Kulak - Burun Kılı Tırası
Hep olan veya yas ilerledikce hafiften baslayan veya uzayan, boyle bir erkek sorunsalı vardır. Geltir de konusulmayıp nerede konusulsun dusuncesi ile banyo tırasının oldugu bolumde boyle bir konu acmak istedim.

Dostlar piyasada genellikle;

1-Mekanik tip bu tarz urunler var.
48736659352_3ae06aa0a4_c.jpg

2-Gunumuz hızlı tuketicilerine uygun sarjlı veya pilli sekilde sadece bu is icin urunler var.
48736688497_3cf22c2819_c.jpg

3-İceriginde bu ise uygun baslık olan komple bakım setleride var.
48736523926_310ab5a92a.jpg

Ben tercihimi yaparken, elimde daha onceden var olan bir bicimlendirici oldugu icin 3 numara tarzı hepsi icinde setlere bakmadım. Daha once 1 numarada gozuken mekaniklerden mandal bicimde olanı alıp pek fayda gorememistim, sonra bir yerlerde kayboldu gitti, belki ben kullanamamısımdır, o tarz urunleri kotuluyor gibi olmasın. Mekanik tarzları yakın zamanda kullanıp tecrube eden komsularım da yorumlarsa daha hakkaniyetli bir sonuca ulasırız.

2 numarada belirttigim bu ise yonelik, sarjlı veya pilli modellere yogunlasıp biraz arastırma yaptım. Nedense ilk aklıma gelen Wahl ve Braun markalarının bu tarz modellerinin yorumları hic ic acıcı degildi. Biraz sasıraraktan, geriye kalan bilindik markalardan Philips, Remington ve Babyliss urunlerine yogunlastım.

Philips ve Remington su yandan kucuk taraklı kesici seklinde urunlere yonelmisler anladıgım.

48736211303_63d83e50c1_z.jpg

Bu tarz urunlerin o uc kafa yıkanabiliyor. Uc bolumu kaucuk bir kaplamaya sahip ve cogu modelde o uc bolumu esnek bir yapıdaymıs. Bu yandan kesicili esnek tasarım benim cok icime sinmedi, keske yanında yuvarlak uctan da verseydiler derken Babyliss in E652 modeli dikkatimi cekti.

48736727177_e4a3020fac_z.jpg

Yorumları cogu yerde oldukca olumluydu. O yuvarlak ucu vardı ama yanındaki taraklı duran ucu pek anlayamadım. Bakalım neymis diyerek online bir yerden aldım. O diger uc megerse ucuna tarak takılı sekilde philipslerdeki gibi yandan kesimli uçmus. Hemde kaucuk ve esnek degil normal sabit plastik bir yapıda. Ustundeki tarağıda kızaklı sekilde ve cıkabiliyor. Entresan sekilde tarakla kasınızı yukarı dogru tarama hareketi yapınca hem fazla kılı alıyor hemde ince ve duzgun taradıgı icin uctan cıkan uzun kıllar ortaya cıkıyor.
Koca internette 2ci baslıgın taraksiz halinin fotosunu bulamadım, dunya da bir ilki gerceklestirelim deermisim.

48733519063_37fc9f1b1e_c.jpg

2 baslık ve 2side kullanıslı. Baslıklar cıkarılıp yıkanabiliyor.Alet tek kalem pille calısıyor sarjlı degil. Gucu, kesimi performansı oldukca yeterli. Hızlı ve guzel kesiyor. Ben begendim memnun kaldım dostlar.
https://www.akakce.com/kulak-burun-tuy-k...02832.html
Konu ile alakalı tecrubesi begenileri olan dostlardan da bu veya farklı urunler hakkında yorum alırsak, birgun ihtiyac duydugunuz durumda faydalı bir konu olur.
Hatamız olduysa affola
Saygılar dostlar.
Tişikkirlir Sipirmin.
Serdar hocam mekanik tip ilk kez gördüm. 2 numaralı üründen kullanıyorum. Duracell pil oldukça uzun süre gidiyor. Onun dışında Philips Braun harici Fakir markası da vücut bakım setlerine bu aparatları düzenli ekliyor. Fakat denemediğim için onlara yorum yapamayacağım. Yuvarlak başlık dışındaki aparat da son dönemde oldukça denk geliyor. Benzer aparatı Braun epilasyon setlerine kaş düzeltmek için koyuyorlar.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Mekanik tipi ilk defa görüyorum bende. Genellikle çakmak kullandiğim icin Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(02/07/2019, Saat: 10:43)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mekanik tipi ilk defa görüyorum bende. Genellikle çakmak kullandiğim icin Smile
Burunda da mı?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Güzel ve gerekli bir başlık olmuş komşum. Elinize sağlık. İlerleyen yaş (!) nedeniyle kulaklarım için çözüm arıyorum. Eskiden hiç kıl yokken son yıllarda berberim önce cımbız kullanarak, son aylarda ise ağda yaparak kulağımı temizliyor. Babybliss'i radarıma aldım. Hem kulak, hem burun temizliğini evde acısız yapmak daha iyi olacak. İzlediğim bazı uzak doğu tıraş videolarında bu işleri usturayla yapıyorlardı. Burada maalesef o yetenekte zanaatkarlar yok. Bir diğer yöntem ateş, eskiden berberim uygulardı. Ancak ilerleyen yaş (!) nedeniyle bu metot işe yaramıyor galiba.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Mekanik tip şık görünüyordu ancak setlere kıyasla pahalı olduğundan buradaki Wahl seti aldım. Wahl diye aldım ama orijinal mi emin değilim, çok kalitesiz plastikten üretilmiş, burun kılı temizleme başlığı da pek bir işe yaramıyor, kesinlikle uzak durun.

Tchibo'da benim aldığıma kıyasla daha sağlam ve kaliteli bir set vardı 90 TL civarına, elektrikli set arayanlar ona bakabilir. Ben şu anda ucu kıvrık küçük makasla manuel temizliğe devam ediyorum.
Abi bu guzel baslik icin emegine saglik. Ben en az 4-5 yildir burun kili temizligi asagidaki makineden kullaniyorum. Daha derin bolgelere ulasmasi acisindan daha mantikli geliyor bana ama isin ozunde burun killarin saglik acisindan onemi oldugu icin cokta saglikli degil aslinda. Kalem pille calisiyor, calisma devri ve performansi cok iyi. Komple Yikananiliyor. Ayrica yanilmiyorsam sadece bir defa pil degistirmisimdir.
Sadece gorunur kisimi temizlemek acisindan sizin aldiginiz makine daha mantikli gibi abi. Secenek olmasi acisindan bendeki makineninde fotosunu atiyorum. c1190c7d30366de43d8aaca3f5edb6c0.jpg
(02/07/2019, Saat: 10:54)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mekanik tip şık görünüyordu ancak setlere kıyasla pahalı olduğundan buradaki Wahl seti aldım. Wahl diye aldım ama orijinal mi emin değilim, çok kalitesiz plastikten üretilmiş, burun kılı temizleme başlığı da pek bir işe yaramıyor, kesinlikle uzak durun.

Tchibo'da benim aldığıma kıyasla daha sağlam ve kaliteli bir set vardı 90 TL civarına, elektrikli set arayanlar ona bakabilir. Ben şu anda ucu kıvrık küçük makasla manuel temizliğe devam ediyorum.

Abi Wahl yorumları cogunluk aynen senin yazdıgın gibi. Urunun bence orjinal ama herkesin dile getirdigi, Wahl kalitesine yakısmayan bir yapıda oldugu. Bende ona sasırıp cekimser kalarak baska urunlere yöneldim.

Komsularım guzel hatırlattı. Berberlerde ates ve agda yontemi kullanıyorlar bunlar yanında. Agda hayatımda hic bilmedigim birsey ama ates yontemini berber bir kere kulak kenarlarına ve yanakların ustundeki tuylere yapmıstı. 1 hafta o yanak ustleri benim razor burn gibi kırmızı kaldı, atesli yontemi sahsen sevmedim ve bir daha yaptırmadım.

Mekanik tipi daha once gormemis arkadaslar, yakalandınız. İmpa sitesini dikkatli takip etmiyorsunuz demek ki, Mustafa kardes birkac kere bu mekaniklerden getirmisti. Lutfen derslerimizi calısalım, egitimimize onem verelim Tongue

turkoglum13 komsum guzel bir uyarı yapmıs, saglık acısından burun bolgesini uclar haric cok girmeyin.
Tişikkirlir Sipirmin.
Bende 2 numazrada gösterilen Braun aleti uzun zamandır kullanıyorum. Hem kulak hemde burun için olsada tercihim sadece burundan yanadır. Evde kulak için Baybliss, berdede ise ağdayı tek geçerim, birde askerlikten kalan çakmakla çıtır çıtır bir arkadaşa yaktırmak vardı tabiWink
Ben philips'in ürünleri çabucak bozulmaya başlayınca Braun aldım. Yaklaşık 3-4 senedir kullanıyorum. Çok da memnunum. Yalnız taraklarını hiç kullanmadım. Arada ense tüylerini felan almak için de kullanıyorum22bb46cc79b389332caad809e07fc617.jpg

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Banyo Tıraşı ferhat1905 170 132,950 25/09/2022, Saat: 23:50
Son Yorum: FIRTINA60
  Damat Tıraşı rocco 20 13,319 25/01/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Serjames
  doğru tıraşı bulma sıralaması errate 59 66,538 10/04/2016, Saat: 18:05
Son Yorum: hamdib
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,530 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü: