Le Pere Lucien After Shave - Cologne Fougere
Heart 
7dde69cd579f49023acd3667d8155351.jpg

Sağlam bir AS arayıp istediğimi bulamayınca, sabunları ile ünlü bu Fransız markasının after shave'ini denemeye karar verdim. Tabi ülkemizde olmadığı için yurt dışından sipariş verdim.Hiç bilmediğin bir ürünü sipariş vermenin şöyle bir riski var. Ya kokusunu beğenmezsem! Öncelikle bu AS'yi birkaç yabancı sitede inceledim. Forumlara baktım. Denemeye değer buldum. Bizde sabunu daha çok alınmış ve Serdar komşum bir inceleme yazısı bile yazmış. Yazıda marka ile ilgili güzel bilgiler vermiş. Üreticisinin kimyager olduğunu ve 4 yıldır bu işi yaptığını öğrendim yazıdan.

Şişe tasarımı butik, son dönemde Faena As'lerinde de gördüğüm şişe tasarımı. Bana daha çok şifalı yağ şişesi gibi görünüyor Smile  İçindekiler ise bunlar: Alcohol of denatured grain, aqua, glycerine, fragrance (essential oils), linalol, limonene, geraniol, citronellol. ( Kıdemli komşular daha iyi bilir)

Web sitesinde yatıştırıcı, dezenfektan ve sıklaştırıcı etkiler taşıdığı, bu özellikleri de bunları taşıyan Lavanta, sardunya gibi esansiyel yağlarla yakaladığını belirtiyor.  Ürünü tasarlarken Natacha MAMDY isimli bir eczacı ablamızla tasarlamışlar. (Bunu özellikle niye belirtmiş? Kadın eli değdi anlamında mı acaba Smile Ya da daha da güvenelim ürüne diye de olabilir. Alkolü 70 derece imiş ve bu yüzden yüzü yakmıyor ve antiseptik özellik taşıyormuş.  

566b07af6f9abe6596153f61113d58c7.jpg

Gelelim kullanım tecrübelerime. Efennim ben koku konusunda hassasım. Yani her kokuyu sevmiyorum. Özellikle lavanta pek sevmediğim bir koku. İşte korkum bu As'nin buram buram lavanta kokma ihtimaliydi. Şişeyi ilk açtığımda Lavanta'ya benzer ama tam lavanta da olmayan biraz sert ama biryerden tanıdık bir koku karşıladı beni. Niye böyle sert derken yerini daha otsu ve daha temiz bir kokuya bıraktı. Sürdükten sonra ise ilk başta sert sonra giderek odunsu bir koku kaldı. En son kalan koku ise bildiğimiz beyaz sabun kokusunun biraz başka bitkiler (adaçayı, biberiye) ve çam vari odunsu bir koku oldu. Elimi arada burnuma götürüp kokladıkça temiz sabun kokusunu andıran ama az lavanta, az sardunya az biberiye ve odunsu bir koku kaldı. Biraz da çam kokusu gibi bir koku. Zaten koku 2-3 saate tamamen bitiyor. Yani koku iyi. Esansiyel yağlar kendini hissettiriyor kokuda.

As'yi iyice anlamak için birkaç kere balm olmadan kullandım. Yüzü yumuşatıyor, geriyor, sıklaşmış gibi zindelik veriyor. Yani yağların etkisi bence hissediliyor. Ayrıca hiç yakmıyor. Alkol kullanıp bunu yaşatması büyük başarı. Ben AS olarak Watsons'tan aldığım As ile karşılaştırdım o bayağı yakıyordu. Piyasada doğal ve artizan olarak üretilen benim bildiğim bir bu bir de Faena var. Faenayı kullanmadım ama izlenim iyiymiş. Bu da o tarz birşey. Ama yüzümü sıkılaştırdığını ve canlılık verdiğini görüyorum.

İsim: Le Pere Lucien After Shave Cologne Fougere
Fiyat: 16,49 € - Satıcı: Yourshaving

Sonuç: Çok memnun kaldım. Yüzümü besliyor ve cildim dirileşiyor. Eee yaş 40 olmak üzereyken önemli şeyler bunlar Smile
Ben bunu tıraştan sonra sürüyorum, üstüne de Proraso'nın yeşil çay-yulaf özlü balmını sürüyorum. Değmeyin keyfime.
Dediğim gibi Le Pere Lucien  AS'nin kokusu çok hoş. Eski zamanlara götüren bir koku. Tavsiye ederim. Deneyin.
@Dragon komşum elinize sağlık teşekkür ederim inceleme için . LP As sevmeniz beğenmeniz işin zevk-i olmuş . Ben ayrıca size Pitralon Classic As tavsiye ediyorum . Koku olarak benzemiyorlar fakat tıraş sonrası hissiyatı sizi fazlasıyla memnun edecek .
(13/12/2017, Saat: 23:00)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dragon komşum elinize sağlık teşekkür ederim inceleme için . LP As sevmeniz beğenmeniz işin zevk-i olmuş . Ben ayrıca size Pitralon Classic  As tavsiye ediyorum . Koku olarak benzemiyorlar fakat tıraş sonrası hissiyatı sizi fazlasıyla memnun edecek .

Beğenmenize sevindim komşum. Pitralon'u da not aldım.Teşekkür ederim
Tesekkur ederiz guzel inceleme icin. As sini bende kullanmadım. Guzel bir konu oldu sagolun.
Çok güzel bir inceleme olmuş Hocam.Elinize emeğinize sağlık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(13/12/2017, Saat: 23:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tesekkur ederiz guzel inceleme icin. As sini bende kullanmadım. Guzel bir konu oldu sagolun.

(13/12/2017, Saat: 23:07)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel bir inceleme olmuş Hocam.Elinize emeğinize sağlık.

Beğenmenize sevindim. Teşekkür ederim Smile
Bu güzel inceleme için teşekkürler komşum, emeğinize sağlık.
Ben de atlamışım bunu. Teşekkürler güzel inceleme olmuş. yabancı bir forumda üretim yaptıkları yerleri gördüm. Çok butik, çok ev işi. Ve tüm dünyada geleneksel tıraşçılar arasında bir bilinirlikleri var. Darısı bizim forumda çaba sarfeden arkadaşların başına.
@Dragon üstadım inceleme için çok teşekkürler.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@Dragon
Natacha ablamızda Cyril abimizi, gencken Audrey in beni etkiledigi kadar etkiledimi ki acep, amcam bahsetmis ablamızdan o kadar
Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,615 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,751 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 48,883 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  After Shave Bir Zorunluluk mu? Niko 64 35,797 13/09/2020, Saat: 22:46
Son Yorum: klasik63
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,808 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,916 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,188 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,241 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames
  Top 5 After Shave Losyon Eskiuyebyr 53 67,033 23/03/2020, Saat: 22:25
Son Yorum: FurkanY
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,613 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: