldığı sakalı ve sabunu çok çabuk tahliye eder ve performansı düşürmez zira tahliye kanalı hayli geniştir.

Tavsiyem her iki alein ana başlıklarını okuyun, videolarını izleyin ve karar verin. Karar verirken Futur çok agresif ifadelerini es geçin. Çoğu futur fabrikadan tam ayarlı çıkmıyor malesef, aldığınızda kendiniz ayarını yaparsınız. Futur'un 1. ayarı EJ 89 kadar mild, en düşük ayar olan 0,5 sizdeki wilkinson gibi bir şey.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Cevapla
#4
@onurcakmak komşuma katılıyorum. Eğer tek bir alet seçip ömür boyu sadece onu kullanacak olsam Futur seçerdim. Sadece alışana kadar bıyık bölgesinde biraz dikkatli olmanız gerekiyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Cevapla
#5
Progress'e +1.
Cevapla
#6
Komşumuzun sakal yapısına ve tıraş tercihine bence Progress de olur , Futur da.
Progress biraz daha stabil geliyor bana. Futur herkese hitap etmeyebiliyor.
Ama sert sakal, sinekkaydi, yatık sakal yanyana geldiğinde aklıma direk Futur geliyor.
Cevapla
#7
İlk makinem ej de89. İhtiyaç duymuyorum ama 2. olarak şuan yeni alet alsam, progress yada futur alırdım. İlk alet önerisi isteyenlere de89 önerebilirim. Daha tecrübeli arkadaşların yorumları daha faydalı olacaktır.
Merkur Progress - FS pu23p fh26   - Astra Platinum - Nivea Tıraş Kremi - Gillette Tıraş Sonrası Balsam
Cevapla
#8
Sık ve sert sakal için R41 ya da Futur derim.
Cevapla
#9
Futur +1 Smile

En alt ayarda @onurcakmak üstadın dediği gibi oldukça mild'dir. En üst ayarda ise epey agresiftir. Ancak bu da yetmezse mekanizmasının basit bir ayar mantığı var, bir (veya iki) sonraki tura geçirerek agresifliği mantık sınırlarının ötesine taşıyabilirsiniz.

Tek eksisi oldukça yüksek fiyatı. Bir de kafa yapısı herkese uymayabiliyor. İmitasyonlarından alın, beğenirseniz orjinaline geçin demek isterdim ancak imitasyonlarının karakteri ağırlık dengesi ve kullanılan malzeme nedeniyle epey farklı çıktı.

Eğer futur'un fiyatı sizin belirlediğiniz limitlerin üzerinde ise temiz bir ikinci el gilette slim veya black beauty'de başlangıç için işinizi görecektir. Üstüne üstlük bu aletlerin koleksiyon değeri de var hafiften.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Cevapla
#10
Ben imitasyonunu kullandım başlangıç için ama orjinalinin kafa yapısı ile imitasyonu çok farklı değil (yani fikir edinmek için yeterli de olabilir)

Yeni başlayanlar için zor makine. Bir kere çok ağır. İkincisi kafası çok kalın/kaba duruyor. Bu da benim gibi tecrübesiz kullanıcıları zorluyor. İlk elinize aldığınızda acaba neremi keseceğim diyorsunuz. Hele 4, 5 numaraya ayarlayınca ustura kadar keskin bir jilet sizi bekliyor. Ama deneyimli biri futuru çok rahat kullanır. Gösterişli ve ağır bir makine. Ben kullanmakta zorluk çektim ve forumda başlangıç için en çok önerilen EJ89 u almaya karar verdim


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Traş makinası tavsiye winterdrops 32 9,302 25/12/2017, Saat: 03:36
Son Yorum: dikdik_s
  sert sakala tavsiye suleyman 18 3,718 14/08/2017, Saat: 19:55
Son Yorum: drhit1976
  De tavsiye Hakanb 5 1,274 13/07/2017, Saat: 23:21
Son Yorum: Hakanb
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 8,507 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Eksikler İçin Tavsiye ? sertaç 29 20,684 24/05/2013, Saat: 21:00
Son Yorum: sertaç

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi