Tabac Gaziantep Organize Sanayide Mi Üretiliyor
(23/06/2014, Saat: 22:26)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hala sabunun üzerinde Made in Germany yazıyorsa maalesef ülkemizde üretilmiyordur bu sabun. Almanlar böyle bir konuda yalan beyanda bulunmazlar, bulunamazlar.

Ben de ilk duyduığumda pek inanasım gelmedi, ama birçok ünlü markanın aslında Bursa'da Denizli'de G. Antep'te fason üretim yaptırdığını duyduğumdan ya niye olmasın doğru olma ihtimali var diye düşündüm. Bunu bana Antepli bir arkadaşım söyledi ama o da başkalarından duymuş yani olay tamamen bir söylentiden ibaret. Şehir efsanesi olma ihtimali de yok değil tabi ki. Ama Mancho dostum Tabac'ın üzerinde made in Germany yazması fason olmadığı anlamına gelmiyor. Sanayide şöyle bir kural var. Ürün nerede nihai tüketiciye sunuluyorsa o ülkenin üretimi sayılır. Yani birer kiloluk tabac kalıplarını G. Antep'ten alıp Çinde ürettirdikleri plasitik ve porselen kutulara Almanya'da basıp paketlerlerlerse o ürün Made in Germany olur. Bir zamanlar ABD nin tekstil kotasını aşmak isteyen Türk firmaları Yunanistan kotasını dolduramadığı için gömleklerin yakasını dikmeden İstanbul'dan Selanik'e gönderiyor orada sadece yakasını diktiriyor ve üzerine de Made in Greece yazdırıp doğru ABD ye ihraç ettiriyordu. Aynı şekilde Honda Civic 'İn neredeyse bütün parçaları Japonyadan geliyor ve Adapazarında birleştiriliyor ve üzerine de Made in Turkey yazılıyor. Bir de Tabac ı üretmek hiç de zor birşey değil çünkü ben bile evde hemen hemen aynı kokuya ve köpük kalitesine sahip bir sabunu ürettim tabac hayranı üstadımıza da gönderip onayını aldım.

Ancak diğer arkadaşlar haklı G.Antepli firma fason üretim yapıyorsa üretim yaptığı firmanın adını açıklaması bile yasaktır ve ticari sırdır. Yani sorsanız bile söylemezler ancak firmanın ortakları bilir. Asla satış yapmazlar ama kendileri birer kiloluk tabacları eve götürüp dibine vuruyorlardır ve de eminim bir kiloluk tabac kalıbını Almanya'ya 20 liraya satıyorlardır. Ehhh bize de kahrolmak düşer valla umarım doğru değildir.

Bu Konudaki Yorumlar
Tabac Gaziantep Organize Sanayide Mi Üretiliyor - Yazar: martin - 23/06/2014, Saat: 18:11
Cvp: Tabac Gaziantep Organize Sanayide Mi Üretiliyor - Yazar: martin - 24/06/2014, Saat: 00:24
Tabac Gaziantep Organize Sanayide Mi Üretiliyor - Yazar: Eucris - 24/06/2014, Saat: 00:26

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 522,485 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  'Tabac Original' ve 'Proraso Azur-Lime' mtcn77 25 9,463 13/05/2021, Saat: 00:38
Son Yorum: onurcakmak
  Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick) msakalli 28 26,714 23/02/2021, Saat: 00:55
Son Yorum: Abin Sur Ertu
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 20,328 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  Almanya'da Tabac Tıraş Sabunu satılan belirli yerler Mehmet Kiraz 3 9,355 01/10/2014, Saat: 15:02
Son Yorum: Asit35

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: