Sabunumu Buldum:Geo F Trumper Almond Shaving Soap
(03/06/2013, Saat: 16:19)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bossyje Üstadım, fotolar eksik kaldı Smile
Köpük kalitesi ve kıvamı tallowed sabunlar kadar değil.
Elimde 3 tane daha vegan sabun var .Tallowed sevdalısı olduğum için bir daha bitkisel sabun almam.

(03/06/2013, Saat: 14:45)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne güzel huzurlu huzurlu forumda aylaklık yapıyordum,birden bu GFT Almond incelemesi, hem Mancho hemde İhtilaf üstadlar onaylı ,oooofff keyfim kaçtı yine,sipariş et posta bekle, nasıl olacak bu iş????

L'Occitane Cade'i denemediyseniz mutlaka deneyin üstadım. Bitkisel olmasına rağmen çok başarılı. Seveceğinize eminim.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(03/06/2013, Saat: 23:00)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/06/2013, Saat: 16:19)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bossyje Üstadım, fotolar eksik kaldı Smile
Köpük kalitesi ve kıvamı tallowed sabunlar kadar değil.
Elimde 3 tane daha vegan sabun var .Tallowed sevdalısı olduğum için bir daha bitkisel sabun almam.

(03/06/2013, Saat: 14:45)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne güzel huzurlu huzurlu forumda aylaklık yapıyordum,birden bu GFT Almond incelemesi, hem Mancho hemde İhtilaf üstadlar onaylı ,oooofff keyfim kaçtı yine,sipariş et posta bekle, nasıl olacak bu iş????

L'Occitane Cade'i denemediyseniz mutlaka deneyin üstadım. Bitkisel olmasına rağmen çok başarılı. Seveceğinize eminim.

Hocam L'Occitane Cade hiç severek kullanmadığım ama son derece performanslı bir sabun.Ayda 1 defa falan kullanırım,kokusuda hoşuma gitmez,fakat Türkiyede bulunabilen en iyi sabundur desem(Arko dan sonra) doğru tespit olur.
bana en iyi uyan her zaman Tallowed sabunlar.
Hocam sabunu cok guzel ozetlemissiniz. Ama ben bunlari okumadan violet sabunu almistim coktan. Kopuk bence cok sonuk ve kabarcikli. Manchurian ile resmen sabun oyulana kadar yukledim ama kesinlikle kremsi bir kopuk almak imkansiz. Dolgun kopuk isteyenlerin bu sabundan uzak durmasi gerekiyor. Bahsettigim ozelliklere benzer sekilde T&H 1805 de dahil. Gerci T&H 1085 buna gore fazla yuklemede kremsi kopuk yapabiliyor.

(01/06/2013, Saat: 17:03)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Takipsiz aldığım GFT ve Harris sabunu bu sabah PTT kargo getirdi.

Kaliteli parlak kutu Tabac kutusu gibi.Kutudan çıkarılan sabun bir katta kağıda sarılmış,kağıt açıldığında aynı l'occitane sabunlar gibi streç naylona sarılmış altından altın renkli stickerle mühürlenmiş.

Ambalaj kalitesi ve paketleme Tabac dan biraz ileride.Asıl Tabac dan iyi olduğu nokta kokusu daha elinize aldığınız anda etrafa yayılan süslü,canlı,havalı fakat parfümsü karakter olmayan nostaljik koku.Kağıt ambaja açıldığında naylonla sarılı olmasına rağmen 3 kat daha koku artıyor.Yüzüme sürene kadar GFT kokusuna benzeteceğim bir element bulamamıştım,çocukluğumda elime alıp kullanmaya kıyamadığım saatlerce kokladığım Lux güzellik sabunu Smile

Açık soluk pembe renkte,Tabactan biraz daha sert.Şekil olarak aynı l'occitane sabun ve ölçüleri de aynı:8,5*2,5 cm

GFT nin nostaljik kokusu ve başarılı ambalajına dayanamadım.Aldığım sabunları hemen denemem bu sefer tutamadım kendimiBlush

Diğer bitkisel sabunlar sabunlar gibi biraz daha zaman fazla sabun yükleme ve zaman istiyor.İki defa finest fırçayla köpük testi yaptım.Köpük;kremsi,ipeksi ince hava kabarcıklı ve hafif kıvamlı! Tallow sevenlerin sevmeyeceği bir köpük formu.MWF ve Cella da az sabun yükleyerek oluşturulmuş köpük gibi...Martin Amca'nın ilk deneme sabunları da böyleydi.Sonra ki Lavanta lı sabunu harika olmuştu.

Köpük yüzde kolay sönüp kaybolmuyor.İpeksi köpük seviyorsanız sorun yok.Porsuk fırça köpürtme sırasında yüzüme yapışsın,köpük fırçaya krema gibi sarılsın gibi istekleriniz varsa maalesef ...

Kayganlık,koruyuculuk iyi.Kokunun köpüğe taşınması biraz zayıf ,Jermny Street ve Tabac gibi köpük buram buram kokmuyor.Kokusu ve ipeksi köpüğüyle yüz'de çok keyif veriyor.Yüzüme keyifle sürdüğüm ender sabunlardan biri.Tıraş olmasam bile ara sıra yüzümü GFT almondla yıkamak isterim.Yıkadıktan sonra yüzde ve elde kalan koku Tabac kadar belirgin ve uzun süreli olmasa da Fresh,temiz ve herkesin beğeneceği bir koku ...Sakalı yumuşatması başarılı,yüzümü her sabah sabunla yıkasaydım bu sabunu seçerdim.

Fırçayı yıkayınca kalan koku birazcık...Tabac ve Jermny gibi değil.

Sevgili Mancho selamlar Smile
@hedehodo Üstadım, GFT ve T&H sabunları aynı gibi...Kokuları harika,köpükleri başarısız.Sabunlara biraz yağ ve gliserin eklemek çare olur mu ? Deneyeceğim,buraya yazarım.
Daha sağlıklı iyileştirme için Martin Amca'ya soracağım

@FloydianDM Üstadım L'Occitane Cade köpük performansı güzel,kokusu zayıf bir sabun.Cade sabun,yağ içeriği olarak yukarıda yazdığım sabunlardan daha zengin.
iyi köpürmeyen sabunlara yağ veya gliserin eklerseniz sonuç daha da kötü olur. sabun formülleri ticari sır olduğu için içeriğini biliriz ama hangi maddeden ne miktarda konmuş bilemeyiz. Biraz sodyum hidroksit eklenebilir ama bu cildinizi yakan dermotolojik açıdan zararlı bir sabun da ortaya cıkarabilir. Yapılacak her türlü modifikasyon orijinal sabunu ortadan kaldırıp yeni bir ürün ortaya çıkartır. Eğer bu sıkıntı oluşturmuyorsa köpüğünden memnun olduğunuz bir diğer sabun ya da kremle karıştırmak pH dengesi, ve köpürme kalitesi açısından en güvenilir yoldur.

selam ve sevgiler

(04/06/2013, Saat: 18:44)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @hedehodo Üstadım, GFT ve T&H sabunları aynı gibi...Kokuları harika,köpükleri başarısız.Sabunlara biraz yağ ve gliserin eklemek çare olur mu ? Deneyeceğim,buraya yazarım.

@FloydianDM Üstadım L'Occitane Cade köpük performansı güzel,kokusu zayıf bir sabun.Cade sabun,yağ içeriği olarak yukarıda yazdığım sabunlardan daha zengin.
Karisim dediginiz gibi en mantiklisi olacaktir, fakat bu sefer kokular birbirine karisip asil istedigimiz esansi kaybederiz diye dusunuyorum. Hem yogun kopuk veren hemde kokusuz bir krem olsa ne guzel olurdu. Belki de vardir ben bilmiyorumdur?

(05/06/2013, Saat: 14:57)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi köpürmeyen sabunlara yağ veya gliserin eklerseniz sonuç daha da kötü olur. sabun formülleri ticari sır olduğu için içeriğini biliriz ama hangi maddeden ne miktarda konmuş bilemeyiz. Biraz sodyum hidroksit eklenebilir ama bu cildinizi yakan dermotolojik açıdan zararlı bir sabun da ortaya cıkarabilir. Yapılacak her türlü modifikasyon orijinal sabunu ortadan kaldırıp yeni bir ürün ortaya çıkartır. Eğer bu sıkıntı oluşturmuyorsa köpüğünden memnun olduğunuz bir diğer sabun ya da kremle karıştırmak pH dengesi, ve köpürme kalitesi açısından en güvenilir yoldur.

selam ve sevgiler

(04/06/2013, Saat: 18:44)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @hedehodo Üstadım, GFT ve T&H sabunları aynı gibi...Kokuları harika,köpükleri başarısız.Sabunlara biraz yağ ve gliserin eklemek çare olur mu ? Deneyeceğim,buraya yazarım.

http://www.geltir.com/thread-1604-post-2...l#pid27665

(06/06/2013, Saat: 10:36)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karisim dediginiz gibi en mantiklisi olacaktir, fakat bu sefer kokular birbirine karisip asil istedigimiz esansi kaybederiz diye dusunuyorum. Hem yogun kopuk veren hemde kokusuz bir krem olsa ne guzel olurdu. Belki de vardir ben bilmiyorumdur?

(05/06/2013, Saat: 14:57)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi köpürmeyen sabunlara yağ veya gliserin eklerseniz sonuç daha da kötü olur. sabun formülleri ticari sır olduğu için içeriğini biliriz ama hangi maddeden ne miktarda konmuş bilemeyiz. Biraz sodyum hidroksit eklenebilir ama bu cildinizi yakan dermotolojik açıdan zararlı bir sabun da ortaya cıkarabilir. Yapılacak her türlü modifikasyon orijinal sabunu ortadan kaldırıp yeni bir ürün ortaya çıkartır. Eğer bu sıkıntı oluşturmuyorsa köpüğünden memnun olduğunuz bir diğer sabun ya da kremle karıştırmak pH dengesi, ve köpürme kalitesi açısından en güvenilir yoldur.

selam ve sevgiler

Merhaba ben de GFT Sandalwood'u dün denedim. Çok kıvamlı ve güzel bir köpük elde edebildim ama fırçam kadın allık fırçası yani çok ince kılları olan bir fırçaydı. Sandalwood kokusunu Muehle, Proraso Crabtree Evelyne ve diğer sabunlarda da denedim ama hiç birinde TOBS un kokusu yok. Her markanın sandalwood kokusu bir diğerinden farklı. GFT sabunlarının birbiri arasında köpük kalitesi açısından fark var mı bilmem ama bendeki sandalwood ile tabac yoğunluğunda köpük elde edebiliyorum. Sabunun kokusu da nemlendirilcilik ve koruyuculuğu da bir harika.
Martin Amca,

GFT Sabun mu krem mi ? denediniz

Nasıl köpürttünüz ?

TOOBS hangi ürününün kokusunu beğeniyorsunuz sabun mu krem mi?

Biz neden yapamıyoruz acaba Huh

Selamlar Smile

(06/06/2013, Saat: 15:15)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba ben de GFT Sandalwood'u dün denedim. Çok kıvamlı ve güzel bir köpük elde edebildim ama fırçam kadın allık fırçası yani çok ince kılları olan bir fırçaydı. Sandalwood kokusunu Muehle, Proraso Crabtree Evelyne ve diğer sabunlarda da denedim ama hiç birinde TOBS un kokusu yok. Her markanın sandalwood kokusu bir diğerinden farklı. GFT sabunlarının birbiri arasında köpük kalitesi açısından fark var mı bilmem ama bendeki sandalwood ile tabac yoğunluğunda köpük elde edebiliyorum. Sabunun kokusu da nemlendirilcilik ve koruyuculuğu da bir harika.
GFT nin sandalwood sabunu da var kremi de ama henüz kremi köpğrtmedim. Sabunun köpürmesinde hiç problem yok. Bence sabunun köpürmesindeki probleminiz fırçadan kaynaklanıyor. Çünkü ince fırçalarla köpüren bir sabun kalın kıllı domuz fırçalarla köpürmeyebliyor. Ben allık fırçası ile en yüksek köpürtme performansını yakalıyorum.

TOBS un sandalwood sabun ve kremi kadar güzel kokulu bir şeye ratslamadım. TABAC bile ikinciliğe düştü. Tabi bu benim zevkim herkese göre değişebilir.

Sabunu mutaka ayrı kapta ve ince fırçayla sıcak suda köpürtün,

Fırçayı iyice suya doyurduktan sonra sıkmadan sabuna dairesel olarak sürüp çıkan köpklü suyu kaba boşaltın ve susuz kalan fırçaya iyice sabun yükleyerek kaptaki köpüklü suyla yoğurt kıvamına gelene kadar köpürtün. Fırçayı ters tutttuğunuzda köpük hareketsiz duruyorsa ideal köpüğe ulaşmışsınız demektir

sevgiler

Martin Amca

(06/06/2013, Saat: 15:23)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin Amca,

GFT Sabun mu krem mi ? denediniz

Nasıl köpürttünüz ?

TOOBS hangi ürününün kokusunu beğeniyorsunuz sabun mu krem mi?

Biz neden yapamıyoruz acaba Huh

Selamlar Smile

(06/06/2013, Saat: 15:15)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba ben de GFT Sandalwood'u dün denedim. Çok kıvamlı ve güzel bir köpük elde edebildim ama fırçam kadın allık fırçası yani çok ince kılları olan bir fırçaydı. Sandalwood kokusunu Muehle, Proraso Crabtree Evelyne ve diğer sabunlarda da denedim ama hiç birinde TOBS un kokusu yok. Her markanın sandalwood kokusu bir diğerinden farklı. GFT sabunlarının birbiri arasında köpük kalitesi açısından fark var mı bilmem ama bendeki sandalwood ile tabac yoğunluğunda köpük elde edebiliyorum. Sabunun kokusu da nemlendirilcilik ve koruyuculuğu da bir harika.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geo F. Trumper ohtararan 26 16,836 22/09/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: husmenusta
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,729 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,441 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,068 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,636 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,273 22/04/2021, Saat: 22:20
Son Yorum: Creator
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,295 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
Thumbs Up Acca Kappa Almond Tıraş Sabunu bleak 11 5,341 14/12/2020, Saat: 23:18
Son Yorum: kral tıraş
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,188 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Valobra Crema Di Sapone Almond Lord Sparhawk 32 36,326 02/10/2020, Saat: 18:30
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: