İkinci perdede kuruluk sorunu
İyi akşamlar değerli forum üyeleri. Tıraş öncesi flöid tıraş öncesi yağını kullanıyorum. İlk perde bittikten sonra yüzümü yıkamadan ikinci perde için köpüğü sürüyorum ancak tıraş konforum inanılmaz azalıyor. Makina yüzümde sanki dura dura ilerliyor yüzüm kupkuru gibi. Bunu önceden tıraş sabunundan kaynaklandığını sanıyordum yeterli nem vermediği için. Ama bugün deneme amaçlı tıraş öncesi yağını sürmeden tıraş oldum bu sefer ilk perdede sorun yaşadım. Demek ki yağın ilk perde tıraşta akıp gitmesinden dolayı oluyor bu kuruluk. Sadede gelecek olursak 2. Perdede daha konforlu bir tıraş için ne yapabilirim? Yeniden yağ sürmek pek mantıklı gelmiyor sizce daha kaliteli bir sabuna mı geçmeliyim? Kullandığım sabun cella.
Diğer bir konu da bu tıraş yağının içindeki bir koruyucu madde. Maddenin adı BHT. Kömür katranı ve petrolden elde ediliyor ve sağlık için çok zararlı. İçinde zararlı koruyucu madde bulunmayan kullandığınız başka bir Tıraş öncesi yağ önerir misiniz?
merhaba @Bilge_Kagan konuya çok vakıf değilim fakat cella nemlendirmesi yüksek bir sabun ama hayvansal bazlı olduğundan cildiniz tepki veriyor olabilir ki ilk etapta yağ sürdüğünüzde cildinizle araya bir başka madde olduğundan ikinci perdede kuruluk yaşıyor olma ihtimaliniz olabilir bence sabunu değiştirip mesela proraso kırmızı veya mavi iyidir benim kanaatimce daha iyi kremler sabunlar da var elbet ama deneme yapmak için uygun fiyatlı olduğundan bir de onunla denenip yine aynı sonuç olursa bir şeyler düşünülebilir Smile
Geçen gün bende aynı konuyu farkettim.

Öncelikle başlangıçta cildi nemlendirmeyi pas geçmeyin, ıslatmak yeterli değil.
Perde arasında yüzünüzü sıcak suyla durulamayı ve Köpüğü az daha sulu hazırlamayı düşünebilirsiniz.
(20/04/2018, Saat: 20:44)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba @Bilge_Kagan konuya çok vakıf değilim fakat cella nemlendirmesi yüksek bir sabun ama hayvansal bazlı olduğundan cildiniz tepki veriyor olabilir ki ilk etapta yağ sürdüğünüzde cildinizle araya bir başka madde olduğundan ikinci perdede kuruluk yaşıyor olma ihtimaliniz olabilir bence sabunu değiştirip mesela proraso kırmızı veya mavi iyidir benim kanaatimce daha iyi kremler sabunlar da var elbet ama deneme yapmak için uygun fiyatlı olduğundan bir de onunla denenip yine aynı sonuç olursa bir şeyler düşünülebilir Smile

Hocam alerjim olduğunu sanmıyorum çünkü body hop maca root tıraş kremi ile de aynı sorunu yaşıyorum. Sorun ilk perdeye başlamadan önce sürdüğüm yağın ilk perde sonunda gitmesi.
(20/04/2018, Saat: 20:58)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen gün bende aynı konuyu farkettim.

Öncelikle başlangıçta cildi nemlendirmeyi pas geçmeyin, ıslatmak yeterli değil.
Perde arasında yüzünüzü sıcak suyla durulamayı ve Köpüğü az daha sulu hazırlamayı düşünebilirsiniz.

Perde arasında cildimi yağın iyice gitmemesi için yıkamıyordum hocam ama bir de bu taktiği deneyeyim bakalım sonuç olacak. Yardım için teşekkürler.
Merhaba. Mutlaka 2 perde de yağ etkisini kaybedecek. Ama cella iyi nemlendiren sabun dur.
Sanırım cilt bayaa kuru
Sabunu bol,fırcalamayı uzun tutarsanız cilt ve sakalı kıvama getirirsiniz sanırım.
EN önemlisi deneme yanılma yöntemiyle en rahat traşı bulman.
Konusunu aradım ama göremedim. Geçtiğimiz mart ayında aldığım fs silvertip Porsuk fırçamda performans kaybı yaşıyorum. Öncelikle fırçam eskisi gibi su tutmuyor. Su tutmadığı için de yüzümde köpük çalışırken kuruluktan dolayı rahatsızlık hissediyorum sanki yüzümü sert bir halıya sürter gibi hissediyorum. Bazen Fırçayı bilerek az yükledim, bazen de yüzümde çalışırken hafif suya batırıp tekrar yüzümde çalıştım ama sonuç gene aynı. Bu durumu yaşayan çözüm önerileri olan komşularımdan yardım bekliyorum
Kıymetli komşum fikir vermesi açısından soruyorum.Fırçana rutin bir temizlik işlemi uyguladınmı?Beyaz sirke ve bulaşık deterjanı karışımında biraz bekletip aynı kap içinde köpük yaparmış gibi yıkayabilirsin.Daha sonra kullandığın şampuanla yıkayıp durulayabilirsin.Tıraş aletlerimizde biriken sabun kireç artıkları fırçalarımızada yapışıyor.Ara ara temizlik yaparak bunu giderebilirsin.Bu durum fırça performansını etkiler.
de te fabula narratur.!
(18/12/2018, Saat: 17:55)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kıymetli komşum  fikir vermesi açısından soruyorum.Fırçana rutin bir temizlik işlemi uyguladınmı?Beyaz sirke ve bulaşık deterjanı karışımında biraz bekletip aynı kap içinde köpük yaparmış gibi yıkayabilirsin.Daha sonra kullandığın şampuanla yıkayıp durulayabilirsin.Tıraş aletlerimizde biriken sabun kireç artıkları fırçalarımızada yapışıyor.Ara ara temizlik yaparak bunu giderebilirsin.Bu durum fırça performansını etkiler.

Hayır kullanalı yaklaşık 9 ay oldu ama hiç dediğiniz işlemleri yapmadım. Şimdi dediğiniz uygulamaları yapacağım yarın sabah ilk tıraşımdan sonra sonucu buraya yazarım. Umarım dediğiniz gibi düzelme gerçekleşir
Marek komsum nokta atıs yapmıs. Porsuklar hele tekse yogun kullanım goruyorsa, arada istiyor bu tarz bakım kendine geliyor.
@Bilge_Kagan komşumlarımızın önerilerine ek birde sıcak suda beklet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu esatakgul 22 5,613 19/07/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: Murathan Kurt
  42c kaplama sorunu Fenotip 11 5,028 05/07/2020, Saat: 23:33
Son Yorum: shaving nick
  Ilk geleneksel trasta köpük sorunu mehmets 28 14,348 04/03/2020, Saat: 11:45
Son Yorum: ENDER3470
  Bazı Bölgelerde Sakal Çıkmama Sorunu cml1905 7 41,061 24/04/2019, Saat: 20:26
Son Yorum: Pele69
  Tersten almamamiz gerekiyorsa ikinci perdeyi niye tersten aliyoruz ? Rigbie 6 4,813 23/09/2018, Saat: 21:36
Son Yorum: FearOfATG
  Batık Sorunu Kıl Dönmesi ve Sivilce sorununu yenmiş bulunuyorum!!! felekman 8 9,213 20/10/2016, Saat: 00:39
Son Yorum: felekman
  Tek perdede yakın tıraş Niko 40 28,084 17/08/2016, Saat: 18:32
Son Yorum: Niko
  Tıraş sonrası ciltte terleme sorunu rewolwer_ 10 11,402 12/10/2014, Saat: 21:13
Son Yorum: rewolwer_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: