DLC Yaqi Klasik
(01/04/2020, Saat: 18:42)seydibaba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum en üstteki bende yok maalesef. ama oldukça agresif olduğu yazıyordu yorumlarda. elimde 2. ve 3. sıradaki var ancak henüz kullanmış değilim. r41 de var ama bu ürünleri kullanmadığım için kıyas yapamıyorum. okuduğum yorumlara göre kendi aralarında bi kıyas yapmıştım.

yorumlara tekrar göz attım şimdi. 1. sıradaki için yazdığım gibi oldukça agresif olduğundan bahsedilmiş ve ayrıca konforsuz bulunmuş. konforsuz olması nedeniyle tavsiye etmeyenler var. ama çok merak ediyorsan alabilirsin. pahalı bir ürün değil. beğenmezsen giden 5 dolar olur.

ortadaki ürün r41 in açık taraklısı gibi duruyor. muhtemelen agresiflik düzeyi r41 ile aynıdır.

en alttaki ürün de orta agresif olarak değerlendirilmiş. o da daha çok merkur 41c ye benziyor. agresiflik düzeyi de onun gibi olabilir. orta mild - orta agresif olarak belirtilmiş.

Ortadakini almak daha mantıklı o zaman. Mecbur Çinden sipariş verecez Türkiye'de sanırım satan yok başlık olarak
komşum sonradan dikkat edince ortadaki modelin r41 benzeri olmadığını fark ettim. mellon modeli bu sanırım, orta agresif düzeyde bu ürün. r41 agresifliğinde benzer ürün istiyorsan şu ürünlere bakman gerekir.

https://www.aliexpress.com/item/32881002...4490SSk6RI (kapalı tarak logosuz)
https://www.aliexpress.com/item/32849370...4490fy5zgN (kapalı tarak logolu)

https://www.aliexpress.com/item/32896631...4490fy5zgN (açık tarak logolu)

sakalını uzatıyorsan ve uzun aralıklarla tıraş oluyorsan açık tarak, sık tıraş oluyorsan kapalı tarak tercih etmen daha doğru olacaktır.
Yaqi Knight'ti bugun denedim. Cok begendim.
Jileti yuzde fazlaca hissettiriyor, ama kullanimi zor degil.
R41 sevenlerin begeneceklerini dusunuyorum.
Cok guzel agresif alet olmus. Ben $6 a almistim, iyiki de almisim.
Komşularım merhabalar.
Bir güncelleme geçmek istiyorum Yaqi klasik modeli elime geçti ve sıcağı sıcağına yazmak istediğim detaylar var almak isteyenler için.
Paket içeriği: Paket içerisinde ürünü taşıma esnasında sabit tutmak için 2 adet sabitleme aparatı kullanmışlar plastikten. Şuan ikisi de ayrı ayrı baska kullanmadığım makinelere stand oldular ki harika görmelisiniz.
Ürün krom detayı: Krom işçiliği sanki bir DE89 muş gibi 2 iğne ucu kadar kaynak noktası onun dışında hatasız bir krom işçiliği. Özellikle sap muhteşem.
Ürün detayı: Sap DE89 ve Parker 89R a göre başlıklar hafif fakat sap ağır olduğu için muhteşem bi denge var.
Kesim detayı: Perma-sharp jilet ile tedirgin etmedi. Parker 89R agresif bir alet ve DE89 u söylememe gerek yok. Yaqi Klasik tam ortası. Mid jiletlerle deneyeceğim ki eminim harikalar yaratacak.
Fiyat performans ürünümü tabiki hayır. DE89 un yanına koyduğumda kesinlikle sırıtmadı.üzerinde ne bir çapak ne bir kabarıklık noktasal vs. Bence 150 tl altında fiyatlara alıp şaşırmayan kimse olmayacak.Bilginize arkadaşlar. Tereddütlü olanlar hiç çekinmesin...
Haward bence Yaqi den daha başarılı bir alet. Jileti çoğu Yaqi düzgün tutamıyor. El ile ayar yapmak gerekiyor. Üst kapaklar da ortağa kapağa cuk diye oturmuyor. Hafif sallantısı var. Bu nedenle jileti tırnak ile düzelteyim derken jilet değil üst kapağın pozisyonu eğilebiliyor. Bendeki modelini çok çok nadir kullanıyorum. Dolabın derinliklerinde kayboldu kendisi.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Ben 1 haftadır günlük tıraşım da kullanıyorum. Sert sakkallı bir iolara kçıkış yönünde 2 perd eşeklinde tıraşımı tahrişsiz tamamlıyorum. Şahsen 145 TL ye bu performansı gayet övgüyü hak ediyordur. Yaqinin açık taraklı başlığından 1 tık daha agresif arkadaşlar bilginize agresifliği tam orta karar ve sharp edge ile süper uyum yakaladım ben.
Yaqi başlık veya alet alacaklara fikir vermesi açısından faydalı olabilecek bir görsel.

211989600141958f2f6551bb4c72fc3a.jpg

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
konuyu hortlatayım müsadenizle
aliexpress ten 11.11 kampanyasında iki adet kargo dahil 96 tl ye aldım. Vergi dahil 114 tl ye mal oldu. Oldukça kaliteli aletler
jilet ile denemem devam ediyor.Kampanya yakalarsanız alın bence.
Agresif bir alet ve sert bir alet. Agresifliği sanki parçalayacak gibi
Birde tıraş esnasında sakalın kesim sesini çıkarmasıda makineye renk katıyor.
Yaklaşık 3 aydır tecrübe ettiğim bir makine,alacak olan arkadaşlara yardımcı olması açısından fikirlerimi yazmak istedim.
Makinenin ağırlık dengesi,bana göre,çok iyi.Ağır bir sapı ,ağır bir başlığı var.
Agresifliğini 10 üzerinden puanlayacak olursam ;6/10.
Derby jilet ile pek anlaşamama rağmen bu makinada sorunsuz kullanabiliyorum yani pek jilet seçmiyor gibi lakin hassas ciltler için keskin jiletlerle bir tahriş ve jilet yanığına yol açabilir diye düşünüyorum.
Jileti yanlardan nerdeyse taşırmıyor diyebilirim,bilen arkadaşlar için rimei ile kıyaslarsak,ondan %75 daha içeride kalıyor yanları.
Benim kullandığım makina siyah kaplamalı olan modeli,kaplamada ufaktefek kibrit çöpü ucu kadar dökülmeler var ne yazıkki.
Bu makinanın en olumsuz yanı ve tıraş keyfini gölgede bırakan tarafı ise ,jileti mutlaka el ile hassas bir şekilde ayarlamak gerekiyor.Jileti sabit ve düz bir şekilde tutmuyor maalesef.

Herkese keyifli tıraşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi Taraklı Mellon ismailinbiri 48 28,900 19/05/2023, Saat: 03:41
Son Yorum: Andreichu
  R41 vs Yaqi Knight Helmet howardroark 7 2,705 20/12/2022, Saat: 17:12
Son Yorum: Bakkal
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,614 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Yaqi Gibbs Replica CK89 87 38,596 24/03/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: Hseyin
  Yaqi mellon Chefkara 5 2,851 24/02/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: Soner
  Yaqi Agamemnon mennan 2 2,183 01/02/2021, Saat: 14:51
Son Yorum: Ert.ozk
  Yaqi Mellon Ales - Slant fatihbyfah 34 21,209 08/08/2020, Saat: 15:01
Son Yorum: MERCAN.04
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,913 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Yaqi Charcol (yada Charcoal) sfenks 2 3,059 20/08/2018, Saat: 01:34
Son Yorum: sfenks
  YINTAL (Future klonu) ve klasik tıraşa merhaba Dragon 45 33,322 18/12/2017, Saat: 17:07
Son Yorum: asrin43

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: