Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu
Benim cildim kuru. Arko gibi nemlendirmesi düşük hatta kurutucu bir ürünle tıraş olduğumda benim de dudak kenarları genelde tahriş olur. Tahriş olmasa bile kabarır, tıraştan sonra bir süre kıpkırmızı olur. Ama iyi nemlendiren bir ürün kullandığımda böyle bir sorun yaşamıyorum. Bir de tabi hazırlık kısmında komşuların anlattığı gibi biraz aşırıya kaçıp sakalları çok güzel yumuşatsanız da cildinizi yoruyorsunuz galiba.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Bugün söylediğiniz şekilde tıraş olmayı deneyeceğim. Sonucu sizinle paylaşacağım.
Tıraş bağımlısı bir genç
@"esatakgul" Komşum öncelikle geçmiş olsun. Belirtmek isterim ki wilkinson klasik dışında diğer bütün aletler agreife yakın ve wilkinson klasik aşırı mild olduğu için bastırmaya yönlendiren bir alet. Jilet seçimleriniz ise kaplamalı ve perma sharp ürün istikrarı pek olmayan bir filet. Bunların dışında belki sıcak suyla duş olmamanız gerekiyor olabilir. Şahsen ben soğuk su ile orta mild alet ve keskin jilet kombini ile doğuk tıraşı tercih edenlerdeniz. Şu an ustura tıraşı olmaktayım ama soğuk tıraşı şiddetle tavsiye ediyorum. Yüz hazırlığını tıraş öncesi ürün ile yapıyorum. teknik ve beceriyi bir kenara koyarsak biraz agresif ürün ve kaplamalı jiletlerden uzak durarak soğuk tıraşını tecrübe ederseniz bir miktar daha rahat tıraşlarınız olacağı yönünde düşünceye sahibim.
(15/02/2022, Saat: 14:35)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"esatakgul" Komşum öncelikle geçmiş olsun. Belirtmek isterim ki wilkinson klasik dışında diğer bütün aletler agreife yakın ve wilkinson klasik aşırı mild olduğu için bastırmaya yönlendiren bir alet. Jilet seçimleriniz ise kaplamalı ve perma sharp ürün istikrarı pek olmayan bir filet. Bunların dışında belki sıcak suyla duş olmamanız gerekiyor olabilir. Şahsen ben soğuk su ile orta mild alet ve keskin jilet kombini ile doğuk tıraşı tercih edenlerdeniz. Şu an ustura tıraşı olmaktayım ama soğuk tıraşı şiddetle tavsiye ediyorum. Yüz hazırlığını tıraş öncesi ürün ile yapıyorum. teknik ve beceriyi bir kenara koyarsak biraz agresif ürün ve kaplamalı jiletlerden uzak durarak soğuk tıraşını tecrübe ederseniz bir miktar daha rahat tıraşlarınız olacağı yönünde düşünceye sahibim.
Hocam yüzünü ılık suyla yıkadıktan sonra soğuk tıraşı deneyeceğim. Sonucu merak ediyorum doğrusu.
Tıraş bağımlısı bir genç
Video 

esatakgul merhaba Cildini 1-2 hafta dinlendirmeni ve diğer üyelerimizin yazdıklarını uygulamanı tavsiye ederim. Şunu belirtmek isterim her perde arası sıcak havlu çok zararlı ve yapmamam gereken bir uygulama. Bu uygulamayı nerden öğrendiysen ya da kim söylediyse yanlış bir bilgi. Öncelikle ve ilk iş bir doktora yani dermatoloğa gitmeni bu arada da eczaneden Hametan pomat alıp yüzünü dinlendirdiğin günlerde çok az bir miktarda sabah akşam kullanmanı tavsiye derim.

Aralarda havlu tekniğini kullanıyor
 Tıraş aleti
@"exselans" komşum şunu dikkate almakta yarar var. Ben örneğin ustura tıraşı olurum kendim fakat her tıraşımda tersten alışlar gerçekleştiremem. Özel bir gün olduğunda 1 perde çıkış yönü 1 perde çapraz 1 perde tersine ve 1 perde düzeltme şeklinde kontrollü tıraş olduğum zamanlar senede 1 veya 2 gündür. Sıcak su havlu buhar tıraş öncesi ürünler bu gibi etkenler her kişide aynı olmadığı için doğru ürün seçimim yakalamak için bir kaç aylık bir süreç lazım oluyor malesef. Örnek vermem gerekirse Prorassonun sandal agaçlı tıraş öncesi bende alerji yapıyor fakat sabununda hiç bir problem yaşamıyorum. Aloe veralı kremi kaşıntı kızarıklık yapıyor ama balsamı muhteşem. Tekniklerde ürünler gib icilt seçiyor malesef. Şahsen domuz kılı fırça bile olsa soğuk suda bekletiyorum 1 saat iicene yumşuyor fırça 1 perde + düzeltme ustura tıraşı oluyorum ben. Ama bazı usturalar var çelik ustura feather ustura gibi günlük tıraş olmana müsade ediyor. Öylebir deryaki geleneksel tıraş. Benim tavsiyem cildi zorlamadan güvenilir rüştünü kanıtlamış aletler ile dinlendire dinlendire cildi doğru teknik ve ekipman kombinin yakalmadan yönedir.
@"Oldstyle"  komşum çok haklısın herkesin parmak izi nasıl farklıysa, sakal yapısı ve cilt yapısına öyle farklı burada çoğu şahit olduğumuz durum bir jilet birine keskin gelmezken, sakalları sık olmayan ince sakal yapılı birine keskin gelebilmesi kendi yapımızı tanımamız ona göre hareket etmemiz ve buradaki tecrübelerden faydalanmanız çok önemli teşekkürler örnekle çok güzel açıklamışsın. Benimde hafta sonları tatilim olduğunda cildi dinlendirirdim. Şuan iş gereği üstlendiğim durum itibari ile haftanın her günü tıraş oluyorum, cildimi yorduğunu düşümeye başladım ve agresif aletten yakın zaman orta agresif bir alete geçeceğim. Saygılar, teşekkürler.
 Tıraş aleti
Her ne kadar ıslak tıraşı çok sevsem de benim de muzdarip olduğum durum,ne kadar hazırlık yaparsam yapayım,yüzlerce ürün denesem de kurtulamadım tahrişten,bazı ciltler böyle ,çareyi elektrikli makinede buldum,tahriş kalmadı,size de foil bıçaklı braun veya panasonic orta üst modelini öneririm naçizane

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ustura Traşı Tahriş Hakkında yigit 11 3,748 07/09/2021, Saat: 15:23
Son Yorum: yigit
Photo Bunlar batik mi tahriş mi burakceetn 5 3,036 28/06/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Murathan Kurt
  42c kaplama sorunu Fenotip 11 5,467 05/07/2020, Saat: 23:33
Son Yorum: shaving nick
  Ilk geleneksel trasta köpük sorunu mehmets 28 15,454 04/03/2020, Saat: 11:45
Son Yorum: ENDER3470
  Tahriş R89 VS rimei Fenotip 5 3,441 24/01/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: ErkanY.
  Bazı Bölgelerde Sakal Çıkmama Sorunu cml1905 7 41,430 24/04/2019, Saat: 20:26
Son Yorum: Pele69
  İkinci perdede kuruluk sorunu Bilge_Kagan 17 8,869 19/04/2019, Saat: 17:26
Son Yorum: Bilge_Kagan
  Tıraş Süresi ve Tahriş İlişkisi ziyak 22 9,526 01/04/2019, Saat: 15:34
Son Yorum: Bilge_Kagan
  Batık Sorunu Kıl Dönmesi ve Sivilce sorununu yenmiş bulunuyorum!!! felekman 8 9,528 20/10/2016, Saat: 00:39
Son Yorum: felekman
  Tıraş sonrası ciltte terleme sorunu rewolwer_ 10 11,739 12/10/2014, Saat: 21:13
Son Yorum: rewolwer_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: