Merkur Futur Safety Razor
(24/03/2020, Saat: 19:54)Ert.ozk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu güne kadar boşu boşuna r41 kullanmışım.
agresiflikse agresiflik, sağlamlıksa sağlamlık, hisse his..
Boyun bölgemle r41 hangi jileti kullanırsam kullanayım kıl çekiyordu. r89 o seviyede olmamakla birlikte daha iyiydi. Futur ise ayrı bir dünya. Jilet yerine meyve bıçağı koysam yine r41'den daha iyi bir his verirdi bu alet bana.

Hani spor bir araba kullanırken her zaman aldığınız virajları daha hızlı almaya başlarsınız ya arabanın verdiği his dolayısıyla, futur aynen öyle hissetirdi. Araba spor, biliyorsunuz ki ıssırır ama aynı zamanda verdiği güven de virajı hızlı aldırıyor.

r41 kullanıp futur düşünenler daha agresif daha mild vs. diye düşünmesin bence. Bu alet başka birşey, tek fark agresiflik vs. değil.

Tebrikler komşum benimde vazgeçilmezimdir her zaman övgüyü hak ediyor .
Ayarlı bir alete gereksinim duymamdan ötürü edinmek istediğim ama sürekli kararsız kaldığım bir alet.Hafta içi 5 gün tıraş olan birisiyim 5 güne 5 ayrı alet sectim yavaş yavaş toparliyorum.

Asıl soru futur'un 1. Ayarı bile çok agresif diyorlar buna dayanarak kimileri ayarsız şekilde geldiğinden dolayı olduğunu söylemiş,kimisi ise günlük tıraşta 1 ve 2 kullandığını, çok göreceli bir kavram tabiki.Benim asıl almak istememde ki amaç qshave ile çok güzel tıraşlar oldum ve geneleksele başlayan bir arkadaşıma hediye ettim,şuan onun yerini futur ile taclandirsam aynı etkinliği performansı alır mıyım bilemiyorum.
Yapilan çoğu yorumda memnun olan kadar olmayanda çıkmış yatık sakala iyi geldiğini söylenilmis şimdi olmasa bile 3-4 ay kadar sonra alabilirim.Ayarli olarak tavsiye eder misiniz komşular?

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(19/07/2020, Saat: 15:27)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayarlı bir alete gereksinim duymamdan ötürü edinmek istediğim ama sürekli kararsız kaldığım bir alet.Hafta içi 5 gün tıraş olan birisiyim 5 güne 5 ayrı alet sectim yavaş yavaş toparliyorum.

Asıl soru futur'un 1. Ayarı bile çok agresif diyorlar buna dayanarak kimileri ayarsız şekilde geldiğinden dolayı olduğunu söylemiş,kimisi ise günlük tıraşta 1 ve 2 kullandığını, çok göreceli bir kavram tabiki.Benim asıl almak istememde ki amaç qshave ile çok güzel tıraşlar oldum ve geneleksele başlayan bir arkadaşıma hediye ettim,şuan onun yerini futur ile taclandirsam aynı etkinliği performansı alır mıyım bilemiyorum.
Yapilan çoğu yorumda memnun olan kadar olmayanda çıkmış yatık sakala iyi geldiğini söylenilmis şimdi olmasa bile 3-4 ay kadar sonra alabilirim.Ayarli olarak tavsiye eder misiniz komşular?

Ben buna katılmıyorum. Futur öyle ayarsız agresif bir makine değil, skalası oldukça geniş. 1-2 ayarda gayet yumuşak, 2,5 ve 3,5 arası orta agresif, 3,5 üzeri agresif. Ben kendim 2,5-3,5 arasında kullanırdım bu da pazardaki çoğu orta agresif makinaya eşdeğer oluyordu. Futur ağır ve iri bir makine olduğundan bunun da keism efektifliğine ekstra katkısı oluyor bunu agresiflikle karıştıranlar olabiliyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(19/07/2020, Saat: 16:35)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben buna katılmıyorum. Futur öyle ayarsız agresif bir makine değil, skalası oldukça geniş. 1-2 ayarda gayet yumuşak, 2,5 ve 3,5 arası orta agresif, 3,5 üzeri agresif. Ben kendim 2,5-3,5 arasında kullanırdım bu da pazardaki çoğu orta agresif makinaya eşdeğer oluyordu. Futur ağır ve iri bir makine olduğundan bunun da keism efektifliğine ekstra katkısı oluyor bunu agresiflikle karıştıranlar olabiliyor.
Teşekkürler lord'um şimdi açıklığa kavuştu,soru aslında kesim efektifligi ile yatık sakalda ki performansiydi. sürekli efektiflik ve agresiflik karıştırılıyor.Ayarlı bir alet olması bu nedeniyle fazlada agresif olacağını düşünmedim 1 ve 2. Ayarlarında özellikle bu yüzden progress ve futur arasında kaldım.Galiba ilerleyen süreçte bir futur gold dolapda yerini sabitleyecek.

Mach3 illetinden kurtulup, wilkinson klasik makine ile 5 tiras sonrasi @impaticaret ten ilk siparisimde 275 tl bedelle mat olanini almistim, birak tirasini estetik acidan bile harika duruyo, ayda bir aksam tiras keyfi yaparken kullanmasamda oyle bi tozunu alir oynar birakirim, tiras olunca da teknik oturunca, sikintisiz keyifli tiraslar.

Hele o ses yokmu, tarifsiz tiras senfonisi.
Kendisi ile yeni olmamıza rağmen hakkı yenilen farkedilmeyi bekleyen bir harika olduğunu düşünüyorum.
1.ayarında çok yumuşak tıraşı var,ben 15 günlük sakala 6.5 ayarla daldım ve kütür kütür tikanmadan kesti Smile sonra ayarı daha aşağı çekerek ilerledim cok güzel kesimi var özellikle jilet konusu çok subjektif ama kullanan komşularımız sıralarsa bende aralarında denediklerim mutlaka 1 veya 2 si uyuyor,tavsiyelerinizi bekliyorum komşularSmile

(11/08/2020, Saat: 23:49)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendisi ile yeni olmamıza rağmen hakkı yenilen farkedilmeyi bekleyen bir harika olduğunu düşünüyorum.
1.ayarında çok yumuşak tıraşı var,ben 15 günlük sakala 6.5 ayarla daldım ve kütür kütür tikanmadan kesti Smile sonra ayarı daha aşağı çekerek ilerledim cok güzel kesimi var özellikle jilet konusu çok subjektif ama kullanan komşularımız sıralarsa bende aralarında denediklerim mutlaka 1 veya 2 si uyuyor,tavsiyelerinizi bekliyorum komşularSmile

Ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Mühle R89’la başladım bu işe, gün aşırı 3 perde, sırasıyla wtg-xtg-atg tıraş oluyordum. Covid nedeniyle biraz forumlarda zaman geçirmeye fırsat bulunca agresif makineleri merak etmeye başladım. Direkt bir agresif makine almaktansa, ne düzeyde agresif bir makine alacağıma karar verebilmek için de ayarlı makine almaya karar verdim. Niye bunu seçtim derseniz herkes Progress veya Parker Variant demesine rağmen, ilk bu işe merak duymaya başladığımda fotoğrafını görüp “bu ne ki?” diye araştırıp hoşuma gittiği için aldım. İlk tıraşımı 2 ile wtg olarak olmaya başladıysam da (ne akla hizmet bir de Feather jilet taktım) 1.5’la wtg sonra 1’le xtg ve atg tıraş oldum. Sonra düşündüm ki ben perde sayısını azaltmak için agresif makine aldım, bununla korka korka tıraş olunur mu diye, 2. tıraşımda Feather’i çıkarıp Mühle’de çok beğendiğim Bolzano’yu taktım. Üçüncü ayarda wtg, sonrasında 1’de atg tıraş oldum, fena olmadı ama atg’de 1 etkisiz kaldı, 1.5 çok geldi. Bolzano 4 tıraşlık ömrünü doldurunca, bir önceki tıraşımda ilk defa Mühle’de denediğim ve Mühle’de pek keyif vermeyen Voskhod’u taktım, 3’le başladım wtg, sanki kesmiyor diye kontrol ettim, gayet güzel olunca ayarı 4’e çıkardım, wtg’yi böyle tamamladım, sonra da 2’de atg tıraşımı oldum. Son zamanlarda Mühle’nin yüzüne pek bakmıyorum, bu kombinasyonla çok keyifli gidiyor tıraşlarım, en ufak bir kalıntı olmadan, yok denecek kadar az tahrişle sinekkaydı tıraş oluyorum.

Dördüncü ayarın üzerine çıkmaya hala korkuyorum, bunu hep söylüyorum, ıslak tıraşta yeni değilim ama, bu makinelerle münasebetim daha 6 aylık, biraz sakin gitmem gerek.
Komşum deneyiminizi paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum voskhod ile güzel kombin oluyor treet platinumlada çok öven var en kısa zamanda onlada deneyeceğim.Agresif vs falan yorumlar yapıldı var ama ben o kadar görmedim günlükte belli bir süre deneyeceğim.

(12/08/2020, Saat: 22:39)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum deneyiminizi paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum voskhod ile güzel kombin oluyor treet platinumlada çok öven var en kısa zamanda onlada deneyeceğim.Agresif vs falan yorumlar yapıldı var ama ben o kadar görmedim günlükte belli bir süre deneyeceğim.

Voskhod ömrünü doldurdu, yarın ne takayım diye düşünüyordum ben de... Treet’i deneyeyim bari.
Deneyim komşum ben yetişemedim stok bitti razorusta rapira swedish jiletlede güzel sonuç aldım onunlada deneyebilirsiniz gillette silver blue'nin biraz keskin geleceğini düşünüyorum yüksek ayarlarda Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,479 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,413 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 758,044 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,781 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,198 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,294 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,665 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,228 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,405 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,962 02/10/2020, Saat: 02:01