Tahriş Problemleri
Komşum öncelikle bol köpüklü tıraşlar. Ben geleneksel tıraşta henüz yeniyim yaklaşık 2 ay oldu. İlk başlarda benimde cildimde batma ve kızarıklıklar oluyordu. Forumda baktım okudum çaresini aradım ve bazı küçük pratikli videolar izledim ve yararı oldu. https://www.youtube.com/watch?v=ps88RU_BXlA bu videoda gerçekten kısa bilgiler ve işe yarayan bilgiler buldum. makinenin açısı, tıraş öncesi köpük kullanımı, fırça kullanımı ( ki benim gibi hassas ciltler için çok önemli olduğunu bastırmadan tahrip etmeden kullanmam gerektiğini gördüm), tıraş sonrası vs. Özellikle tıraş olurken sakalın çıkış yönünde tıraş oldum ve cildimi gerdirmeden ( videoda fazla gerdirdiğinde batma olacağını söylüyor) ve bastırmadan tıraş olmaya çalıştım. Gerçekten batma ve kızarıklık çok az seviyeye indi. Tıraş sonrasında ise de sadece losyon kullandım ve keyifle tıraş olmaya başladım şimdi. Umarım sizinde zamanla kendinize göre tekniğiniz oturur ve güzel, rahat tıraşlar olursunuz Smile
(23/02/2016, Saat: 17:20)Berat Duman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelikle bol köpüklü tıraşlar. Ben geleneksel tıraşta henüz yeniyim yaklaşık 2 ay oldu. İlk başlarda benimde cildimde batma ve kızarıklıklar oluyordu. Forumda baktım okudum çaresini aradım ve bazı küçük pratikli videolar izledim ve yararı oldu. https://www.youtube.com/watch?v=ps88RU_BXlA  bu videoda gerçekten kısa bilgiler ve işe yarayan bilgiler buldum. makinenin açısı, tıraş öncesi köpük kullanımı, fırça kullanımı ( ki benim gibi hassas ciltler için çok önemli olduğunu bastırmadan tahrip etmeden kullanmam gerektiğini gördüm), tıraş sonrası vs. Özellikle tıraş olurken sakalın çıkış yönünde tıraş oldum ve cildimi gerdirmeden ( videoda fazla gerdirdiğinde batma olacağını söylüyor) ve bastırmadan tıraş olmaya çalıştım. Gerçekten batma ve kızarıklık çok az seviyeye indi. Tıraş sonrasında ise de sadece losyon kullandım ve keyifle tıraş olmaya başladım şimdi. Umarım sizinde zamanla kendinize göre tekniğiniz oturur ve güzel, rahat tıraşlar olursunuz Smile

İyi akşamlar komşum , dediklerinize katılıyorum bu aralar biraz daha dikkatli traşlar oluyorum umarım tez zamanda geçer bu batıklar .
Teşekkür ederim Smile
@serjames hocam son durumunuz nedir progress farkını gösterdimi ? Cild sorunlarınız düzeltdimi ?
(26/02/2016, Saat: 18:41)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames hocam son durumunuz nedir progress farkını gösterdimi ? Cild sorunlarınız düzeltdimi ?

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim komşum Wink , evet progress çok fark etti ayrıca tıraş aralığını üç güne çıkardım bu süre zarfında thicolline kullandım ki hala kullanıyorum epey bir düzeldi yüzüm .

Tekrar teşekkür ederim Smile
Herkese iyi akşamlar komşularım. Cildim problemli bir cilt değil normal ancak sakallarım inanılmaz problemli. Uzayınca kıvır kıvır olan türden ve inanılmaz sert. Bu yüzden de batık sorunundan bir türlü kurtulamadım. Mimikle bile cildi germe yapmıyorum dümdüz kesiyorum. Hatta şöyle söyleyeyim yanaklarımı şişirip tıraş olduğumda mutlaka batık oluyor öyle bile tıraş olamıyorum. Batık olan bölge tam dudağımın bittiği yerle yanak arası yani ağız kenarından 1-2 cm içeri yanaklara doğru olan bölge. Batık sorunu yaşamamak için o bölgenin kıllarını derinden kesmeyip üstünden alıyorum tıraştan sonra özellikle bakıyorum kıl uçları derinin üstünde olmasına rağmen uzarken ertesi gün maalesef gene minik sivilce gibi derime batmış oluyor. Yaklaşık 1 yıl oldu geleneksel tıraşa geçeli boyun altı tahrişi diğer sorunlar her şey bitti ama buna bir türlü çare bulamadım. Dediğim gibi bırakın cildi gerip tıraş olmayı şişirmşyorum bile yanaklarımı çünkü kesin batık oluyor istisnasız. Tıraş olduktan sonra bakıyorum oraya kılların ucu gözüküyor elime de geliyor sürtünce ama uzarken gene de batıyor küçük kırmızı sivilce oluyor ben de toplu iğneyle ucunu çıkarıp cımbızla çekiyorum ama kızarıklık 2-3 güne anca geçiyor bu sefer başka bir kıl batmış oluyor oradaki kızarıklık bir türlü geçmiyor. Neyse baya uzattım umarım anlatabilmişimdir bu sorunu yaşayıp atlatan varsa yardım bekliyorum
Hangi aleti kullanıyorsunuz?
(04/02/2016, Saat: 22:00)cvk51 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi günler bnm sakal sorunum var bu sorun yüzümde sakal çıktığından beri devam etmektedir fotoğrafta da görüldüğü üzere jiletle yani sıfıra yakın tıraş olunca kabarma küçük sivilcelenme ve kılların deri altından çıkamama gibi sorun oluyor özellikle çene kısmı çok kötü oluyor memurum tıraş olma zorunluluğum var çok büyük sıkıntı çekiyorum iğneyle batık çıkartmaktan bıktım bu forumdaki önerilerin hepsini uyguladım ama fayda etmedi bu fotoğrafı yeni çektim ve dün tıraş olmuştum bir günde bu hale geliyor ve bunun üzerine de jilet vuramıyorum iki güne bir tıraş olmaktan başka çarem kalmıyor ama bu sorundan kurtulmak istiyorum istediğim kadar yüzümü dinlendirip tekrar tıraş olsam ertesi gün kabarıyor iltihplanıyor ve kıllar deri yüzeyine çıkamıyor kolonya aspirin, yaprak jiletli makine, berberlerin kullanmış olduğu sabun, fırça, kremler vs hepsini denedim fayda yok bana bu konuda yardım edin batık tahrişten kurtulmak istiyor rahat acısız tıraş olmak istiyorum

Merhaba hocam tam üç yıl geçmiş ne durumdasınız süreç nasıl geçti o günden bu güne merak ettim .
(07/02/2019, Saat: 11:25)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hocam tam üç yıl geçmiş ne durumdasınız süreç nasıl geçti o günden bu güne merak ettim .

Komşum söz konusu arkadaş 2.5 yıldır forumda yokmuş. Smile
(07/02/2019, Saat: 11:27)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum söz konusu arkadaş 2.5 yıldır forumda yokmuş. Smile

kısmet artık bir gün gelirse cevap alabiliriz Big Grin Big Grin
(07/02/2019, Saat: 11:01)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi aleti kullanıyorsunuz?

Alet hiç farketmiyor hangisini kullanırsam kullanayım sonuçlar aynı. Futur rocca rimei gillette bb yaqi mellon

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,784 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,565 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: