Traş Sabunuyla Yüz Yıkama
Hk ne demek komşum?
(17/12/2019, Saat: 19:11)mvorun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hk ne demek komşum?

https://eksisozluk.com/housekeeping--614217
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Cehalet ?
Merhaba komşular, mevcut konunun üstüne devam etmek istedim,yeni bir konu kalabalığı yapmamak için.Sorum şu;
Elimdeki kendi cildimde tıraş için uygun bulmadığım , tıraş sabun ve kremlerini yüz yıkama ve banyo temizliğinde (bir nevi duş jeli,sabunu) amacıyla kullanabilir miyim? Cildimi besleyicilik ,bakim olarak iyi geliyor ve bu yüzden atmak istemiyorum, böyle bir şekilde değerlendirmek istiyorum.Konuyla ilgili tecrübesi olan veya fikri olan komşularimin görüşlerini öğrenmek isterim.Herkese tahrişsiz tıraşlar.
Komşum ben tirasta sonra fircada kalan seyrelmis köpükle yüzümü de yikiyorum genelde. Şimdiye kadar bir sorun olmadı.Vucut için denemedim sadece koltuk ve etek altı için kullandım fırça ile bir sıkıntı olmadı. Ama arko gibi kurutan sabunları genelde yazın kullanıyorum.
Kartallar yüksekten uçar
zaman zaman bende tıraş sabunuyla yıkıyorum yüzümü. Fırçayı ılık suda bekletiyorum, sabunla köpürtüp tüm yüzüme sürüyorum. Güzel temizliyor, tavsiye ederim
Bence ustura
(11/01/2021, Saat: 02:18)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşular, mevcut konunun üstüne devam etmek istedim,yeni bir konu kalabalığı yapmamak için.Sorum şu;
Elimdeki kendi cildimde tıraş için uygun bulmadığım , tıraş sabun ve kremlerini yüz yıkama ve banyo temizliğinde (bir nevi duş jeli,sabunu) amacıyla kullanabilir miyim? Cildimi besleyicilik ,bakim olarak iyi geliyor ve bu yüzden atmak istemiyorum, böyle bir şekilde değerlendirmek istiyorum.Konuyla ilgili tecrübesi olan veya fikri olan komşularimin görüşlerini öğrenmek isterim.Herkese tahrişsiz tıraşlar.

WS kase sabunu banyo sabunu olarak kullanmıştım. Yüz bölgesine kullanılabilen sabun vücut genelinde hayli hayli kullanılabiir. Malum, yüz bölgesi hassas olduğu için vücut genelinde sorun yaşamazsınız.
Ayrıca WS kase sabunun kokusu gayet güzeldir, banyo kullanımında hoşuma gitmişti.
Değerli yorumlarınız için teşekkürler komşular.Tıraş sabun,kremleri en nihayetinde Sfenks komşumunda dediği gibi yüz için üretildiğinden dolayı bende açıkçası normal sabun olarakta kulllanılacağını düşünüyorum lakin acaba yüzdeki burun,alın vb. bölgelerde kıl,tüy artışı yapar mı ondan şüphe duyuyorum açıkçası.
Bildigim kadariyla bir sabunun icerigi ile tiras sabunu farkli, tiras sabunu normal sabun gibi temizlemiyor diye biliyorum. Buna karsin, yüzünüzü btiras sabunu ile yikamanin soyle bir faydasi var: yağli kismi aliyor. Ornek vermek gerekirse, yuzu yagli ve sivilceli olan ergen kisilerde Arko ile yikama cok ise yariyor, sabun gibi etkinyapmadigindan ve sadece yagli kismi.aldigi icin sivilce olusumunda %60-70 oraninda azalma oluyor. Yegenimde uyguluyoruz, her gece yatmadan once firca ile yuzunu Arko'luyor, sonrasinda ılık suyla duruluyor, ciddi anlamda yaglanma azaliyor ve fark ediliyor. Ama temizleme konusunda normal bir sabunla ayni degil diye dusunuyorum.
Cevrenizde sivilceli birisi varsa bahsettiğim yontemi tavsiye edebilirsiniz, Jaguar 783 veya 1056 ve Arko sabun ile daha kolaylasacaktir isleri.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(11/01/2021, Saat: 16:49)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bildigim kadariyla bir sabunun icerigi ile tiras sabunu farkli, tiras sabunu normal sabun gibi temizlemiyor diye biliyorum. Buna karsin, yüzünüzü btiras sabunu ile yikamanin soyle bir faydasi var: yağli kismi aliyor. Ornek vermek gerekirse, yuzu yagli ve sivilceli olan ergen kisilerde Arko ile yikama cok ise yariyor, sabun gibi etkinyapmadigindan ve sadece yagli kismi.aldigi icin sivilce olusumunda %60-70 oraninda azalma oluyor. Yegenimde uyguluyoruz, her gece yatmadan once firca ile yuzunu Arko'luyor, sonrasinda ılık suyla duruluyor, ciddi anlamda yaglanma azaliyor ve fark ediliyor. Ama temizleme konusunda normal bir sabunla ayni degil diye dusunuyorum.
Cevrenizde sivilceli birisi varsa bahsettiğim yontemi tavsiye edebilirsiniz, Jaguar 783 veya 1056 ve Arko sabun ile daha kolaylasacaktir isleri.
Teşekkürler komşum, çevremde benzer durumu yaşayanlara önereceğim.Benim amacim elimdeki kullanmak istemediğim tiras sabun, kremlerini değerlendirmek,bahsettiginiz gibi özellikle ciltteki fazla yağı kurutması sivilceyi engellemekte hoş bir durum gibi gözüküyor.Tahrissiz tıraşlar dilerim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  blackloven traş sabunu blackloven 12 4,023 19/06/2022, Saat: 15:35
Son Yorum: blackloven
  Füme Traş sabunu 300gr Plastik kutulu BigHillMe 564 770,457 16/10/2020, Saat: 13:59
Son Yorum: marv
  tweex traş sabunları... esevetnov 17 21,264 16/10/2020, Saat: 01:27
Son Yorum: saintdumas
  Kaliteli el sabunuyla tıraş olmak rewolwer_ 22 11,773 05/07/2020, Saat: 16:30
Son Yorum: dailyshaver
  Edwin Jagger Traş sabunları nasıldır? papazerigi 31 55,439 05/06/2020, Saat: 11:21
Son Yorum: lim10
  Artisan Tras Sabunlari yener 11 10,320 24/05/2018, Saat: 02:27
Son Yorum: gidakontrol
  İlk üç traş sabunu o9uz 15 10,730 13/03/2018, Saat: 12:42
Son Yorum: o9uz
  Edwin Jagger AloeVera Traş Sabunu Köpürtme Sıkıntım Hakann 11 12,791 25/11/2015, Saat: 14:52
Son Yorum: Eskiuyebyr
  tras sabununu tras kabına nasıl basacagım burakoner0681 46 72,910 05/10/2014, Saat: 21:17
Son Yorum: staggerlee
  Kent Traş Sabunu taka 5 9,354 23/05/2014, Saat: 09:50
Son Yorum: taka

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: