TURAN76 Tanışma Başlığı
Turan Yerlikaya
istanbul sefaköyde yaşıyorum
41 yaşındayım.
Traş olmayı seviyorum.Bugüne kadar tıraşta kullan at bıçaklar ve köpük kullandım ama her zaman tıraşında içime sinmeyen bir şey vardı.Araştırmalarım sonucu bu formu inceledim ve ilk başta Edwin Jagger DE3D14BL, 3D Lazer Saplı Jiletli Tıraş Makinesi ve Simpsons The Commodore X3 fırça,kase ve Proraso Tıraş Kremi alarak traş olmaya başladım.Sonuç mükemmel ama bu işi hobi olarak ilerletme isterim ve fırsat buldukça bu siteyi ziyaret ederek siz değerli arkadaşların yorumlarını inceliyorum.Amacım traş konusunda jiletli ustura ve çelik usturayı kullanmayı öğrenmek, bu konuda yolun başındayım.Siz değerli arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla..
Turan YERLİKAYA
(26/02/2017, Saat: 20:41)TURAN76 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turan Yerlikaya
istanbul sefaköyde yaşıyorum
41 yaşındayım.
Traş olmayı seviyorum.Bugüne kadar tıraşta kullan at bıçaklar ve köpük kullandım ama her zaman tıraşında içime sinmeyen bir şey vardı.Araştırmalarım sonucu bu formu inceledim ve ilk başta Edwin Jagger DE3D14BL, 3D Lazer Saplı Jiletli Tıraş Makinesi ve Simpsons The Commodore X3 fırça,kase ve Proraso Tıraş Kremi alarak traş olmaya başladım.Sonuç mükemmel ama bu işi hobi olarak ilerletme isterim ve fırsat buldukça bu siteyi ziyaret ederek siz değerli arkadaşların yorumlarını inceliyorum.Amacım traş konusunda jiletli ustura ve çelik usturayı kullanmayı öğrenmek, bu konuda yolun başındayım.Siz değerli arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla..
Turan YERLİKAYA

Hoşgeldiniz , zamanla herşeyi tecrübe edersiniz merak etmeyin .
Saygılarımla ,
(26/02/2017, Saat: 22:46)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz , zamanla herşeyi tecrübe edersiniz merak etmeyin .
Saygılarımla ,

Eyvallah Arkadaşım
Hoş geldiniz Turan bey.
Çelik ve jiletli usturalar ile ilgili de elimizden geldiğince yardım ederiz.
Keyifli forumlar dilerim.
Turan Bey hoşgeldiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@TURAN76 Öncelikle hoşgeldiniz, yakın yerlerde oturuyormuşuz.

Bender size tavsiye eğer usturaya başlamak istiyorsanız biraz ağır ve dengeli bir jiletli ustura alın. İlla almanızda gerekmiyor, ali bıyıklıda işinizi görür.

Bol bol video izleyin, gerdirmenin ve hangi sakal çıkış yönünde hangi yöne hangi basınçta gerdireceğinizi zamanla kavrarsınız.

İyi bir fırça ile yüzde köpürtme ve normalden biraz daha sulu köpüğü kayganlık açısından tavsiye ederim.

İlk tıraşlarda muhtemelen çene ve bıyık bölgesinde sıkıntı yaşayacaksınız. Baktınız olmuyor, normal jiletli DE alete geçin ayıbı olmaz bu işin.

Yüzünüzü kesip çizerseniz moraliniz bozulmasın. Ben 3-4 hafta terminatör gibi dolaştım ama elimin ayarı olmamasına rağmen sonunda kavradım işi.
Teşekkürler Mauser
Konunun çok acemisiyim.Vakit buldukça formları okuyor ve videolar izliyorum.Başlangıç olarak Hangi ustura benim için kullanışlı olur bilmiyorum.Bu işin bir kursu yok.Eğitim alamıyorsun.Kime sorsam vazgeç bu sevdadan diyor.Hayırlısı işallah.
76 kuşağı
hoşgeldiniz .Yanlız değiliz artık Big Grin
(15/03/2017, Saat: 00:34)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 76 kuşağı
hoşgeldiniz .Yanlız değiliz artık Big Grin

Teşekkür ederim
Hoş geldiniz, sağlıklı tıraşlar keyifli forumlar dilerim Turan bey.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,491 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,404 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 6,011 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,465 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,463 25/04/2021, Saat: 12:38
Son Yorum: artan09