Tahriş Problemleri
(21/02/2016, Saat: 18:45)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kıllar hangi yöne uzuyorsa
tıraşıda o yöne olmak
çok faydalı oluyor böyşle durumlarda

progressim var günlük tıraş için çok yeterli bir alet

keskin jilet kör alet tersten alma her sorun çıkaracak eşyi yapmış gibi görünüyorsunuz
progress gelsin birazda teknik gelişsin sorun kalmayacak gibi

fotodaki gibi okların yönüne
kılların cıkıs yonune alın
tıras olmayı bırakmak ara vermek yerıne

Haklısın hocam bir süre kılları tersten almayacağım .
Bence on hazirlik ve alet uygunsuzlugu buna sebep olmus. Sicak su yerine bolca soguk su ile on hazirlik yapmayi deneyin, tekniginizin yeterli oldugunu dusunuyorsaniz da R41 deneyin. Tabi yaptiginiz kopugun ideal kosullara sahip oldugunu varsayarak bu onerileri yapiyorum.
(21/02/2016, Saat: 19:10)mecheng Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence on hazirlik ve alet uygunsuzlugu buna sebep olmus. Sicak su yerine bolca soguk su ile on hazirlik yapmayi deneyin, tekniginizin yeterli oldugunu dusunuyorsaniz da R41 deneyin. Tabi yaptiginiz kopugun ideal kosullara sahip oldugunu varsayarak bu onerileri yapiyorum.

Komşum iyi akşamlar , elimde şu an için bir adet cella var hangi sabunun daha iyi etki yapacağını bilmediğimden ve ayrıca sabun mu krem mi veya hangi markayı almam gerektiği konusunda ki cahillikten ve tecrübesizlikten ötürü hiçbir fikrim yok . Aslına bakarsan soğuk suyu denemiştim fakat cildim çok kuru olduğu için iyi bir sonuç alamadım .
Komşum zaten üstadlar çözümü söylüyor ama siz hala aynı soruları soruyorsunuz. Benim fikrim de iyi köpük yapamama ve tıraş makinasının tutuş açısı ile ilgili olduğu yönündedir. Benim cildim de çok açık renk olduğu için ne kadar yakın tıraş olursam olayım kaba sakal gibiyim, sakal dipleri görünmese de bu böyle. Yani sinek kaydı tıraş benim için adeta yalan Smile yani yakın tıraş olmama rağmen durum bu ve bunu kabul ettim. Forumu iyice okuyup söylenenleri uygulamak lazım. Sakal sıklığınıza bakılırsa bakılırsa biraz daha dikkat ve gayret gerekecek ama çözümsüz olmayacaktır. Eğer tıbbi bir rahatsızlığınız var ise cildiyle uzmanına gitmenizde fayda var.

Tavsiyeleri daha dikkatle okuyup uygulamak yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Umarım bir an önce çözümü bulursunuz komşum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sürekli sinekkaydı tıraşı hedeflemek yüzü yıpratır diye düşünüyorum. Bence bu konuda çok ısrarcı olmayın.
(21/02/2016, Saat: 19:16)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum zaten üstadlar çözümü söylüyor ama siz hala aynı soruları soruyorsunuz. Benim fikrim de iyi köpük yapamama ve tıraş makinasının tutuş açısı ile ilgili olduğu yönündedir. Benim cildim de çok açık renk olduğu için ne kadar yakın tıraş olursam olayım kaba sakal gibiyim, sakal dipleri görünmese de bu böyle. Yani sinek kaydı tıraş benim için adeta yalan Smile yani yakın tıraş olmama rağmen durum bu ve bunu kabul ettim. Forumu iyice okuyup söylenenleri uygulamak lazım. Sakal sıklığınıza bakılırsa bakılırsa biraz daha dikkat ve gayret gerekecek ama çözümsüz olmayacaktır. Eğer tıbbi bir rahatsızlığınız var ise cildiyle uzmanına gitmenizde fayda var.

Tavsiyeleri daha dikkatle okuyup uygulamak yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Umarım bir an önce çözümü bulursunuz komşum.

Haklısınız komşum , açık renkli bir cilt ve sinekkaydı hayali ve tabi böyle kısa bir sakalda biraz yalan şu anda daha iyi anlıyorum . Belki de biraz karamsardım ama en azından sadece ben mi böyleyim diyip kendimi üzüyordum ve bunun yanlış olduğunu gördüm , hemde içi döktüm ve rahatladım Smile
(21/02/2016, Saat: 19:23)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sürekli sinekkaydı tıraşı hedeflemek yüzü yıpratır diye düşünüyorum. Bence bu konuda çok ısrarcı olmayın.

Hakılısınız komşum , de ne yapalım cilt açık renkli olduğu için ve sakalda hep belirgin olduğu için kendimi avutmak için hep bu yola başvurdum .
Rica ederim komşum ne demek. Sakal her gün uzadığından önümüzde ki yol uzun ve deneyecek çok yöntem var daha. Eninde sonunda sizi tatmin edecek bir çözüme kavuşursunuz bir iki konu vardı sizinle aynı durumdan müzdarip olup çözüm arayanların açtığı. Onları da okuyun derim.

Şimdiden yazan-yazmayan her forum üyesine ilgisi ve desteği için çok teşekkür ederim .
(21/02/2016, Saat: 19:31)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim komşum ne demek. Sakal her gün uzadığından önümüzde ki yol uzun ve deneyecek çok yöntem var daha. Eninde sonunda sizi tatmin edecek bir çözüme kavuşursunuz bir iki konu vardı sizinle aynı durumdan müzdarip olup çözüm arayanların açtığı. Onları da okuyun derim.

Haklısınız komşum belki de fazla aceleci ve mükemmelettçiyim halbuki dediğiniz gibi daha çok zaman var .