Ara sıra traş için tavsiye
Merhaba, daha önceden geleneksel traş tecrübem yok. Hergün traş olan biri değilim. Forumu okudum, de89 makinesi çok tavsiye edilmiş ama kimisi sakalı tam almadığından bahsetmiş. Fiyatlarda pek makul olmadığından alıp deneyip göreyim de diyemedim. Ama almışken kaliteli birşey alayım diyorum. Makine ve porsuk kılı fırça tavsiye edebilir misiniz?
Hoş geldiniz. De89'un en büyük talihsizliği ilk tavsiye edilen acemilik dönemi aleti olduğu için pek beğenilmez ve ikinci elde dolaşımı bu yüzden fazladır. Oysa hangi aleti seçerseniz seçin başlangıç döneminde tatmin edici sonuç alamayabilirsiniz. Sadece biraz sabırla aynı aleti uzun süre kullanmadan kötü olduğunu düşünmeyin. De89, r89 veya merkur 42c vs optimum aletlerdir, ikinci el ekonominizi fazla zorlamadan temin edebilirsiniz. Porsuk fırça için yaqi two band veya silvertip'leri degerlendirebilirsiniz.
Tıraş olma sıklığınız 1 haftadan fazlaysa taraklı, hatta taraklı-agresif aletlere yönelmeniz gerekebilir.
Tıraş olma sıklığınız değişiklik gösteriyorsa çift taraflı alet
Yaqi Flipside değerlendirebilirsiniz taraklı tarafı, uzun sakallarda, düz barlı tarafı ise, orta agresif günlük tıraşa uygun, sadece aletin kafa kısımıda satılıyor ben kafa kısmını satın almıştım. Keyifli tıraşlar.
 Tıraş aleti
Cevaplar için teşekkürler. Tecrübe edinme amaçlı dün ucuz bir alet sipariş ettim.. Bazen bir iki haftada bir bazen hergün traş olan biriyim. İlk traş sonrası tavsiyelere tekrardan bakacağım.
ucuz olmasına rağmen sizi üzmeyecek
en azından jileti düzgün tutabilecek iki alet önerebilirim

wilkinson sword plastik alet
ve rimei
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
"almışken kaliteli birşey alayım diyorum"
Bu cümle olmasa yuma derdim. Ama ömürlük alet alınacak ise r89 yada de89 alınabilir, ikinci elini kovalamak zahmetli gelirse yada düşük bütçeli olsun derseniz ikinci el bir yaqi klasik yada sıfır olarak pearl shaving in en ucuz aletleri alınabilir. İlk etapta açık tarak alet yerine gerekirse 3 -4 perde tıraşı göze alıp kapalı tarak alet alınırsa ıslak tıraştan soğumaniza neden olabilecek tahriş kesik gibi sıkıntıları elimine etmiş olursunuz
Almışken kaliteli birşey olsun ve ayrıca ara sıra olacak bir tıraş için ayarlanabilir aletler sizin için olabilir.
haftada 1-2 kere tıraş olan biri olarak mühle r41 öneririm. oldukça agresiftir, el alışkanlığı gerektirir yalnız eliniz alışınca keskin jiletle alet kayar gider. alışıncaya kadar ufak kesikler, tahriş yaşarsınız. taraklı olduğundan uzun sakalı bile kolayca alır. fiyatı yüksektir ama ömürlüktür. daha sık tıraş olmak isterseniz yumuşak karakterli kapalı tarağını da ayrıca satın alabilirsiniz.
Benim tavsiyem yuma ile başlamanız. Çok hırçın bir alet değildir orta agresif denebilir sanırım. Birkaç ay 3-4 güne bir tıraş olur çok uzatmazsınız sakalınızı. O sırada hem el alışkanlığınız olur aradığınız agresiflikteki aletlerle daha rahat kaynaşırsınız hem de bu süre zarfında araştırıp size daha uygun bir alet seçebilirsiniz.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük Tıraş Aleti Tavsiye mimaradam 40 63,113 01/04/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: Trashman
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,843 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Haftada 2-3 kez tıraş olanlar için alet tavsiyesi sudüşleri 24 9,512 09/05/2020, Saat: 19:24
Son Yorum: sudüşleri
  Birko DRP Nazi Dönemi Traş Aleti cerdinc 19 11,969 01/06/2019, Saat: 16:07
Son Yorum: NIGRA
  Asimetrik traş aleti cerdinc 11 6,600 24/05/2019, Saat: 18:28
Son Yorum: CK89
  Mühle traş seti kaya111 8 5,363 27/03/2019, Saat: 22:19
Son Yorum: onurcakmak
  RexCut Sakal Traş Makinası evreseli 18 15,083 26/01/2019, Saat: 16:46
Son Yorum: dikdik_s
  Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C Efrasyab 32 18,618 19/03/2018, Saat: 23:40
Son Yorum: astroid
  D.E. Tavsiye ramsey879567 24 14,414 11/05/2017, Saat: 12:51
Son Yorum: aliyuksel
  Hangi marka traş sapı, hangi üst plaka (Top Plate veya Replacement Part) ile uyumlu? ionicliquid 3 4,815 05/02/2016, Saat: 16:27
Son Yorum: mazot

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: