Tobs sandalwood mu dr. Harris mi?
Herkese merhaba
Elimdeki cellayi bitirmem sebebiyle biraz daha farkli karakterde bir sabun denemek istiyorum. Tobs un kalitesi belli pek cok kisi de begenmis forumda ama dr harris icin de cok guzel seyler soylendigini gorunce onu da merak ettim ister istemez Rolleyes
Beklentim oncelikle kolay elde edilen kivamli ve koruyucu bir kopuk.
Goruslerinizi bekliyorum .saygilar
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Dr. Harris Arlington, TOBS Avocado ve Sandalwood denedim. Arlington > Avocado > Sandalwood. Koruyucu kıvamlı köpük öncelikli ise geçiniz TOBS Sandal'ı. Ayrıyetten Musgo Real ve Simpson öneririm, illa krem olacaksa. Bence hazır önümüz sonbahar kış iken MWF de alınabilir.

Not: Ürünleri tek tek kullanıyorsanız 3017 klübümüze bekleriz bu arada. Smile
Ustat, bende sizin gibi koruyuculugu yuksek, kuru cildime uygun olan urun denemelerimde en cok hosuma gidenler sırasıyla MWF-Speick-TOBS Avacado-Tabac- oldu. Bilginize.
Hayırlı Traslar
(09/09/2015, Saat: 00:43)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustat, bende sizin gibi koruyuculugu yuksek, kuru cildime uygun olan urun denemelerimde en cok hosuma gidenler sırasıyla MWF-Speick-TOBS Avacado-Tabac- oldu. Bilginize.
Hayırlı Traslar

Speick in koruyuculugunun yuksek oldugunu dusunmuyorum. Hatta speick in koruyuculugunun vasat oldugunu bile dusunmuyorum.
(09/09/2015, Saat: 00:22)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dr. Harris Arlington, TOBS Avocado ve Sandalwood denedim. Arlington > Avocado > Sandalwood. Koruyucu kıvamlı köpük öncelikli ise geçiniz TOBS Sandal'ı. Ayrıyetten Musgo Real ve Simpson öneririm, illa krem olacaksa. Bence hazır önümüz sonbahar kış iken MWF de alınabilir.

Not: Ürünleri tek tek kullanıyorsanız 3017 klübümüze bekleriz bu arada. Smile

Ustadim krem olarak musgo real listede zaten Smile impadan isteyecegim icin dr. Harris in de sandalwood u olacak mecbur Sad

@dikdik_s komsum cella pek cok sefer mwf den ustte tutulmus o da muhakkak denenecek ama onceligi daha farkli tatlara vermek istedim.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(09/09/2015, Saat: 00:56)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Speick in koruyuculugunun yuksek oldugunu dusunmuyorum. Hatta speick in koruyuculugunun vasat oldugunu bile dusunmuyorum.
Ustad cok damardan girmissiniz kesip atmissiniz. Soyleyecek bisey kalmamis. Ben kendi tecrubelerime gore konustum. Sizinkine de saygi duyarim.

SM-P601 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tişikkirlir Sipirmin.
Hepsi sabun formatında olmak üzere TOBS Sandalwood, DR Harris Lavender ve DR Harris Arlington kullandım/kullanıyorum. TOBS'un sabunları DR Harris ile boy ölçüşemeyecek kadar başarısız bana göre. Eski usul İngiliz sabunları arasında formulasyonunda halen tallow barındıran ve en az reformulasyon geçirmiş marka DR Harris.
gurmekokular
Sad 
@ dikdik_s

Yok yok aman kesinlikle kotu anlamda soylemedim. Smile

Sadece speick in, o yazdiginiz diger markalara gore cok ama cok geride ( koruyuculuk anlaminda ) oldugunu soylemeye calistim.

Kesip atmam sizinle degil, speick le ilgili. Yanlis anlasildiysam gercekten ozur dilerim. Hulaza tarzim felan da degildir. Sabah sabah cok utandim gercekten. Blush
@Saltuk komşum. Üç markanın da sabunu yerine kremini tavsiye ederim. Yine de tabi ki tercih sizin. Kolay köpük yapmak istediğinizi söylemişsiniz. İngiliz sabunları genelde oldukça sert karakterlidir. Cella gibi yumuşak sabunlar değillerdir. Bunu unutmayınız.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
D.R. Harris ürünleri TOBS ürünlerine göre daha başarılı, en azından benim denediklerim öyleydi. TOBS ürünlerinden bir çok kullandım kesinlikle başarılılar ama Harris biraz daha önde. Krem konusunda da Cihan hocamın söylediğine katılıyorum. Triple milled dediğimiz sert İngiliz sabunları köpük konusunda biraz uğraştırabiliyor. Kremleriyle de aynı kaliteyi yakalarsınız. Bir de TOBS alınacaksa imza kokusu olan Jermyn st. denenmeli derim. Her markanın kendi ikon kokusu bir kere denenmeli diye düşünüyorum nacizane Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 86,445 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 105,981 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
Question Sandalwood Tavsiyesi Selman 32 21,031 13/06/2020, Saat: 20:37
Son Yorum: tiffanygt
  TOBS Jermyn Street Collection Soap İzmirli 22 17,297 18/02/2020, Saat: 09:15
Son Yorum: rewolwer_
  Edwin&Jagger Sandalwood Sabun İncelemesi cbaytan 12 11,243 07/11/2016, Saat: 14:24
Son Yorum: DeaKeN
  Dr Harris Arlington Shaving Soap pars 19 27,435 27/03/2016, Saat: 20:23
Son Yorum: Men-Sup
  D.R. Harris Sandalwood Sabun blaster 51 63,809 13/09/2015, Saat: 13:43
Son Yorum: Saltuk
  Dr. Harris Windsor Tıraş Sabunu tipsol 48 42,408 02/04/2015, Saat: 23:34
Son Yorum: tipsol
  TOBS LAVANTA Eucris 8 9,672 20/03/2015, Saat: 11:23
Son Yorum: ts9funk
  Dr Harris Marlborough eggman 24 30,084 24/10/2013, Saat: 15:04
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü: