Sabunumu Buldum:Geo F Trumper Almond Shaving Soap
Ne kadar tecrübe kazandınız,yaprak jileti DE alete takabiliyormusunuz Big Grin

Bu sabuna gözdem diyordunuz,ben hatırlatmasam harem de kaybolacak zavallıcık Smile

(27/05/2013, Saat: 00:38)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir süredir kullanmıyordum. Yarın deneyip bir daha yazayım son durumu. Ne de olsa konuyu açtıktan bu yana geçen zamanda biraz daha tecrübelendik sevgili İhtilaf.

(27/05/2013, Saat: 00:35)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Mancho Üstadım,
GFT yi diğer sabunlarla kıyaslarmısınız ? Yükleme ve köpürtme hızı Tabac,Arko,Cella,Toobs'a göre nasıl
Halen beğeneniyormusunuz ?
Favori sabununuz en son ne oldu?
Selamlar
En son 20 gün günce bir DE denemem oldu. Daha ilk perdede yapacağını yaptı. Tersten falan almadan hala geçmeyen zararlar verdi. Son oldu ve son kalacak.Angry

Harem meselesine gelince, bir Hürrem değil tabii ki Big Grin

(27/05/2013, Saat: 00:46)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne kadar tecrübe kazandınız,yaprak jileti DE alete takabiliyormusunuz Big Grin

Bu sabuna gözdem diyordunuz,ben hatırlatmasam harem de kaybolacak zavallıcık Smile

(27/05/2013, Saat: 00:38)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir süredir kullanmıyordum. Yarın deneyip bir daha yazayım son durumu. Ne de olsa konuyu açtıktan bu yana geçen zamanda biraz daha tecrübelendik sevgili İhtilaf.

(27/05/2013, Saat: 00:35)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili Mancho Üstadım,
GFT yi diğer sabunlarla kıyaslarmısınız ? Yükleme ve köpürtme hızı Tabac,Arko,Cella,Toobs'a göre nasıl
Halen beğeneniyormusunuz ?
Favori sabununuz en son ne oldu?
Selamlar
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Bugün uzun bir ara sonunda tekrar buluştuk sevgilimle.

O hep bir numara. Angel

Tabac dahil sorduğunuz sabunların hepsinden daha iyi bence sevgili İhtilaf.

En güzel tarafı tıraş sonrası bıraktığı his ve koku. Nemlendirme çok başarılı. Yüze balsam sürmüş gibi yumuşacık yapıyor.

Özel olarak yükleme hızı ve köpürtme olarak diğer kaliteli sabunlara göre bir eksik ya da fazlası yok.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Teşekkür ederim Sevgili ManChe
Tavsiyeniz ile bu sabunu alacağım,adına ''kart delikanlı'nın gözdesi'' Big Grin diyeceğim.
GFT nin bir sabununu daha tavsiye edebilirmisiniz.
Selamlar

Lynn_Goldsmith-Jimmy_Page_and_Robert_Plant.jpg

(27/05/2013, Saat: 19:31)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün uzun bir ara sonunda tekrar buluştuk sevgilimle.

O hep bir numara. Angel

Tabac dahil sorduğunuz sabunların hepsinden daha iyi bence sevgili İhtilaf.

En güzel tarafı tıraş sonrası bıraktığı his ve koku. Nemlendirme çok başarılı. Yüze balsam sürmüş gibi yumuşacık yapıyor.

Özel olarak yükleme hızı ve köpürtme olarak diğer kaliteli sabunlara göre bir eksik ya da fazlası yok.
(27/05/2013, Saat: 19:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim Sevgili ManChe
Tavsiyeniz ile bu sabunu alacağım,adına ''kart delikanlı'nın gözdesi'' Big Grin diyeceğim.
GFT nin bir sabununu daha tavsiye edebilirmisiniz.
Selamlar

Rica ederim sevgili İhtilaf. Kart delikanlı ManChe Violet ve Sandalwood'u da beğeniyor GFT serisinden.

9600d1365472812-rush_guitars.jpg
Goethe
Violet ve Sandal,bunlara da isim bulmam lazım Huh

images?q=tbn:ANd9GcS6VuNTSZz9NmkK0ZrPh3R...851ioTcHfA
Takipsiz aldığım GFT ve Harris sabunu bu sabah PTT kargo getirdi.

Kaliteli parlak kutu Tabac kutusu gibi.Kutudan çıkarılan sabun bir katta kağıda sarılmış,kağıt açıldığında aynı l'occitane sabunlar gibi streç naylona sarılmış altından altın renkli stickerle mühürlenmiş.

Ambalaj kalitesi ve paketleme Tabac dan biraz ileride.Asıl Tabac dan iyi olduğu nokta kokusu daha elinize aldığınız anda etrafa yayılan süslü,canlı,havalı fakat parfümsü karakter olmayan nostaljik koku.Kağıt ambaja açıldığında naylonla sarılı olmasına rağmen 3 kat daha koku artıyor.Yüzüme sürene kadar GFT kokusuna benzeteceğim bir element bulamamıştım,çocukluğumda elime alıp kullanmaya kıyamadığım saatlerce kokladığım Lux güzellik sabunu Smile

Açık soluk pembe renkte,Tabactan biraz daha sert.Şekil olarak aynı l'occitane sabun ve ölçüleri de aynı:8,5*2,5 cm

GFT nin nostaljik kokusu ve başarılı ambalajına dayanamadım.Aldığım sabunları hemen denemem bu sefer tutamadım kendimiBlush

Diğer bitkisel sabunlar sabunlar gibi biraz daha zaman fazla sabun yükleme ve zaman istiyor.İki defa finest fırçayla köpük testi yaptım.Köpük;kremsi,ipeksi ince hava kabarcıklı ve hafif kıvamlı! Tallow sevenlerin sevmeyeceği bir köpük formu.MWF ve Cella da az sabun yükleyerek oluşturulmuş köpük gibi...Martin Amca'nın ilk deneme sabunları da böyleydi.Sonra ki Lavanta lı sabunu harika olmuştu.

Köpük yüzde kolay sönüp kaybolmuyor.İpeksi köpük seviyorsanız sorun yok.Porsuk fırça köpürtme sırasında yüzüme yapışsın,köpük fırçaya krema gibi sarılsın gibi istekleriniz varsa maalesef ...

Kayganlık,koruyuculuk iyi.Kokunun köpüğe taşınması biraz zayıf ,Jermny Street ve Tabac gibi köpük buram buram kokmuyor.Kokusu ve ipeksi köpüğüyle yüz'de çok keyif veriyor.Yüzüme keyifle sürdüğüm ender sabunlardan biri.Tıraş olmasam bile ara sıra yüzümü GFT almondla yıkamak isterim.Yıkadıktan sonra yüzde ve elde kalan koku Tabac kadar belirgin ve uzun süreli olmasa da Fresh,temiz ve herkesin beğeneceği bir koku ...Sakalı yumuşatması başarılı,yüzümü her sabah sabunla yıkasaydım bu sabunu seçerdim.

Fırçayı yıkayınca kalan koku birazcık...Tabac ve Jermny gibi değil.

Sevgili Mancho selamlar Smile
Ne güzel huzurlu huzurlu forumda aylaklık yapıyordum,birden bu GFT Almond incelemesi, hem Mancho hemde İhtilaf üstadlar onaylı ,oooofff keyfim kaçtı yine,sipariş et posta bekle, nasıl olacak bu iş????
@bossyje Üstadım, fotolar eksik kaldı Smile
Köpük kalitesi ve kıvamı tallowed sabunlar kadar değil.
Elimde 3 tane daha vegan sabun var .Tallowed sevdalısı olduğum için bir daha bitkisel sabun almam.

(03/06/2013, Saat: 14:45)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne güzel huzurlu huzurlu forumda aylaklık yapıyordum,birden bu GFT Almond incelemesi, hem Mancho hemde İhtilaf üstadlar onaylı ,oooofff keyfim kaçtı yine,sipariş et posta bekle, nasıl olacak bu iş????
doğrusun Hocam tallowed gibisi yok.en iyi performans bu gruptan çıkıyor.Bendekilerde genelde tallow ağırlıklı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geo F. Trumper ohtararan 26 16,826 22/09/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: husmenusta
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,702 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,411 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,053 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,603 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,244 22/04/2021, Saat: 22:20
Son Yorum: Creator
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,274 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
Thumbs Up Acca Kappa Almond Tıraş Sabunu bleak 11 5,313 14/12/2020, Saat: 23:18
Son Yorum: kral tıraş
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,174 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Valobra Crema Di Sapone Almond Lord Sparhawk 32 36,298 02/10/2020, Saat: 18:30
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: