İMPA Ticaret
+1000
(25/09/2019, Saat: 20:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardes sende abartma, alt tarafı tıras malzemesi ve kargo konusuyoruz.
Kendimi kıymetsiz hissettim, hayattan sogudum vs. gerek varmı. Basit seyler bunlar ne kadar buyutuyorsunuz gozunuzde. Birgun  patrondan fırca yiyince, sevdigini kaybedince, uzunca sure ustune titredigin yok olunca, yıkılınca ne yapacan, kafana mı sıkacaksın.

Evladını kaybeden anne, bir khk ile isini kaybeden baba, kotu hastalıgını ogrenen o gencecik kardesim, terorde bacagını kaybeden gazi yigidim, 5 kisilik kogusta 20 kisi 40 derece sıcakta kalan  o garip, cop karıstıran  okul cagındaki o cocuk...  devam etmiyorum canımız sıkılmasın; Kotunun kotusu var. Su hayatta kendinize kucuk seyleri dert etmeyin, Rabbim gostermesin gercek dert gelince, o kucuk olanlara uzuldugunuze acırsınız.

Çocuk değilim 30 yaşındayım ve doktorum. 2 yıl güneydoğuda zorunlu hizmet 1 yıl da ırak sınırına sıfır noktasında askerlik yaptım. Kucağımda kolları bacakları kopmuş asker de şehit oldu gözümün önünde hamile polis de şehit oldu. Hatırlamak bile istemediğim yaralılara müdahale etmek zorunda kaldım. Zırhlı konvoyda tam arkamdaki kirpi 2 tane tank savar yedi. Günlerce kulaklarım duymadı. Muhtemelen sizin hayatınız boyunca göremeyeceğiniz acılarla yüzleştim. Tanımadığınız insana çocuk muamelesi yapmadan önce bi düşünün bir dahaki sefere isterseniz.
Ne guzel birebir gormussun, o zaman dediklerimi cok daha iyi anlıyorsundur dostum. Ustune daha birsey demeye gerek yok sanırım.
Tişikkirlir Sipirmin.
(25/09/2019, Saat: 21:12)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne guzel birebir gormussun, o zaman dediklerimi daha iyi anlıyorsundur dostum. Ustune daha birsey demeye gerek yok sanırım.

Haklısın dostum.
Mustafa Bey, Euromax çift kenarlı jilet stoklara girer mi yeniden?
So far so good..
(18/09/2019, Saat: 10:21)steelaesthetic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Mustafa Bey, haslinger koyun sütlü ne kadar sürede stoklara girer acaba?

(27/09/2019, Saat: 12:41)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustafa Bey, Euromax çift kenarlı jilet stoklara girer mi yeniden?

Merhabalar .
Çalışmalarımız sürüyor Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Merhaba
İşin özü ,bu internet alışverişi içimizdeki asosyali veya yazılar rakamlar arkasına saklanıp, minnak ekranlardan alışveriş yapma deliliğine tutulmamızı sağladı adeta. Yemeksepeti mesela tüm işletmeleri esir aldığı yetmezmiş gibi bu bahsettiğim yöntemle telefonla pideciyi aramaktan çekinen insanları avlayarak komisyonculuktan multi milyoner oldu.
Yani çok dertleniyorsanız şayet şöyle yapalım;
Aranızda bi 8-10 mio usd toplayın, Mustafa Bey’le bana verin, size dünyanın en iyi tıraş alışverişi sitesini kuralım, lojistik vs hiç problem yaşatmayalım.( gerçi muhtemelen parayı tokatlar kaçarızSmile “ bu ne lan tıraşla mı uğraşıcaz” diyip)
İşin şakası bi tarafa bu onlayn ortamların ne hastası olduk milletce, koca koca adamlar mobil messengerdan birbirine liseli aşıklar gibi yardırır oldu.
Lazım olunca mecbur kullanıyoruz tabii, ama temelde karşıyım. İşin meram anlatma kısmı özellikle çok tatavalı. Kağıt kürek evrak yollama kolaylığı bi yana ben yazışarak iletişimi sevmiyorum. Bana zaman kaybı gibi geliyor. İntetneti kazıp,yorum morum kirliliğinde kaybediceğim zamanı lafına sözüne güvendiğim bir kaç adamın (ikili -canlı- ilişki üzerine kurulu) sözüne tecrübesine güvenerek oluşturduğum karar mekanizmasına yaslanarak geçirmeyi tercih ediyorum.
Zaten bunlarla kaybediceğim zamanı, ülkeme çevreme ,kendime daha faydalı birşeylere dönüştürmeyi tercih ediyorum.
Mesai saatinde jilet peşinde koşamam yaniSmile
Falan filan,
siz şu 8-10 mio dolar işini bi düşünün ey forum ahalisiSmile
Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(28/09/2019, Saat: 13:52)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
İşin özü ,bu internet alışverişi içimizdeki asosyali veya yazılar rakamlar arkasına saklanıp, minnak ekranlardan alışveriş yapma deliliğine tutulmamızı sağladı adeta. Yemeksepeti mesela tüm işletmeleri esir aldığı yetmezmiş gibi bu bahsettiğim yöntemle telefonla pideciyi aramaktan çekinen insanları avlayarak komisyonculuktan multi milyoner oldu.
Yani çok dertleniyorsanız şayet şöyle yapalım;
Aranızda bi 8-10 mio usd toplayın, Mustafa Bey’le bana verin, size dünyanın en iyi tıraş alışverişi sitesini kuralım, lojistik vs hiç problem yaşatmayalım.( gerçi muhtemelen parayı tokatlar kaçarızSmile “ bu ne lan tıraşla mı uğraşıcaz” diyip)
İşin şakası bi tarafa bu onlayn ortamların ne hastası olduk milletce, koca koca adamlar mobil messengerdan birbirine liseli aşıklar gibi yardırır oldu.
Lazım olunca mecbur kullanıyoruz tabii, ama temelde karşıyım. İşin meram anlatma kısmı özellikle çok tatavalı. Kağıt kürek evrak yollama kolaylığı bi yana ben yazışarak iletişimi sevmiyorum. Bana zaman kaybı gibi geliyor. İntetneti kazıp,yorum morum kirliliğinde kaybediceğim zamanı lafına sözüne güvendiğim bir kaç adamın (ikili -canlı- ilişki üzerine kurulu) sözüne tecrübesine güvenerek oluşturduğum karar mekanizmasına yaslanarak geçirmeyi tercih ediyorum.
Zaten bunlarla kaybediceğim zamanı, ülkeme  çevreme ,kendime daha faydalı birşeylere dönüştürmeyi tercih ediyorum.
Mesai saatinde jilet peşinde koşamam yaniSmile
Falan filan,
siz şu 8-10 mio dolar işini bi düşünün ey forum ahalisiSmile
Saygılar

Esnaflar açısından bakılırsa haklı dedikleriniz. Sanırım siz de esnafsınız. Türk esnaflarının en büyük yarası internet satışları. Neden? Çünkü insanlar alacağı şeyin fiyatlarını araştırabiliyor ve Türk esnafından kazık yemeye direniyor. Şu anda Türkiye'de bile alışveriş hacminin yarısından fazlasını internet alışverişleri oluşturuyor. İsteseniz de istemeseniz de bu çığ gibi artarak devam ediyor. Ben açıkçası internet alışverişinden çok memnunum. Bulandan ülkemize getirenden Allah razı olsun. Bundan 10-15 yıl öncesine kadar internet alışverişi yokken ( ya da çok zorken ) küçük il ve ilçelerde zincir mağazalar/markalar yokken ; oralardaki küçük esnaflardan yediğiniz kazıkları gözünüzün önüne getirirseniz bana hak verirsiniz. Türk esnafının ( istisnalar kaideyi bozmaz) bir sorun olduğunda müşteriyi mağdur etme olasılığı bana kalırsa çok yüksek. O yüzden ben yemeksepeti , gittigidiyor gibi satıcının ensesinde boza pişiren markalardan çok memnunum. Çünkü Türk esnafı (yine istisnalar haricinde) ancak zarar etme veya batma korkusuyla düzgün iş yapar. Onun dışında sadece eline geçen paraya bakar. Ayrıca internet alışverişinin asosyallikle bir alakası yok. Herkes bi düşünsün küçük esnaf alışveriş tecrübelerini. Ayıplı ürünü almak kabullenmek istememeleri , itiraz ettiğinizde mafyatik konuşmalar ve üzerinize dahi yürümelerle korkutmaları vs. Herkes yaşamıştır bence. Bu yüzdendir ki internet alışverişinin gelmesiyle adil fiyatlandırma , müşteri memnuniyeti gibi konulara farkındalığın artmasına "internet çıktı mertlik bozuldu" demektedirler. Burada mertlik : %500 kar demek olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Ayrıca sizin gibi küçük esnaf zihniyetindeki kimseye kimse 8-10 milyon dolar vermez. Çünkü o paranın batacağını bilir.
Saygılar.
Yok,ben küçük imalatçıyımSmile

@sheeplessness biraz vites küçült Komşum . Bu kadar sert ve peşin hükümlerle yargılamaya hakkın yok .

Evet memleketin en ciddi sorunlarından biri insanların işini layıkıyla yapmamaları
Ama kalkıp esnaf a böyle yüklenme .
Ben esnaf cocuguyum, 5 yasında dükkan açardım , o denli işlerin hep içinde oldum , okudum ama yine ticaret yaptım . 3 kere battım kalktım .

Emin olun esnaflar içinde çürük elmalar ne şimdi ne eskiden , sizin yaptığınız meslek grubu yani doktorlar  veya  daha kutsal sayılan polis asker ya da öğretmenlerden daha fazla değil. Her meslekte işini kötü yapan insanlar olabilir.

şuan toptancıyım ve sattığım ürün grupları benden çıkışı aşağı yukarı 9 dolar
Mağazacı esnaf müşterilerim 70-80 tl bandında satıyor benden alıp
İnternet instagram vb ortamlarda satan internetçi esnaf grubu 100-250 tl arasında satıyor aynı ürünü . Sektöre göre değişir , kişiye göre değişir

Son olarak küçük esnaf batırır diyerek tepeden baktığınız o grup şuan Türkiye yi ayakta tutan sanayiciler, bir çok köklü firma küçükden  tepeye tırmanmıştır ve o firmaların bazıları sizin gibi okuyup dünya görüp hatalı analiz ve yanlış yargı bilgi ile donatılmış 2.veya 3. Nesil çocukları tarafından batırılmıştır .

Amacım tartışma çıkarmak değil , forum genel sukünet ve tartışma adabının içinde kalmaya özen gösteriyorum ve sizede dostça tavsiye ediyorum . Kırıcı bir cümlem olduysa özür dilerim . Fakat hayatım boyunca parmak sallayan insanlara uyarıda bulunmadan geçemedim .

Doktorlardan hem çok kazık yemiş hemde çok fayda görmüş bir arkadaşınız olarak , Sizin kendi mesleğinizi layıkı ile yapmanız dileğiyle , sağlıcakla kalın .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Karabulut Ticaret Fenotip 50 25,983 20/06/2022, Saat: 21:06
Son Yorum: solidas
  İMPA TİCARET FİYAT LİSTESİ impaticaret 17 59,506 25/01/2018, Saat: 13:15
Son Yorum: protti
  Uhuvvet Ticaret laktik 4 10,381 05/12/2015, Saat: 13:51
Son Yorum: anarche

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: