Tahriş Problemleri
@serjames hocam ben geleneksel yöntemle traş olmaya başlamadan öncede bu sıkıntıları yaşıyormusunuz onu merak ediyorum öncesinde neler ile traş oluyorsunuz ve cildinizde ne gibi sıkıntılar ortaya çıkıyordu .

Sizin traş sonrası cildinize bakınca ben zdrave mavi kutu çinko bileşenli krem önerisinde bulunabilirim.
(21/02/2016, Saat: 19:41)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames hocam ben geleneksel yöntemle traş olmaya başlamadan öncede bu sıkıntıları yaşıyormusunuz onu merak ediyorum öncesinde neler ile traş oluyorsunuz ve cildinizde ne gibi sıkıntılar ortaya çıkıyordu .

Sizin traş sonrası cildinize bakınca ben zdrave mavi kutu çinko bileşenli krem önerisinde bulunabilirim.

Komşum aslında doğruyu söylemek gerekirse böyle şeyler olmuyordu malum firmann beş bıçaklı aletini kullanıyordum.

Söylediğiniz kremi araştırdım , fakat bir hametanın da aynı işi yapabileceği kanaatindeyim .
(21/02/2016, Saat: 18:54)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız komşum , geofatboyu ara ara izlerim ama ne yazıkki hiçbir zaman o kadar uzunlukta bir sakalım olamadı ki onun ve birçok kişi için bir haftalık olan sakalın , benim yüzümde o seviye gelmesi için heralde 2 3 haftalık bir zaman gerek ama ne yazık ki hemen her zaman bu kısalıkta olan bir sakalım var acaba cildim çok mu hassas veya hala alışamadımı yoksa tekniğimmi yanlış veya hep sinekkaydı traş arzulamam mı yanlış.
Alet öneriniz veya jilet öneriniz varmıdır ?
Ayrıca progressi kullanmak bu sakala veya bu tahriş üzerine çok daha berbat olurmu yoksa bu bumpslar geçtikten sonra mı kullanmalıyım progressi önerdiğiniz bir derece varmıdır progress için .

Teşekkürler
Saygılar,

geofatboy çok az videosunda uzun sakallı. Tekrar bi göz atın isterseniz, tıraş olma teknikleriyle ilgili güzel bilgilendirici videoları var. Çabuk sıkılmadan biraz daha dikkatli incelemek lazım.

Elinizdeki 89 ve yoldaki progress aletler şu an için size gayet yeterli. Bazen yeni başlayan arkadaşlarımız acaba şununla nasıl, bununla nasıl olur diye gereksiz satın almaya yönelebiliyorlar. Ancak önemli olan öğrenmeye ayıracağınız dikkat ve özen. Elinizdeki 89 ile postadaki progress size çok güzel tıraşlar verecektir. Onun haricinde cella sabununuz da güzel, semouge fırçanız da. Şimdilik satın almayı değil de, elinizdekilerle bu güzel aletlerle tekniğinizi ilerletme konusuna önem vermeniz çok daha etkili sonuçlar elde deceğinizi düşünüyorum.

Progress ayarlı bir alet olduğundan dolayı, agresiften başlayıp yumuşak ayarlara düşerek tıraş olma avantajınız var. Bu size istediğiniz yakın tıraşı daha iy elde edebilmenizi sağlar. Günlük tıraş olduğunuzu varsayarsak 3. ayarda 1. perdeyi olursunuz, daha sonraki perdelerde ayarı bir iki basamak daha düşürürsünüz. Kaçıncı ayarda kullanma konusu kişiye özeldir, birkaç kullanımda çözersiniz.

Bir de ayna karşısında yakın tıraş olmak adına fazla ileri gitmeyin ve durmanız gereken noktayı iyi tespit edin. Ayna karşısında parlak ışık altında, tıraşı bitirdikten sonraki yüzümüzün görüntüsüyle bi yarım saat veya sonrası ile arasında fark olabilir. Tıraş esnasında yüzümüze yedirdiğimiz onca su nedeniyle fazlaca esniyor, gözenekler açılıyor, kıl dipleri fazlaca belirginleşiyor. Tıraşı bitirdikten sonra ise yaptığımız işlemlerle gözenekler kapanıyor, cilt fazla nemi dışarı atıp kendini toparlıyor, böylelikle sakal dipleri daha az belirgin hale geliyor. İşte bu noktada ayarı tutturmak ve nerede bırakacağımızı iyi bilmek lazım.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(21/02/2016, Saat: 20:11)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geofatboy çok az videosunda uzun sakallı. Tekrar bi göz atın isterseniz, tıraş olma teknikleriyle ilgili güzel bilgilendirici videoları var. Çabuk sıkılmadan biraz daha dikkatli incelemek lazım.

Elinizdeki 89 ve yoldaki progress aletler şu an için size gayet yeterli. Bazen yeni başlayan arkadaşlarımız acaba şununla nasıl, bununla nasıl olur diye gereksiz satın almaya yönelebiliyorlar. Ancak önemli olan öğrenmeye ayıracağınız dikkat ve özen. Elinizdeki 89 ile postadaki progress size çok güzel tıraşlar verecektir. Onun haricinde cella sabununuz da güzel, semouge fırçanız da. Şimdilik satın almayı değil de, elinizdekilerle bu güzel aletlerle tekniğinizi ilerletme konusuna önem vermeniz çok daha etkili sonuçlar elde deceğinizi düşünüyorum.

Progress ayarlı bir alet olduğundan dolayı, agresiften başlayıp yumuşak ayarlara düşerek tıraş olma avantajınız var. Bu size istediğiniz yakın tıraşı daha iy elde edebilmenizi sağlar. Günlük tıraş olduğunuzu varsayarsak 3. ayarda 1. perdeyi olursunuz, daha sonraki perdelerde ayarı bir iki basamak daha düşürürsünüz. Kaçıncı ayarda kullanma konusu kişiye özeldir, birkaç kullanımda çözersiniz.

Bir de ayna karşısında yakın tıraş olmak adına fazla ileri gitmeyin ve durmanız gereken noktayı iyi tespit edin. Ayna karşısında parlak ışık altında, tıraşı bitirdikten sonraki yüzümüzün görüntüsüyle bi yarım saat veya sonrası ile arasında fark olabilir. Tıraş esnasında yüzümüze yedirdiğimiz onca su nedeniyle fazlaca esniyor, gözenekler açılıyor, kıl dipleri fazlaca belirginleşiyor. Tıraşı bitirdikten sonra ise yaptığımız işlemlerle gözenekler kapanıyor, cilt fazla nemi dışarı atıp kendini toparlıyor, böylelikle sakal dipleri daha az belirgin hale geliyor. İşte bu noktada ayarı tutturmak ve nerede bırakacağımızı iyi bilmek lazım.

Haklısınız komşum .

Teşekkürler
Hocam zdrave kremi yaşadığınız yerde Bulgar pazarlarında bulabilirsiniz ben açıkça online satana denk gelmedim vardır muhakkak .

Progress ayarlı olmasından dolayı sıkıntınıza yardımcı olacagını düşünüyorum bende.
Sizinle sakal yapımız birbirine benziyor komşum. Yorum yapan üstatlar kadar deneyim sahibi değilim ama cilt yapımız benzdediği için birkaç satır yazmak istedim. Teknik ile ilgili sorunları halletseniz de her cilt yapısına sinek kaydı tıraş olmuyor maalesef. progress, fatip , ej, slant  deneyimledim. Ne bir yanma, ne de bir irritasyon yaşamadan olduğum tıraşlardan sonra dahi, sakallarım uzamaya başladığı zaman sizde olan bu görüntü ortaya çıkar eğer atg yapmış isem. O nedenle çoğu zaman agresif bir alet ile  wtg+xtg şeklinde tıraşımı tamamlıyorum.
                 Bir süre sakallarınızın çıkış yönüne tıraş olup durumun düzelmesini bekleyebilirsiniz. Düzeldikten sonra sorunun nerede olduğunu aramak için adım adım ilerlemek yanlışın nerede olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır. En azından ben bu şekilde yaptım. Sürekli değişen parametreler yanlışı bulmamı engellemiş uzun süre...    
                 Bir de jilet konusu var. Bende bazı jiletler tek perde wtg yapsam dahi tıraş sonrasında ya kaşıntı yapıyor ya da kızarıklık. Örneğin yeşil astra, perma sharp, wilkinson bende çalışmayan jiletler.Cildiniz düzeldiği zaman  her jiletten bir  kutu alıp denemenizi öneririm.

Umarım çözüm bulursunuz...
(21/02/2016, Saat: 20:53)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam zdrave kremi yaşadığınız yerde Bulgar pazarlarında bulabilirsiniz ben açıkça online satana denk gelmedim vardır muhakkak .

Progress ayarlı olmasından dolayı sıkıntınıza yardımcı olacagını düşünüyorum bende.

Hocam gittigidiyor da epey mevcut .
(21/02/2016, Saat: 21:35)mazot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizinle sakal yapımız birbirine benziyor komşum. Yorum yapan üstatlar kadar deneyim sahibi değilim ama cilt yapımız benzdediği için birkaç satır yazmak istedim. Teknik ile ilgili sorunları halletseniz de her cilt yapısına sinek kaydı tıraş olmuyor maalesef. progress, fatip , ej, slant  deneyimledim. Ne bir yanma, ne de bir irritasyon yaşamadan olduğum tıraşlardan sonra dahi, sakallarım uzamaya başladığı zaman sizde olan bu görüntü ortaya çıkar eğer atg yapmış isem. O nedenle çoğu zaman agresif bir alet ile  wtg+xtg şeklinde tıraşımı tamamlıyorum.
                 Bir süre sakallarınızın çıkış yönüne tıraş olup durumun düzelmesini bekleyebilirsiniz. Düzeldikten sonra sorunun nerede olduğunu aramak için adım adım ilerlemek yanlışın nerede olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır. En azından ben bu şekilde yaptım. Sürekli değişen parametreler yanlışı bulmamı engellemiş uzun süre...    
                 Bir de jilet konusu var. Bende bazı jiletler tek perde wtg yapsam dahi tıraş sonrasında ya kaşıntı yapıyor ya da kızarıklık. Örneğin yeşil astra, perma sharp, wilkinson bende çalışmayan jiletler.Cildiniz düzeldiği zaman  her jiletten bir  kutu alıp denemenizi öneririm.

Umarım çözüm bulursunuz...

Rica ederim @mazot , bahsettiğin jiletleri denedim . Senin , diğer üstadların yorumları faydalı oldu .
Teşekkür ederim Wink
[quote='serjames' pid='139454' dateline='1456076569']

Hocam gittigidiyor da epey mevcut fakat kararsız kaldım , elimdeki thicolline ile hametanın şu an için yeterli olacağı kanaatindeyim , fakat ileri zamanda bir adet zdrave edinmeyi düşünüyorum . Komşum siz zdrave yi kullandınızmı hametan veya thicolline den daha yararlı olacağınımı düşünüyorsunuz ?

Ben zdrave mavi ve sensitive olanı kullandım kullanmayana devam ediyorum
Mavi olanı sert ve katı bir yapıya sahip yara uçuk sivilce vs iyileştirme özelliğine sahip sürerken sanki biraz zorlamıyormuş hissine kapılırsınız akışkan bir krem değil sonuçta ama gerek traş sonrası gerek normal kullanım da cildi yumuşacık yapıyor benim gözümde cilt nemlendirmesi acısından bir numara.
Sensitive olanı yumuşak krem nemlendirmesi iyi ama pek bir artısı yok .
(21/02/2016, Saat: 22:01)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/02/2016, Saat: 21:42)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam gittigidiyor da epey mevcut fakat kararsız kaldım , elimdeki thicolline ile hametanın  şu an için yeterli olacağı kanaatindeyim , fakat ileri zamanda bir adet zdrave edinmeyi düşünüyorum . Komşum siz zdrave yi kullandınızmı hametan veya thicolline den daha yararlı olacağınımı düşünüyorsunuz ?

Ben zdrave mavi ve sensitive olanı kullandım kullanmayana devam ediyorum
Mavi olanı sert ve katı bir yapıya sahip yara uçuk sivilce vs iyileştirme özelliğine sahip sürerken sanki biraz zorlamıyormuş hissine kapılırsınız akışkan bir krem değil sonuçta ama gerek traş sonrası gerek normal kullanım da cildi yumuşacık yapıyor benim gözümde cilt nemlendirmesi acısından bir numara.
Sensitive olanı yumuşak krem nemlendirmesi iyi ama pek bir artısı yok .

Anladım komşum, ilgi ve alakanız için teşekkür ederim .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,778 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,565 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: