El Yapımı Tıraş Kremleri
(13/10/2021, Saat: 01:33)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Köpük, pamuk kıvamında olmuş Smile Sabun dinlendikten sonra performans yorumunuzu merak ediyorum.

Teşekkürler komşum, ilk acemilik denemesiydi bu, inşallah çalışmalara devam edeceğim. Hatta istekli olan herkesi alenen teşvik ediyorum, hep beraber deneyelim. Her türlü yardımı yaparım. Yıllardır normal sabunlar yapardım doğaya katkımız olsun diye. Madem böyle bir hobi edindik neden tıraş sabunu yapmayalım dedim. Allah utandırmasın Smile
(13/10/2021, Saat: 01:39)SertAdam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum, ilk acemilik denemesiydi bu, inşallah çalışmalara devam edeceğim. Hatta istekli olan herkesi alenen teşvik ediyorum, hep beraber deneyelim. Her türlü yardımı yaparım. Yıllardır normal sabunlar yapardım doğaya katkımız olsun diye. Madem böyle bir hobi edindik neden tıraş sabunu yapmayalım dedim. Allah utandırmasın Smile

Keyifli bir uğraş, biraz masraflı ama keyifli. Geleneksele ilk başladığım zamanlarda Arkoyu modifiye etmek için esansiyel yağlara vs harcadığım parayla pahalı sabunlardan 2 3 tane alabilirdim Smile
İşin keyfi kendin birşey üretmek. İnşallah en iyilerini yaparsınız komşum.
(13/10/2021, Saat: 01:58)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keyifli bir uğraş, biraz masraflı ama keyifli. Geleneksele ilk başladığım zamanlarda Arkoyu modifiye etmek için esansiyel yağlara vs harcadığım parayla pahalı sabunlardan 2  3 tane alabilirdim Smile
İşin keyfi kendin birşey üretmek. İnşallah en iyilerini yaparsınız komşum.

Teşekkürler komşum. Yukarıdaki formül ile tıraş sabunu bazı hazırlayabilirsiniz. Esans denemelerinizi de esansiyel yağ ile değil gerçek esans ile yapmanızı tavsiye ederim. Esansiyel yağ uçucudur çabuk kaybolur.
(13/10/2021, Saat: 01:33)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık. Köpük, pamuk kıvamında olmuş Smile Sabun dinlendikten sonra performans yorumunuzu merak ediyorum.

pj7ev11.jpg

Komşum sabunun kıvamı çok güzel, referans verecek olursam en az bir arko kadar kaygan, tahriş yaşamadan tıraş oldum. Ancak kokusu biraz baydı Big Grin Lavanta bana göre değilmiş. Tenim yağlı olduğu için kuruttu veya kurutmadı diyemem bebek poposu gibi olmasada yüzümü gayet yumuşattı.
Mesaji duzenleyemedim moderatör arkadaşlar yanlış anlamasın flood değil amacım ancak böyle ekleme yapabildim.

Eyyyy arko, zeytinyağından da çok güzel tıraş sabunu oluyormuş senki bir zeytin cenneti şirketisin, ayıp vallahi nasıl zeytinyağlı tıraş sabunu çıkarmazsın sen.
(13/10/2021, Saat: 14:33)SertAdam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pj7ev11.jpg

Komşum sabunun kıvamı çok güzel, referans verecek olursam en az bir arko kadar kaygan, tahriş yaşamadan tıraş oldum. Ancak kokusu biraz baydı Big Grin Lavanta bana göre değilmiş. Tenim yağlı olduğu için kuruttu veya kurutmadı diyemem bebek poposu gibi olmasada yüzümü gayet yumuşattı.

Komşum sanırım yüzde köpürtme yaptınız. Sabun suya doymamış görünüyor. Biraz su ekleseniz köpük coşardı sanırım.
İlk denemeye göre tahrissiz bir tıraş olması başarılı olduğunuzu ve daha iyi olacağınızı gösteriyor.
Tebrikler komşum. Smile
(14/10/2021, Saat: 00:17)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sanırım yüzde köpürtme yaptınız. Sabun suya doymamış görünüyor. Biraz su ekleseniz köpük coşardı sanırım.
İlk denemeye göre tahrissiz bir tıraş olması başarılı olduğunuzu ve daha iyi olacağınızı gösteriyor.
Tebrikler komşum. Smile

Sağol komşum, sabunun suyu iyiydide güneşte fotoğraf çekeyim diye balkona çıktım bide güneş yedik o arada suyu biraz gitmiş az kuruma yapmış Wink
Değerli komşularım, daha önce yaptığım ve Ankara ekibi ile paylaştığım 2. nesil tıraş kremi üzerinde biraz daha çalışarak daha kıvamlı ve daha iyi koruyan 3.nesil tıraş kremini yapmayı başardım.
Bu sefer oldu bu oldu.

Yarın yapılacak Ankara buluşmasında arz-ı endam edecektir kendileri.

İnşallah yakın zamanda artık geleneksel bir hale gelen Efrasyab sabun etkinliğini açarak hem tıraş sabunu, hem balsam, hem de tıraş kremi için talep toplayacağız.
Saygılarımla...d9ac465c7db2306f31298ee1a9856ef6.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
@efrasyab Kemal hocam etkinliği heyecanla bekliyorum

(22/12/2021, Saat: 23:21)KurtaranS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @efrasyab Kemal hocam etkinliği heyecanla bekliyorum

Komşum inşallah yakın zamanda bomba gibi bir etkinlik olacak Rolleyes
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 454,403 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,160 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  El Yapımı Traş Çantası Seuy 9 2,160 10/04/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,894 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,398 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,584 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,989 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 63,386 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 59,551 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 4,051 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: