Tahriş Problemleri
[quote='Kızılsakal-57' pid='137813' dateline='1454624261']

Ne demek insallah fayda saglar tekrar gecmis olsun, bilirim sıkıntısıni mesakkatlidir terbiyesi yuzdeki cildin. Yara ve izleri icin de Madecassol merhem kullanabilirsiniz son olarak. Tekrar acil sifalar arkadasim.
[/quote
Tesekkur edrim sağolun
geçmiş olsun hocam bir de bastırmayınız lütfen ve sinek kaydı olmaya çalışmayın tek perde de bitirmeye çalışın. tıraş sonrası da herhangi bir yağlı ürün kullanmayın.
https://www.instagram.com/u1071/
Herkese merhabalar , bir süredir sinir bozucu bir durumdan müzdaribim ama yinede emin olmak istedim . Uzun zamandır yüzüme yakından bakmadığım için olayın vahametini görememişim . Hemen her türlü jileti denememe rağmen tıraştan sonra sakalımın tamamı ile durduğunu gördüm . Halbuki uzunca bir süredir tıraş öncesi hazırlık , teknik vb. bir çok konuyu okumaya ve bunlara dikkat etmeye çalıştım . Evde ki ej89 ve ws sword'un mild olacağını düşünüp impadan progress sipariş etmiştim . Yarın ptt'ye gidip alıcaktım ama yüzümün halini görünce ondan bile umudum kalmadı . 2 aydır yüzümü koca bir ordu gibi kaplayan bumpslar ve nasıl ve ne yöne kesileceğini hala anlayamadığım bir sakal .. Ters yönde kesmezsem bütün sakallar duruyor . Ters yönde kessem bu seferde dipte bayrak gibi durup adeta bana el sallıyor . Wtg vs .diğerlerini denesemde yine de sakal kalıyor . Zorlarsamda hemen tahriş , batık . Cilde gelince gerçekten hassas bir cildim var ve bu hassasiyet sadece tıraş için değil . Ha şu var bir kaç defa gerçekten iyi tıraşlar oldum mu oldum ama bumps bu işe girdiğim günden beri bitmedi . Her neyse bu defa da sineye çekip sorunumu buraya aktarmaya karar verdim .
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim ...
tersten almayın
alet olarak ne kullanıyorsanız biraz daha agresif bir alete geçin rimei işinizi görebilir
jilet olarak permasharp astra gibi keskin bir jilete geçin
birde cildinizi gerdirerek almayı deneyin
tersten almak kadar olmasada en yakın tıraşa bu şekilde ulaşabilirsiniz
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
İyi akşamlar üstad anlamadığım şey sakalım sertmi yoksa sakal diplerimi sorunlu ?
bide tıraş öncesi ürünlere bakının hocam
benimde cildim çok sorunlu
bu blueness veya redone gibi
tıraş öncesi ürünlerinde faydası var bizimki gibi ciltlerde

kullandıgınız alet yeterince agresif olmadığı için bu sonucu aldığınızı düşünüyorm

imza : günlük tıraşta futur kullanan biri Smile
Hocam pre shavelere bir el atayım ama yinede içimde sanki lanetlenmiş gibi bir sakalım olduğu ve sanki hiç bir zaman sinekkaydı ve tahrişsiz traşlar olamıyacağım (Belki fazla kötümser veya dramatik oldu Big Grin ) hissi var .
(21/02/2016, Saat: 18:13)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tersten almaktan kastın ne hocam yani çapraz mı ve tam sağdan sola yatay bir şekildemi veya aşağıdan yukarımı.

Sizin çok ciddi manada forumu okuyup, tekniğinizi geliştirmeniz lazım.

Resimlerdeki görüntüye bakınca fazla yoğun olmayan bir sakalınız olduğu görünüyor ki tıraşınızın kolay geçmesi lazım.

Köpüğünüzün kalitesi düşük olabilir, aletin açısını tutturamıyor olabilirsiniz, aletin cilde baskısını iyi ayarlayamıyor olabilirsiniz, permasharp size uygun bir jilet olmayabilir. Biraz zor gelebilir ama, siz sil baştan tekrar okumaya başlarsanız daha sağlıklı olur gibi. Bana ilk başlarda çok yardımı olan "geofatboy" videolarını tavsiye ederim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(21/02/2016, Saat: 18:13)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tersten almaktan kastın ne hocam yani çapraz mı ve tam sağdan sola yatay bir şekildemi veya aşağıdan yukarımı . Hocam pre shavelere bir el atayım ama yinede içimde sanki lanetlenmiş gibi bir sakalım olduğu ve sanki hiç bir zaman sinekkaydı ve tahrişsiz traşlar olamıyacağım (Belki fazla kötümser veya dramatik oldu) hissi var . Peki progressin yeterince olumlu bir etkisi olurmu sizce ve hemen her zaman bu kısalıkta olan sakala kaç derece ile dalmalıyım ?
Veya bir süre traş olmamalımıyım ama sakal aynı sert ve cins bir yönü var bu yüzden tahriş yine kaçınılmaz olur diye düşünüyorum.

Saygılar,

kıllar hangi yöne uzuyorsa
tıraşıda o yöne olmak
çok faydalı oluyor böyşle durumlarda

progressim var günlük tıraş için çok yeterli bir alet

keskin jilet kör alet tersten alma her sorun çıkaracak eşyi yapmış gibi görünüyorsunuz
progress gelsin birazda teknik gelişsin sorun kalmayacak gibi

fotodaki gibi okların yönüne
kılların cıkıs yonune alın
tıras olmayı bırakmak ara vermek yerıne
(21/02/2016, Saat: 18:42)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin çok ciddi manada forumu okuyup, tekniğinizi geliştirmeniz lazım.

Resimlerdeki görüntüye bakınca fazla yoğun olmayan bir sakalınız olduğu görünüyor ki tıraşınızın kolay geçmesi lazım.

Köpüğünüzün kalitesi düşük olabilir, aletin açısını tutturamıyor olabilirsiniz, aletin cilde baskısını iyi ayarlayamıyor olabilirsiniz, permasharp size uygun bir jilet olmayabilir. Biraz zor gelebilir ama, siz sil baştan tekrar okumaya başlarsanız daha sağlıklı olur gibi. Bana ilk başlarda çok yardımı olan "geofatboy" videolarını tavsiye ederim.

Haklısınız komşum , geofatboyu ara ara izlerim ama ne yazıkki hiçbir zaman o kadar uzunlukta bir sakalım olamadı ki onun ve birçok kişi için bir haftalık olan sakalın , benim yüzümde o seviye gelmesi için heralde 2 -3 haftalık bir zaman gerek .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,784 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,565 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: