Geo. F. Trumper Eucris
İki gün önce sabununun kapağını açar açmaz kusununu hakkındaki hislerimi yazmıştım. Bugünde dilim döndüğünce ürünü tanıtmaya çalışayım (aynı zamanda ilk inceleme yazım)
Kusurum olursa her türlü eleştiriye açığım
Eucrisi i http://www.homeofscents.com.tr adlı siteden aldım. Mağazası İstanbul da Geo. F. Trumper Türkiye satış temsilcisiymiş. Ama sunum şekillerini hiç mi hiç beğenmedim basit bir şekilde karton kutuya koyup içini gazeteyle doldurmuş yalapşap göndermişler. Ne bir tester ne bir insert ne yazı ne mağazanın çantası... sanki hayatında hiç alışveriş yapmayan birisi zorla paketlemiş gibi. Neyseki kutunun içinden çıkan paket çok şık lüx bir ürün alındığı duygusunu yaşatıyor heleki G.F. Trumper in abanoz ahşap kutusu son dercece şık. Hani içimdeki ses ‘’ya ben bu sabunu bu kutuyla ucuz aldım ya da görünüşe aldan ma işin içinde iş olabilir’’ diyordu. Elimde sadece Crabtree & Eveleyn ahçap kutusu var onda çok şık ama G.F. Trumper abanoz kutusu daha ince işçilikli ve kapağı kutusuna daha uygun geldi bana.
Kokusu ise oldukça hoş ve hafif yaz mevsimine daha çok gidecek bir koku. Fakat ben öyle bir ambalajdan öyle bir kutudan mükemmel bir parfüm kokusu beklerdim.

İlk aklıma gelen koku değişik baharat kokuları sonra damla sakızı kokusu ve bi an klasik Gibs tıraş kremi kokusunu da anımsattı. Ama bu konuda en kestirme koku Eucris tıraş kremi ya da sabunu gibi kokuyor.

mensbiz.com.au adlı sitede formül böyle açıklanmış.
AÇIKLAMA
Geo. F. Trumper'ın ünlü Eucris Tıraş Sabunu, dikkatli ama unutulmaz bir koku ile ayrıcalıklıdır. James Bond'un imza kokusu olarak dikkat çeken, 'Elmaslar Sonsuza Kadar'. Sandal ağacı, misk ve yosunun sıcak, şehvetli güzelliği, zengin, bal benzeri Yasemin ve enfes muguet ile zenginleştirilmiştir. Ruminoz, kimyon ve kişnişin biberli üst notaları dolgun karabiber dolgunluğuyla yayılır.

G.F. Trumper ın sitesinde ise sırf formül verilmiş.

Sabun biraz kalınca şeffaf bir streçe sarılı sabunun altına ise altın yaldızlı bir pul yapıştırılmış. Geleyim asıl işlevi olan tıraşına öncelikle dikkatimi çeken oldukça sert bir sabun.
@Delidumrul üstadın sapını yaptığı finest Romera fırça ve 4125/4 silvertip iki bant Thater fırça ile tıraş denemesi yaptım Eucris in tıraş deneyiminde ilk izlenimim son derece kaygan yani şöyle ifade edeyim; MDC, MWF, Faena, SP-Cosmo, Mama B. Tabac Tobs avakado tıraş kremi vs. kullandiklarım arasında ama Eucris e nasıl bir yağ kattılarsa (eminim üstatlar tahmin eder benim bu konularda maalesef bilgim yok) son derece kaygan koruyucu etksi ise oldukça iyi. Tıraş sonrası cilde etkisinide beğendim (benim cildim yağlıdır ama ona göre söyliyeyim de ne olur ne olmaz ) cildimi iyi nemlendirdi, kurutmadı herhangi bir after shave ve losyona gerek duymadım, bu konuda da gayet iyi. Köpüğü ise fırçaya yükleyip ayrı bir tabakta biriktirdim oldukça bol ve kremsi hale geldi. Ama ilginçtir çabuk sönüyor fakat bir iki tıraştan sonra hemen eski kremsi halini alıyor.
Ben yazın bol bol Le Pere Lucien sabun kullanırken artık köpüksüz sabunun bile cillop gibi tıraş yaptığınıda gördüğümden panik yapmadım siz de yapmayın Evet sonuçta Thater ve Pardus fırçam la ( Bir kereye mahsus iki fırçayla sabunu deneyeyim dedim) Tıraş aleti olarak ta deltanın modifiye Fatboyun a yer verdim önce Sarı Gilette Shavet takıp sağ yanaktan başladım jilet öyle rahat kayarak sakalı silip süpürdüki sonra zaten nerdeyse sarı Gilette ile sabunsuz bile çok rahat tıraş olabileceğim duygusunu hatırlayınca, genelde sert sakalımı pek kesemeyen Mühleyi taktım çene hariç sorunsuz 2,5 perde de tıraş oldum buçuğu ise çenedeki kalan sakalları gene sarı Gilette ile almamdan.

8b7c8430d524b0d5698f6ebb6a5043f2.jpg3b4632dc4a202df29eae8e5a95714074.jpg04ae86ea07307026e344ac9287fa91d7.jpgd9d0b3d255ad2b0066e57d9ece0f9fbb.jpgd811426d6237a4083e94bb48e66a555d.jpg
Buda ilerleyen dakikalarda sönmüş hali8ea960efdc9e49ad34eb652d16a490ee.jpg2be94cb933458fdbb35c95a1568f3b79.jpg

Ve tekrar eski haline gelişi
5d6586c1911f2c633151534e5d6b30dd.jpg6a3d3bda4fc180d3eed10d678f3fdf27.jpg
Bu kadar oldu bu köpüğün sönüp tekrar eski haline gelmesinin açılamasını bir yerde bulamadım belki üstatların bu konuda bilgisi vardır.
Bu sabunu hakkındaki en önemli tespitim kesinlikle 1. Sınıf bir sabun kıyas yapmak ne derece doğru bilemiyorum ama mesela Truefitt Sandal bana 1. Sınıf hissini veremedi.
Bitince gene alırmıyım? Aynısını değil belki ama koku merakımdan G.F. Trumper in başka sabunu olabilir. Yani parasını hakeden bir sabun
Saygılarımla .....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@Mavibu komşum elinize sağlık incelme için teşekkür ederim .
@Nani Kuş komşum asıl ben teşekkür ederim. Yazım faydalı olduysa ne mutlu banaSmile
@Mavibu güzel ve detaylı bir inceleme yapmışsınız.Firma tanıtımı da bilmeyen arkadaşlara yol gösterecektir lakin sizin incelemenizi değil ama bu markanın sabun köpük performansını beğenen biri değilim.Üzülerek birinci sınıf bir sabun olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.Yine de emek harcamışsınız,eline,emeğinize sağlık.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Yeni bir ürün alındığında sadece fotoğrafını koymayıp, yeni bir konuyla ya da bir konu altında da olsa fikirlerini, tecrübelerini paylaşan, incelemesini yapan arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim.
(29/12/2017, Saat: 21:33)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni bir ürün alındığında sadece fotoğrafını koymayıp

Sisst bu bana mı Smile
(29/12/2017, Saat: 22:17)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sisst bu bana mı Smile

Yok be arkadaş, sana olurmu. Senin emeğine sağlık ismine benzer didik didik edip uğraşıyorsun forum için, sana şükranlarımı sunarım. Sözüm kimseyi kırmaya da değil . En azından bir fotoğraf çekmeye ayrılan vaktin birazı kadar vakit ayırıp iki kelime yazılması düşüncesi. Benim burada kimseyi bakış açısı için eleştirmek gibi bir ne niyetim var ne öyle bir hak isteme düşüncem.
Saka yapıyorum, takılıyorum haklısın. Son donemlerde fazlaca yeni urun cıkıyor,hele elimize gectiyse daha cok inceleme bilgi vermemiz lazım dostlara.

@Mavibu Komsum incelemeniz icin tesekkurler. Hepimiz gordugumuzde sormustuk zati, sagolun kırmadınız bizleri anlattınız. Klavyenize saglık. Zevkli tıraslarınız olsun.
@Mavibu Hocam acaba bilmeden sizi kırdım mı? Aklıma da takılmadı desem yalan olur,acaba ürünü beğenmediğimi söylediğim için bilmeden kırmış mı oldum sizi? Eğer kırdıysam özür dilerim.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(29/12/2017, Saat: 23:20)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mavibu Hocam acaba bilmeden sizi kırdım mı? Aklıma da takılmadı desem yalan olur,acaba ürünü beğenmediğimi söylediğim için bilmeden kırmış mı oldum sizi? Eğer kırdıysam özür dilerim.

Yok üstat olur mu öyle şey söylemsi ayıp arkadaşlarla batak oynuyordum tam bana gelen mesajları okumaya çalışırken arkadaşlar gıcıklığına tefonuma çağrı bırakıyorlar Ya aklımda çöl şey vardıda belkide yazmayı unuttum. Sabunun çok sert olduğunu köpüğün zor yapıldığını, yazmıştım zannedersem, belki de eksik yazmış olabilirim Evet köpük yapmak biraz zaman alıyor sabah erken işe gitmeden önce kullanacak arkadaşlar için zor bir sabun. Ayrıca köpüğün ciltte ve tabakta çabuk sönmeside eksi kategorisinde. Kaliteli ve kolay ve bol köpük yapmada geçer not alamaz. Belki benim sabunu değerlendirirken bu konuyu dikkate almam hatalıdır forumdaki arkadaşları da yanıltmak istemem en eğer ‘’Le pere lucien’’ sabunu kullanmasaydım ki benim kullandığım o sabun da köpük sıfıra yakın dı ama tıraşına söylenecek hiç bit şey bulamam. Ya da tam tersi truefitt sandal sabun çok kısa sürede o kadar bol ve kremsi köpük harika görünür, belkide tüm sabunlar arasında birincidir ama tıraşa etkisi bakımından benim en sevmediğim sabun olmuştur.
Galiba not konusunda biraz cömert davrandım

Son şunu söyliyeyim aklımdayken kremleri ayrı tutuyorum çünkü bence sabunlardan farklı karakterleri var ama eğer iki sabun kullanacak olsam, bunlar kokuyu iyi ve doğru yansıttığından Faena ve herşeyiyle en mükemmel tıraşı sunduğun da MDC olurdu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geo F. Trumper ohtararan 26 16,720 22/09/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: husmenusta
  Gft eucris superbadger 9 10,747 25/04/2014, Saat: 02:08
Son Yorum: Eucris
  Sabunumu Buldum:Geo F Trumper Almond Shaving Soap mancho 49 61,145 06/06/2013, Saat: 15:40
Son Yorum: martin
  geo f. trumper içerik ohtararan 9 12,041 07/09/2012, Saat: 18:52
Son Yorum: emiriko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: