Merkur 42C mi 34C mi tavsiye
Değerli komşularım elimde iki tane merkür makinem var.
Biri merkür 42C diğeri progress kısa sap progressi 10-15 kez kullanmışımdır 42C yi aldıktan sonra hiç elimi sürmedim 42C den aşırı memnunum progressin 1. kademesi bile bana agressif gelmeye başladı.Bende birde çok memnun olduğum birşeyin ikincisini alıp bir kenara atma hastalığı olduğu için ikinci bir 42C düşünüyorum fakat okuduğum kadarı ile 34C ile aynı agresiflikte deniyor ve kalite olarak 42C den daha iyi olduğu için 34C yi almayı düşünmeye başladım.
Sizden tavsiye istiyorum kenara atmak için hangi makineyi alayım.34C de aynı rahatlığı yakalayabilirmiyim agresif makine kesinlikle istemiyorum gün aşırı tıraş oluyorum.
(13/06/2020, Saat: 18:10)Erkantek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularım elimde iki tane merkür makinem var.
Biri merkür 42C diğeri progress kısa sap progressi 10-15 kez kullanmışımdır 42C yi aldıktan sonra hiç elimi sürmedim 42C den aşırı memnunum progressin 1. kademesi bile bana agressif gelmeye başladı.Bende birde çok memnun olduğum birşeyin ikincisini alıp bir kenara atma hastalığı olduğu için ikinci bir 42C düşünüyorum fakat okuduğum kadarı ile 34C ile aynı agresiflikte deniyor ve kalite olarak 42C den daha iyi olduğu için 34C yi almayı düşünmeye başladım.
Sizden tavsiye istiyorum kenara atmak için hangi makineyi alayım.34C de aynı rahatlığı yakalayabilirmiyim agresif makine kesinlikle istemiyorum gün aşırı tıraş oluyorum.
Merhaba komsum oncelikle yazdiklarina katiliyorum 42c den daha kaliteli 34c ben 1 hafta oncesi 34c aldim tek kelime ile harika bir alet amac ayni makinenin biraz daha agir olanini almak ise 34c al derim forumdan tertemiz 200₺ ye aldim ben.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(13/06/2020, Saat: 18:10)Erkantek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşularım elimde iki tane merkür makinem var.
Komşum bende progress kısa sap, 41c, 42c, 34c mevcut. Her birinin yeri ayrı ve zevkle kullanıyorum. Bendeki hissiyatı 34c, 42c den bir tık daha etkili (etkiliyi kimisi agresif, kimisi ise agresif değil ama daha yakın tıraş olarak tanımlar. Bende bıraktığı hissiyatın sebebi belki de sapının biraz daha ağır olması olabilir). Şahsen benim şuan genel olarak kullanımım 34c üzerine odaklı. Çalışma şartlarından dolayı genelde birer gün arayla tıraş oluyorum. Kesinlikle cildi yormuyor ve elim şuan için diğer aletlere pek gitmiyor ama ikisi tamamen aynı diyemem.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevaplarınız için teşekkürler 42C ile o kadar uyum sağlıyorumki yüzümde hissetmiyorum aynı duyguyu progress 1. Kademede alamıyorum.Ayrıca yedek olarak alacağım için sıfır alıp kenara atıp unutacağım.

Sn. @Erkantek ,

Ben de sizin gibi foruma yakın zamanda üye oldum. Düşüncelerimi paylaşırken yeni ve acemi bir üye olduğumu gözönünde  bulundurmanızı rica ederim.

Öncelikle aynı tıraş makinesinden bir ikincisini yedeklemek için almaya bence çok gerek yok. Zaten elinizde var ve bu aletler öyle kolay bozulur/kırılır/eskir cinsinden değil. Hatta evladiyelik türden.

Size bu cevabı yazmdan tanışma yazınızı da okudum. Progress ile 2.kademede tıraş olduğunuzu yazmışsınız.

Daha sonra Progress'in 2. kademesi size fazla agresif gelmiş olacak ki, 42c ile devam etmişsiniz.

Size şu önerileri sunacağım;

1- İlla Merkur ile devam etmenize gerek yok. Çok daha yumşak başlı bir tıraş aleti edinebilirsiniz. Örneğin
- Weishi (ben de Timor 1322 var aynı makine) veya
- Feather Popular veya
- Baili 179 (bende ki Rockwell R1 yine aynı makine)
Bu makineler ile jilet olarak Gillete Platinium'u denemenizi öneririm.

2- Eğer bütçe uygunsa mutlaka bir 34c edinin.

3- Progress ile (veya edineceğiniz 34C ile) tıraş olurken 2 günlük sakal ile deneyin, cildiniz dinlenmiş olsun (tıraş ön hazırlığını mükemmelen yapmanız gerektiğini hatırlatmaya gerek yok). Sakal yapınıza göre 1. veya 1,5. kademe size yeterli olacak gibi duruyor. Çok perde yaparak mermer gibi bir tıraş yerine ben hep konforlu ve tahrişsiz tıraşı tercih ederim ve öneririm. Nasılsa uzuyorlar, bu bir savaş değil. Hatta uzaması keyifli, zira tekrar tıraş olmak için imkan ortaya çıkıyor Wink

4- Yapabildim mi bilmiyorum ama Sn. @dikdik 'in Tıraş Makineleri Agresiflik Tablosu başlıklı çok faydalı bir incelemesine de göz atmanızı öneririm. Linki aşağıda iletmeye çalışacağım. Başaramazsam siz forumdan "parçalı tıraş aletleri başlığı" altında bulabilirisiniz.
Alıntı:http://geltir.com/showthread.php?tid=767...#pid155234
http://geltir.com/showthread.php?tid=767...#pid155234

5- DE 89 veya R89 serisi bir makineye de şans verebilirsiniz. (ancak 1. madde de saydıklarım çok daha yumşak huylu ve cildi yormayan makinelerdir)
(13/06/2020, Saat: 23:17)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn. @Erkantek ,

Ben de sizin gibi foruma yakın zamanda üye oldum. Düşüncelerimi paylaşırken yeni ve acemi bir üye olduğumu gözönünde  bulundurmanızı rica ederim.

Öncelikle aynı tıraş makinesinden bir ikincisini yedeklemek için almaya bence çok gerek yok. Zaten elinizde var ve bu aletler öyle kolay bozulur/kırılır/eskir cinsinden değil. Hatta evladiyelik türden.

Size bu cevabı yazmdan tanışma yazınızı da okudum. Progress ile 2.kademede tıraş olduğunuzu yazmışsınız.

Daha sonra Progress'in 2. kademesi size fazla agresif gelmiş olacak ki, 42c ile devam etmişsiniz.

Size şu önerileri sunacağım;

1- İlla Merkur ile devam etmenize gerek yok. Çok daha yumşak başlı bir tıraş aleti edinebilirsiniz. Örneğin
- Weishi (ben de Timor 1322 var aynı makine) veya
- Feather Popular veya
- Baili 179 (bende ki Rockwell R1 yine aynı makine)
Bu makineler ile jilet olarak Gillete Platinium'u denemenizi öneririm.

2- Eğer bütçe uygunsa mutlaka bir 34c edinin.

3- Progress ile (veya edineceğiniz 34C ile) tıraş olurken 2 günlük sakal ile deneyin, cildiniz dinlenmiş olsun (tıraş ön hazırlığını mükemmelen yapmanız gerektiğini hatırlatmaya gerek yok). Sakal yapınıza göre 1. veya 1,5. kademe size yeterli olacak gibi duruyor. Çok perde yaparak mermer gibi bir tıraş yerine ben hep konforlu ve tahrişsiz tıraşı tercih ederim ve öneririm. Nasılsa uzuyorlar, bu bir savaş değil. Hatta uzaması keyifli, zira tekrar tıraş olmak için imkan ortaya çıkıyor Wink

4- Yapabildim mi bilmiyorum ama Sn. @dikdik 'in Tıraş Makineleri Agresiflik Tablosu başlıklı çok faydalı bir incelemesine de göz atmanızı öneririm. Linki aşağıda iletmeye çalışacağım. Başaramazsam siz forumdan "parçalı tıraş aletleri başlığı" altında bulabilirisiniz.
http://geltir.com/showthread.php?tid=767...#pid155234

5- DE 89 veya R89 serisi bir makineye de şans verebilirsiniz. (ancak 1. madde de saydıklarım çok daha yumşak huylu ve cildi yormayan makinelerdir)

Önerileriniz için teşekkürler
Aynı makinenin ikincisini yada çok sevdiğim birşeyin ikincisini almak bende biraz takıntı ama sanırım bu sefer yedek olarak 34C alacağım.
Diğer makineler konusuna gelince yanlış anlaşılmasın ama çinlilerin yaptıkları herşey bence taklit bir çeşit hırsızlık fikir hırsızlığı diyeyim aynı şekilde malzemedende çalarak üretim yapıyorlar dışını süslüyorlar içi boş bu tıraş makineleri için değil çoğu şey için geçerli birebir yaptıkları bir saat yada bir dokuma tezgahı ya çalışmaz yada baştan düzgün çalışsa bile bir süre sonra tak diye durur ve çöp olur yumurtanın sahtesini yapanlardan ne beklersiniz.
Ben hem daha eski olmaları hemde alman disiplini sebebiyle sanırım 34C yi tercih edeceğim.

Sn timor1322 eklemeyi unuttum gilette platinium ile hiç anlaşamıyorum bir kartela almıştım 19 paketini dağıttım.
Gilette silver blue ile aram gayet iyi ondanda 4 kartela stokladım.
Normalde en sık iki günde bir tıraş oluyorum iki perde sadece sakal çıkış yönünde kesinlikle makineyi bastırmam sinekkaydı diye bir amacım hiç olmadı.
(13/06/2020, Saat: 23:46)Erkantek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önerileriniz için teşekkürler
Aynı makinenin ikincisini yada çok sevdiğim birşeyin ikincisini almak bende biraz takıntı ama sanırım bu sefer yedek olarak 34C alacağım.
Diğer makineler konusuna gelince yanlış anlaşılmasın ama çinlilerin yaptıkları herşey bence taklit bir çeşit hırsızlık fikir hırsızlığı diyeyim aynı şekilde malzemedende çalarak üretim yapıyorlar dışını süslüyorlar içi boş bu tıraş makineleri için değil çoğu şey için geçerli birebir yaptıkları bir saat yada bir dokuma tezgahı ya çalışmaz yada baştan düzgün çalışsa bile bir süre sonra tak diye durur ve çöp olur yumurtanın sahtesini yapanlardan ne beklersiniz.
Ben hem daha eski olmaları hemde alman disiplini sebebiyle sanırım 34C yi tercih edeceğim.
Komşum merkür team kuvvetlenerek devam ediyor Wink (bu arada ben de merkür team üyesiyim)
Şaka bir yana da, eğer çok mild bir alet arayışınız varsa feather populer de sizi memnun edebilir. Japon üretimi, çin değil. Fakat mild olduğu gibi çok da hafif bir alet. Kullan at gibi düşünüp bastırmadığınız sürece tahriş yada kesik yaşama ihtimaliniz yok.

Sn kacak feather populer e bakmıştım fakat kafa yapısı burun altında zorlayabilir diye vazgeçmiştim
(14/06/2020, Saat: 00:08)Erkantek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn kacak feather populer e bakmıştım fakat kafa yapısı burun altında zorlayabilir diye vazgeçmiştim
Kelebek (tto) kafa yapısı, benim ikinci aldığım alet ve burun altı dahil sorun yaşamadım o konuda kafanız rahat olsun fakat alet gerçekten mild kesime sahip o yüzden sizi ne kadar memnun eder bilemem. Merkür candır Wink

Düzenleme olmadığı için ek yapıyorum.
Eğer iki günde bir tıraş olup, silver blue ile kullanacaksanız 34c fazlasıyla işinizi görür.

Makine olarak en mild olanı almak istiyorum 34C yeterki 42C den çok fazla agresif olmasın az bir fark idare eder mild ise dahada iyi olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,088 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,380 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 753,281 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Ara sıra traş için tavsiye ostrich 12 2,948 01/06/2022, Saat: 22:08
Son Yorum: mertcanartan
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,559 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,094 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,570 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Günlük Tıraş Aleti Tavsiye mimaradam 40 63,136 01/04/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: Trashman
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,218 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,803 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: