Wilkinson Sword DE razor blades
Wilkinson tıraş makinasını aldığımda yanında çıkanı deneme fırsatım oldu. Yüzünüzde kesik oluşturma ihtimali zorlamazsanız yok diyebilirim. Her gün jiletinizi yenileyecekseniz ve orta karar bir ürün istiyorsanız işinizi görür. Fakat yüzünüzde kaymasını veya tıraş sonrasında sakal köklerinde grilik görmek istemiyorsanız bu performansı sağlayamaz. Sadece bu veya buna benzer ürünler kullanmışsanız sizi memnun edecektir lakin daha iddialı ürünleri denedikten sonra tekrardan kullanmak istemeyebilirsiniz.
Wilkoyu kendi makinesinde kullandım her zamanki gibi yakın olmayan yüzde sakal kökü bırakan bir tıraş

ertesi gün R41 ile denedim bu kez PS veya Feather gibi olmasa da idare edecek bir tıraş verdi

son söz

kötü jilet yoktur mild alet vardır
(13/07/2014, Saat: 19:23)daronik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Futur ile de gayet iyi bir jilet.

kötü jilet yoktur mild alet vardır
Enteresandır birçoklarının kötülediği bu jilet, bana çok konforlu geldi, keskinliği perma kadar iyi değil ama perma dan çok daha konforlu, tıraş sonrası şap sürerken en az tahriş yapan jilet olduğunu anladım.
Jilet işi kişiden kişiye cilde , sakala v.b kriterlere göre değişmekte.Bu güne kadar çok çeşitli jilet denemiş biri değilim.Söyleyebileceğim bu jilet ile tıraş olacağıma astra mavi ile 6. veya 7. kere tıraş olurum daha iyi.Sakalım sert tersten girmeye çalıştım giremedi tıkandı kaldı , zorladım sekti kanama yaptı.Keskinliği benim sakalıma hiç uymadı maalesef.
Bu jiletle ben de anlaşamıyorum. Resmen yüzümü kazıyor.
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur
Ben de bir süredir bu jiletleri kullanıyorum. Henüz ilk jiletim olduğu için ve elimdekileri bitiremediğim için yeni bir şey deneme fırsatım olmadı.

Wilkinson DE ile başladığımda bana agresif gelen bu jilet, makineye alışmamla uysallaştı, daha az tahriş edip daha güzel tıraş etmeye başladı. Şu anda da Timor 1320 TTO ile kullanıyorum, doğrusunu söylemek gerekirse memnunum.

Makine mild olmasına ve Wilkinson'un çok da (genel kanı itibari ile) agresif bir jilet olmamasına rağmen benim kendi deneyimlerime göre oldukça yakın ve uzun dayanan tıraşlar ortaya çıkıyor bu ikili ile (en azından benim yüzümde ve sakalımda). Diğer jiletlerle karşılaştırma şansım olduğunda o deneyimlerimi de paylaşırım. Son olarak, belki bir feather değil ama; hatalı açı ile yüzünüzdeki pürüzleri affetmiyor, o yüzden hata kaldırabilir bir jilet değil çok fazla.
WS jiletleri yeterince kullandım,kullanılan alet fatip grande.

Keskinlik - 8/10 (Keskinlik iyi,önüne ne çıkarsa sakal sivilce vs. götürüyor)
Konfor - 5/10 (Hata affetmiyor,cilde dalma eğilimi var)
Tahriş - 4/10 (Bana yaramadı)
Ömür - 8,5/10 (Jiletin malzeme kalitesi iyi.Sadece 1 kere jileti zorladım kaç tıraş çıkarır diyerek 4 ve 5 te performans azalmaya başladı 6 yı gördüm performansı halen kullanılabilir seviyede,7yi denemedim)
(01/11/2015, Saat: 19:25)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: WS jiletleri yeterince kullandım,kullanılan alet fatip grande.

Keskinlik - 8/10 (Keskinlik iyi,önüne ne çıkarsa sakal sivilce vs. götürüyor)
Konfor - 5/10 (Hata affetmiyor,cilde dalma eğilimi var)
Tahriş - 4/10 (Bana yaramadı)
Ömür - 8,5/10 (Jiletin malzeme kalitesi iyi.Sadece 1 kere jileti zorladım kaç tıraş çıkarır diyerek 4 ve 5 te performans azalmaya başladı 6 yı gördüm performansı halen kullanılabilir seviyede,7yi denemedim)

Benim de keskinlik ve ömür puanlarım sizinkiyle aynı ancak; ben şimdiye kadarki deneyimlerimle konfora 6 ve tahrişe ise 7,5 puan veriyorum. Benim kullanılabilir jiletler listemde kalacak gibi görünüyor. Bugün yeni bir Timor jilete geçtim, deneyimlerim sonrası onunla ilgili görüşlerimi de paylaşmayı düşünüyorum.
(01/11/2015, Saat: 23:52)bayindirh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de keskinlik ve ömür puanlarım sizinkiyle aynı ancak; ben şimdiye kadarki deneyimlerimle konfora 6 ve tahrişe ise 7,5 puan veriyorum.  Benim kullanılabilir jiletler listemde kalacak gibi görünüyor. Bugün yeni bir Timor jilete geçtim, deneyimlerim sonrası onunla ilgili görüşlerimi de paylaşmayı düşünüyorum.

Anlaşılan sizde benim gibi jilet deneme sürecindesiniz.Jilet işi cidden kişiden kişiye değişen bir konu mesela ben kırmızı mavi rapirayı hiç beğenmedim ama yorumları okuyunca bu jiletin beğenenlerin sayısının fazla olduğunu gördüm.Dün shark marka jileti deneyim dedim,tıraştan sonra gün boyunca batma hissi oldu ilk defa başıma geldi ama eminimki bu jiletide beğenen vardır.Yabancılarda bizim derbylere bayılıyor biz burada yüzüne bakmıyoruz.Ayrıca işin psikolojik etkiside var,insan jilete fazla para verince onu beğenme yanlısı oluyor bazen.
WS lere gelince bu jileti bayılarak kullanan ıslak tıraşa alıştırdığım arkadaşım var adamın açıklaması "keskinliği iyi,cildimi zorlamıyor" bu kadar basit ve net.Tahriş ve konfor konusuna gelince bu jilette gördüğüm cilde dalma yatkınlığı benim için büyük eksi,fatip kullanmamında etkisi olabilir tabi belkide tekniğimin yeterli olmamasıda başka bir sebeptir.Şuana kadar ciddi anlamda severek kullandığım tek jilet çıktı oda Polsilver dır.Bu jiletin herşeyi benden 7 ve üzeri not alır.Denemediyseniz alın bir paket.
Timor jilet yorumunuzuda merakla bekliyorum,kullanmadığım bir jilet.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor Blades teks55 9 13,908 12/11/2021, Saat: 23:45
Son Yorum: marv
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,549 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,208 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Gilette blue blades Legend 15 8,489 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe
  Gillette Wilkinson Sword ismailinbiri 23 10,927 05/01/2020, Saat: 00:30
Son Yorum: Sheeplessness
  LOI Titanium (Salon Blades) sfenks 5 4,927 30/03/2019, Saat: 23:50
Son Yorum: CtrlKML
  1970 üretimi Wilkinson jilet Nihil79 7 17,406 07/02/2019, Saat: 17:21
Son Yorum: mustbe
  Gilette 1954 double razor ile punktal erdialka 2 3,799 14/03/2017, Saat: 22:05
Son Yorum: erdialka
  VIKING`S DOUBLE EDGE RAZOR BLADES totan35 6 10,570 12/07/2014, Saat: 01:05
Son Yorum: 1912
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,399 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: