jileti esnetebilen tıraş aleti
(25/10/2016, Saat: 10:25)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar, sanırım mach3 modelleri gibi jiletin de oynamasını sağlayacak bir tasarım düşündünüz. Bu gaye ile daha önce paslanmaz mıknatıs içeren bir model tasarlamıştım, ama üzerine çok düşünülmesi gereken bir konu, saygılar.

yerli üreticimiz olarak sizden bekliyordum böyle değişik ürünleri. dediğim gibi sadece denemek için, yoksa düz aletlerden memnunum. o yayların yapacağı işi parmaklarımın yapması daha zevkli. tam elektronik f16 uçağı yada tam elektronik f1 günümüz arabaları yerine sadece kol gücü kullanan mig uçakları gibi (sanki kullanmışım gibi  Big Grin )

ama sadece ekonomi için geleneksel tıraşa geçenlere kolaylık olur. 1 makina alın çelik, yılda bir yay değiştirin, haftada bir jilet değiştirin.
ama işte jilet oynamasın diye 3 jilet deliği de dolacak, alet sıkıldığında jiletle tabanı arasında 1 milimetre kalacak. yay bu kadar esneyebilecek. esneme yumuşaklığı çok yumuşak olacak, yani süs olmayacak yay.
gillette pazarlama taktiği olan kullan-at a geçmese belki böyle bir alet üretirdi konfor için.
mach3 gibi olacaksa olmaz ama, geçenlerde elime aldım o youtubedaki fusion tanıtan adam gibi oldum. kullanılmıyor kesinlikle. çöp.
bu da mach 3 mekanizması:

21aeq2r.jpg
De lerle Mach3 tarzı makinaların jilet acıları farklı. Sizin cizimdeki DE baslıgı uretirseniz, jilet asagı kaydırırken ciltte bir yere takılır ve saplanır.
DE veya SE makinalarındaki jilet acılı aletler icin, yay veya oynama mekanizmasını kafanın icinden ve jiletlerden cıkararak, baslıgın altına, kafanın kendine yapmanız lazım.(Ornk: One blade)
(25/10/2016, Saat: 14:11)hattusha Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yerli üreticimiz olarak sizden bekliyordum böyle değişik ürünleri. dediğim gibi sadece denemek için, yoksa düz aletlerden memnunum. o yayların yapacağı işi parmaklarımın yapması daha zevkli. tam elektronik f16 uçağı yada tam elektronik f1 günümüz arabaları yerine sadece kol gücü kullanan mig uçakları gibi (sanki kullanmışım gibi  Big Grin )

ama sadece ekonomi için geleneksel tıraşa geçenlere kolaylık olur. 1 makina alın çelik, yılda bir yay değiştirin, haftada bir jilet değiştirin.
ama işte jilet oynamasın diye 3 jilet deliği de dolacak, alet sıkıldığında jiletle tabanı arasında 1 milimetre kalacak. yay bu kadar esneyebilecek. esneme yumuşaklığı çok yumuşak olacak, yani süs olmayacak yay.
gillette pazarlama taktiği olan kullan-at a geçmese belki böyle bir alet üretirdi konfor için.
mach3 gibi olacaksa olmaz ama, geçenlerde elime aldım o youtubedaki fusion tanıtan adam gibi oldum. kullanılmıyor kesinlikle. çöp.
bu da mach 3 mekanizması:

21aeq2r.jpg

Smile

Bir de mach3 aletlerinin jiletlerini inceledim, bizim standart jiletler gibi değil, çok sertler. O firma büyük bir ihtimal ile yakında geleneksel tıraşa müdahil olur Smile

(25/10/2016, Saat: 14:14)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: De lerle Mach3 tarzı makinaların jilet acıları farklı. Sizin cizimdeki DE baslıgı uretirseniz, jilet asagı kaydırırken ciltte bir yere takılır ve saplanır.
DE veya SE makinalarındaki jilet acılı aletler icin, yay veya oynama mekanizmasını kafanın icinden ve jiletlerden cıkararak, baslıgın altına, kafanın kendine yapmanız lazım.(Ornk: One blade)

Bu bahsettiğiniz marka ile ilgili benim ilginç düşüncelerim var. Her zaman söylüyorum bu markanın arkasında büyük bir sanayi kuruluşu var. Üretim tekniği bizim gibi değil. Sırf başlık üretmek için özel kalıp yaptırmış, paslanmaz döküm yapıyor çok ciddi paralar bunlar. Ayrıca işçilik kalitesi standart ve çok iyi durumda. Şuan piyasadaki en iyi aletlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Bu aleti yapan kişi kesinlikle para kazanmayı hedeflememiş, piyasada böyle bir ürün var dedirtmek için çıkmış sanki, arkasından çok büyük tanıdık bir firma çıkarsa şaşırmamak lazım Smile Hiç bir marka aletin performansını yorumlamam onu değerlendirme dışı bıraktım.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Orta Seviye Tıraş Makinesi Tavsiyeleri (3 Mayıs 2024) Ghematria 1 225 04/05/2024, Saat: 11:51
Son Yorum: sfenks
  Orta Seviye Tıraş Makinesi Tavsiyeleri (3 Mayıs 2024) Ghematria 1 167 03/05/2024, Saat: 23:46
Son Yorum: Ghematria
  Pearl SSH-05 Açık Taraklı ve Rimei Tıraş Aleti Kıyaslama Atak 2 283 26/04/2024, Saat: 22:13
Son Yorum: Atak
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 364 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,514 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,415 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,459 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 102,466 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,687 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 7,250 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: