Tahriş Problemleri
(07/02/2019, Saat: 11:35)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alet hiç farketmiyor hangisini kullanırsam kullanayım sonuçlar aynı. Futur rocca rimei gillette bb yaqi mellon
Futur en mild ayarda da aynı mı?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Aynı sonuç değişmedi hiç. Dün Noyan beyle konuşma fırsatım oldu ben o bölgedeki kılları kasıtlı olarak biraz az kesiyordum batmasın diye ama Noyan bey sakalım kıvırcık olduğu için uzun kalan kılların daha da uzayıp batabilexeğini söyledi. 1 hafta gibi bir süre orayı kıl kökleri deri altında kalmayacak şekilde biraz daha yakından tıraş edeceğim çok hafif gerdirip bakalım düzelme olacak mı
Elinizdeki aletler oldukça güzel ve kaliteli, BB hariç hepsi agresif yapıda. BB'yi hangi ayarda kullandığınızı bilmiyorum. Yanlış anlamayın lütfen ama ben sizin durumunuzu tahrişe bağlıyorum.
İstem dışı tıraş esnasında cildinizi tahriş ediyor olabilirsiniz. Tahriş etme olayı sadece aleti bastırmakla gerçekleşmiyor. Fırçanız sertse ve yüzünüzde çok fazla çalıştırıyorsanız bu da tahrişe sebep olabilir. Köpüğün kıvamı kullanılan sabunun kalitesi de etken. Her şeyi doğru yaptığınızı düşünebilirsiniz ama yine de söylediklerimi gözden geçirin lütfen.

(07/02/2019, Saat: 11:35)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alet hiç farketmiyor hangisini kullanırsam kullanayım sonuçlar aynı. Futur rocca rimei gillette bb yaqi mellon

(07/02/2019, Saat: 11:47)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı sonuç değişmedi hiç. Dün Noyan beyle konuşma fırsatım oldu ben o bölgedeki kılları kasıtlı olarak biraz az kesiyordum batmasın diye ama Noyan bey sakalım kıvırcık olduğu için uzun kalan kılların daha da uzayıp batabilexeğini söyledi. 1 hafta gibi bir süre orayı kıl kökleri deri altında kalmayacak şekilde biraz daha yakından tıraş edeceğim çok hafif gerdirip bakalım düzelme olacak mı

Cildinizi gerdirmek size iyi gelmeyebilir. Bence gerdirmeden tıraşınızı olun.
(07/02/2019, Saat: 11:52)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinizdeki aletler oldukça güzel ve kaliteli, BB hariç hepsi agresif yapıda. BB'yi hangi ayarda kullandığınızı bilmiyorum. Yanlış anlamayın lütfen ama ben sizin durumunuzu tahrişe bağlıyorum.
İstem dışı tıraş esnasında cildinizi tahriş ediyor olabilirsiniz. Tahriş etme olayı sadece aleti bastırmakla gerçekleşmiyor. Fırçanız sertse ve yüzünüzde çok fazla çalıştırıyorsanız bu da tahrişe sebep olabilir. Köpüğün kıvamı kullanılan sabunun kalitesi de etken. Her şeyi doğru yaptığınızı düşünebilirsiniz ama yine de söylediklerimi gözden geçirin lütfen.

Tahriş olsa tıraştan sonra şap sürdüğüm zaman yanma yapmaz mı? Şapla test ettiğim zaman hiç yanma sızlama olmuyor. Aynı şekilde tıraştan sonra herhangi bir kızarıklık ve kaşıntı da yaşamıyorum. Fırça da silvertip fs ama dediklerinizi bir kez daha gözden geçirip deneyeyim. Sonuçları gene burdan yazarım. Yardımınız için teşekkürler komşum
Tıraşla ilgili hepimizin doğru bildikleri yanlış bilgiler olabilir.

Hepimiz buradan çok şey öğrendik, öğrenmeye de devam ediyoruz.

Bazen, internet ortamında gördüğümüz ve seyrettiğimiz tıraş videoları da bize hatalı uygulama ve bilgiler edindirebilir.

Çünkü oradaki çekimlerin belki de %90'ı show amaçlıdır ve orada yapılanları uyguladığımızda hem yanlış alışkanlıklar edinebileceğimiz gibi hem de o show görüntülerinden bazılarını uygulayarak yüzümüze zarar verebiliriz.

O yüzden bunlara dikkat etmemiz lazım.

Bu açılardan bakıldığında @Starex 'in tıraş videoları ve tıraş ile ilgili çekimleri çok öğretici hem de anlaşılabilir şekilde.

Diyelim ki @Starex boyun kısmını tersten alıyor. Bunu herkesin uygulamasına gerek olmayabilir ve bazılarına zarar da verebilir.
Bu durumda herkes kendine göre, sakalın durumuna göre tıraş modu geliştirmesi gerekir.
Eğer insanın boyun kılları tersten geliyor ise tersten almak gerekir, düz ise tersten almak tahrişe yol açabilir.

Bu yüzden de arkadaşımız @Bilge_Kagan 'ın yazılan önerileri ve öğütleri dikkatlice okuyarak kendi yüzüne uygulama konusunda insiyatif almalı gerekirse değiştirerek uygulamalı ya da hiç uygulamamalı.

Birinin üzerine olan elbise bir başkasının üzerine uygun gelmeyebilir.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(07/02/2019, Saat: 12:18)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tahriş olsa tıraştan sonra şap sürdüğüm zaman yanma yapmaz mı? Şapla test ettiğim zaman hiç yanma sızlama olmuyor. Aynı şekilde tıraştan sonra herhangi bir kızarıklık ve kaşıntı da yaşamıyorum. Fırça da silvertip fs ama dediklerinizi bir kez daha gözden geçirip deneyeyim. Sonuçları gene burdan yazarım. Yardımınız için teşekkürler komşum

Şap testiniz başarlı geçmiş olabilir buna söyleyecek sözüm yok. Yalnız, cildiniz tıraş esnasında birçok şeye maruz kalıyor. Her kişinin de cilt yapısı farklı. Cildiniz belki bir başkasına göre daha hassas olabilir. Bu anlamda tıraşın herhangi bir aşamasında cildinizi gereğinden daha fazla yoruyor olabiliriz. Buna dikkat çekmek istedim.
En kısa sürede çözüm bulmanız dileğiyle, keyifli tırtaşlar dilerim.
(07/02/2019, Saat: 12:57)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şap testiniz başarlı geçmiş olabilir buna söyleyecek sözüm yok. Yalnız, cildiniz tıraş esnasında birçok şeye maruz kalıyor. Her kişinin de cilt yapısı farklı. Cildiniz belki bir başkasına göre daha hassas olabilir. Bu anlamda tıraşın herhangi bir aşamasında cildinizi gereğinden daha fazla yoruyor olabiliriz. Buna dikkat çekmek istedim.
En kısa sürede çözüm bulmanız dileğiyle, keyifli tırtaşlar dilerim.

(07/02/2019, Saat: 12:22)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraşla ilgili hepimizin doğru bildikleri yanlış bilgiler olabilir.

Bazen, internet ortamında gördüğümüz ve seyrettiğimiz tıraş videoları da bize hatalı uygulama ve bilgiler edindirebilir.

Çünkü oradaki çekimlerin belki de %90'ı show amaçlıdır ve orada yapılanları uyguladığımızda hem yanlış alışkanlıklar edinebileceğimiz gibi hem de o show görüntülerinden bazılarını uygulayarak yüzümüze zarar verebiliriz.

Bu açılardan bakıldığında @Starex  'in tıraş videoları ve tıraş ile ilgili çekimleri çok öğretici hem de anlaşılabilir şekilde.

Diyelim ki @Starex boyun kısmını tersten alıyor. Bunu herkesin uygulamasına gerek olmayabilir ve bazılarına zarar da verebilir.
Bu durumda herkes kendine göre, sakalın durumuna göre tıraş modu geliştirmesi gerekir.
Eğer insanın boyun kılları tersten geliyor ise tersten almak gerekir, düz ise tersten almak tahrişe yol açabilir.

Bu yüzden de arkadaşımız @Bilge_Kagan  'ın   yazılan önerileri ve öğütleri dikkatlice okuyarak kendi yüzüne uygulama konusunda insiyatif almalı gerekirse değiştirerek uygulamalı ya da hiç uygulamamalı.

Birinin   üzerine olan elbise bir başkasının üzerine uygun gelmeyebilir.

Haklısınız komşularım ben diğer her şey sabitken sırasıyla ekipmanlarda veya tıraş tekniğimde değişiklikler yapayım tek tek dediğiniz gibi belki de sorunu böyle çözebilirim. Cevabınız için teşekkürler keyifli tıraşlar diliyorum
Yanaklarımı sisirip veya gerdirip tıras oluyorum batık oluyor.
Sinek kaydı tıras olunca tahris veya batık oluyor.
Elimi duvara vuruyorum elim acıyor.

Yukarıda ki 3ayrı cumle etki tepki kanunu ornekleri gibi geliyor bana dostlar. İnanın fark yok. Vucut diyorki ben bu isi sevmedim. Zorlamanın ne amacı var. Bastırayım, gereyim, sisireyim, yan gireyim ters gireyim yeterki sut gibi olsun cildim.
Bu kadar ugrası yakın tıras denemesi sonrası olacak olan 30 saat sonra tekrar sakal cıkacak, niye bu kadar yakın tıras arzunuz var.
Tıras makinası kullanmıyoruz sakal ile kesici uc arasında elek yok. Jilet zaten yuzumuze sıfıra sıfır direk deyiyor, bastırmaya gerdirmeye sisirmeye ne gerek var. Kızarıklık kabartı cildin tramvaya verdigi yanıtlar. Batık sakal, sakalın cok dipten kesilip tekrar uzarken sorun yasaması. Durup dusunun, tum sorunların asıl kaynagı sizlerin bu yakın tıras takıntınız.
20-30saatte tekrar uzayacak sakal icin niye bu kadar ugras. Sakal cıkıs yonlerinize gore 2 perde wtg, xtg tırasınızı olun, SAS (social acceptable shave) veya DFS (damn fine shave) der yabancı, sorunsuz acısız tahrissiz o gunumuzu gecirelim guzel guzel yumusak yumusak. Sorunsuz gecti mi ertesi gun veya 2 gun sonra tekrar zevkle tırasınızı olursunuz. Cok basit ve daha kolay degilmi.
Sen yakın tıras olacam diye kasarken, cımbızlarla batık cekerken, adam hic kasmadan 2 gunde 1 zevkle hafif tırasını oluyor. ZEVK ALIYOR. Masada o kisi ile yan yana otur, bilmeyen biri inan ona iltifat ediyor mermer gibi cildini gorup, yakın ama kızarık sana degil, cunku anlasılmıyor.
Yakın degil sorunsuz tıras olun, zaman icinde o yakınlık kendiliginden olusur.
Saygılar.
(07/02/2019, Saat: 12:22)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraşla ilgili hepimizin doğru bildikleri yanlış bilgiler olabilir.

Bu açılardan bakıldığında @Starex  'in tıraş videoları ve tıraş ile ilgili çekimleri çok öğretici hem de anlaşılabilir şekilde.

Bu yüzden de arkadaşımız @Bilge_Kagan  'ın   yazılan önerileri ve öğütleri dikkatlice okuyarak kendi yüzüne uygulama konusunda insiyatif almalı gerekirse değiştirerek uygulamalı ya da hiç uygulamamalı.

Birinin   üzerine olan elbise bir başkasının üzerine uygun gelmeyebilir.

(07/02/2019, Saat: 15:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanaklarımı sisirip veya gerdirip tıras oluyorum batık oluyor.
Sinek kaydı tıras olunca tahris veya batık oluyor.
Elimi duvara vuruyorum elim acıyor.

Yukarıda ki 3ayrı cumle etki tepki kanunu ornekleri gibi geliyor bana dostlar. İnanın fark yok. Vucut diyorki ben bu isi sevmedim. Zorlamanın ne amacı var. Bastırayım, gereyim, sisireyim, yan gireyim ters gireyim yeterki sut gibi olsun cildim.
Bu kadar ugrası yakın tıras denemesi sonrası olacak olan 30 saat sonra tekrar sakal cıkacak, niye bu kadar yakın tıras arzunuz var.
Tıras makinası kullanmıyoruz sakal ile kesici uc arasında elek yok. Jilet zaten yuzumuze sıfıra sıfır direk deyiyor, bastırmaya gerdirmeye sisirmeye ne gerek var. Kızarıklık kabartı cildin tramvaya verdigi yanıtlar. Batık sakal, sakalın cok dipten kesilip tekrar uzarken sorun yasaması. Durup dusunun, tum sorunların asıl kaynagı sizlerin bu yakın tıras takıntınız.
20-30saatte tekrar uzayacak sakal icin niye bu kadar ugras. Sakal cıkıs yonlerinize gore 2 perde wtg, xtg tırasınızı olun, SAS (social acceptable shave) veya DFS (damn fine shave) der yabancı, sorunsuz acısız tahrissiz o gunumuzu gecirelim guzel guzel yumusak yumusak. Sorunsuz gecti mi ertesi gun veya 2 gun sonra tekrar zevkle tırasınızı olursunuz. Cok basit ve daha kolay degilmi.
Sen yakın tıras olacam diye kasarken, cımbızlarla batık cekerken, adam hic kasmadan 2 gunde 1 zevkle hafif tırasını oluyor. ZEVK ALIYOR. Masada o kisi ile yan yana otur, bilmeyen biri inan ona iltifat ediyor mermer gibi cildini gorup, yakın ama kızarık sana degil, cunku anlasılmıyor.
Yakın degil sorunsuz tıras olun, zaman icinde o yakınlık kendiliginden olusur.
Saygılar.

Serdar abi güzel yazmışsın da ben onları batıktan kurtulmak için yaptım zaten gene çözüm olmadı Smile benim şu anki sorunum yakın tıraş değil yüzüme hiçbir işlem uygulamadan germe şişirme tek perde sakal çıkış yönü düz olarak kestiğimde bile batık olması. 1 yıl oldu geleneksele geçeli gene de çare bulamadım. Tıraştan sonra özellikle kontrol ediyorum o bölgeyi kıl uçları dışarda elimi sürdüğümde geliyor. Ertesi gün uzarken gene batmış oluyor 1-2 tanesi
Komşum Bence köpüğünü biraz daha kıvamlı yapmayı dene. Her gün tıraş olma iki günde bir ol. Ve sıcak su kullanma ılık su yeterli çok fazla hazırlık yapmakta cildi hassaslaştırıyor bana göre..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,778 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,565 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: