The Golden Nib Silvertip Grade A (TGN STA)
foto_raf_1.jpg foto_raf_2.jpg foto_raf_4.jpg foto_raf_5.jpg

eskiuye3315 üstada teşekkür ederek başlamak istiyorum. Hayalini kurduğum 30mm Grade A fırçaya kavuşmamda baştan sonra kadar yardımcı oldu. Hakkını ödeyemem tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

FS Chubby (26mm) kullanarak doğru dürüst porsuk fırçalara adım atınca fırçaya hayran kalmış, finest buysa silvertip'i nasıl olur diye hayal kurardım. Olmuşken 26mm'den büyük birşey olsun ki değsin düşüncesi de hakim olunca TGN Silvertip fırçalar güzel bir seçenek oldu. Onlarda da Silvertip-Grade A-Super Silvertip diye bir ayrım var. 26'dan büyük 30mm Grade A seçeneği olunca(Silvertip olandan daha yumuşak olduğunu ihtiva ettiğinden) bu knotu takibe almış sap sap sap diye ortalarda dolanıyordum. Marangoza gitsem belki kendisi ilk defa sap yapacak güzel bir şey yapamayacak diye marangozlardan ümitsizdim işin ehli ellerden çıkmalıydı ürün Smile Sağ olsun eskiuye3315 bir gün forumda saplarını bizlerle paylaştı ve aralarında güzel bir 30mm sap vardı Smile

Fırça dün elime fotoğraflardaki gibi geçti. İlk fotoğraf TGN'den çıkış hali, ikincisi üstadın sapıyla knotun buluştuğu hali ve son iki fotoğraf ise defalarca temizlemeye mağruz kalmış hali Smile

Fırça ilk geldiğinde gözlerim kamaşmış devamlı fırça ile elimi yüzümü yokluyor ne denli battığını hesap ediyordum lakin kuruyken batıyorlar haliyle. Neyse bir heves lavabonun başına geçtim en ucuz sabunlarımı kremlerimi kullanarak temizlemeye başladım. Elimde Camelot sabundan az birşey kalmış fırçayı bu sabunla biraz olsun temizlerim diye atmamıştım. Bitirene kadar köpürttüm 30mm fırçada ne kadar kıl varsa sabunu çekti de çekti kıtlıktan çıkmış gibi. Bir noktadan sonra güzel de köpürdü bu köpürüşü görüp yüzüme tuttum yanağıma bir koydum ki o nasıl bir kokudur öyle midem kalktı anında. Fırçadan yükselen kokular beni hayret içinde bıraktı. Hemen suyun altına tuttum fırçayı ve yüzümü yıkadım ve daha agresif temizleme işlemlerine koyuldum.

Sirkeli su
Pril deterjan
Arko sabun
Derby limon krem
Derby sabun
Arko lavanta krem

Sırasıyla kullandım. Her seferinde fırçayı bunların içinde yarım saat-bir saat arasında beklettim. Baktım hala çıkmıyor kokusu ihtilaf hocama derdimi anlattım o da Tabac sabunu önerdi. Tabac ile köpürttüm astım standıma bir kaç saat sabunlu durdu en sonunda yıkadım ve kokunun yarısından fazlası kaybolmuştu. Bu seferde MWF ile köpürteyim dedim ve köpüklü haliyle standa geri astım saat 10-11 gibi de yatmadan evvel duruladım ki gece boyunca kurusun diye lakin durulamadan sonra kokunun neredeyse gittiğini gördüm. Bu sevindirdi ucuz ürünlerle tokatlanan fırça tabac ve mwf ile yere serilmiş oldu Smile

Biraz önce fotoğrafını çekmeden önce fırçanın yanları kuru lakin ortası hala nemliydi. 30mm'lik knot dıştan içe kururken baya süre istiyor anlaşılan.

Hazır koku gitmişken yüzümde tekrar köpürteyim dedim ve Arko sabunla biraz önce deneme sürüşü yaptım.

+Sabun kaldırmada sorun yok
+Yüzdeki hissi güzel yumuşak dokunuşlar yapıyor silvertip'in hakkını veriyor

-FS Chubby kadar yüzü okşamıyor daha yüzeysel geçiyor sanki (masaj yapan ve yapmayan fırçalar böyle olsa gerek)
-İlk başta sarı olan uç kıllar suyu gördükten sonra gri oldu bir türlü geçmedi
-30mm'lik knot zor kuruyor

Artısıyla ekisisiyle aklıma gelenler şimdilik bunlar. FS Chubby varken bir çeşit olsun silvertip olsun diye yola çıktım lakin büyük beklentilerimi pek karşılamadı. Hoş ne bekliyordum tam olarak bilemiyorum, güzel domuz fırçalarımdan sonra FS Chubby kullanınca yaşadığım devrim gibi bir finest->silvertip geçişi bekliyordum sanırım lakin bu büyük beklenti yakalanamayınca üzüldüm sanırım Smile

Sadede gelince, sap, knottan daha güzel Smile Bir daha silvertip grade a knot edinmem. Çok güzel bir dev fırçam oldu lakin kafamda silvertip işini çok büyütmüşüm herhalde ki biraz hayal kırıklığı oldu biraz da mutluluk Smile

Yazıya başladığım gibi eskiuye3315 hocama tekrar teşekkür ederek sonlandırmak isterim Smile
güle güle kullanın
sapların bu kadar başarılı olacağını düşünmemiştim
Üstad biraz kusur var demişti,minör küçük şeyler
bütün olarak kusursuz,ağaç dokusu ve verniği bütün halde çok uyumlu
sap ve knot uyumu her şeyi çok güzel
30mm kalibre keyfi kışın daha güzel olur sıcacık yumuşacık oh misSmile

kıllar ince ve backbone çok iyi
kılların rengi ve uyumu kusursuz
knot derinliği,loft boyunu çok beğendim
badger yumuşaklığı,bristle diriliği

gelenek üzere Üstadımız fırçalaraSmile hayır dua ettimi tamamdır
Eli nefesi deydi ya holly badger'imiz var demektir Smile

Tekrar tekrar tesekkur ederim buradan Smile
Hayrını gör dostum yeni toramaninin. Big Grin
Güle güle kullanın. Çok güzel olmuş.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Hayırlı günlerde kullanmanızı dilerim...
EJ Chatsworth & Merkur & TOBS Krem & Speick Balm..
Teşekkür ederim arkadaşlar Smile
güzel olmuş maşallah
26FS knotlar hoşuma gitti emir. bir dahaki sana da onları öneririm.
Saygılarımla
(12/09/2012, Saat: 22:19)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel olmuş maşallah
26FS knotlar hoşuma gitti emir. bir dahaki sana da onları öneririm.
Saygılarımla

Hocam FS Chubby sahibiyim o da 26mm knota sahip ancak bir sonraki knotum tgn finest olacak eskiuye3315 ustad onu ovdu Smile
emir yanlış hatırlıyorsam beni uyar ama ben eskiuye3315 FS 26yı daha iyi bulduğunu söylediğini hatırlıyorum Confused
hatta biz alırken o zaman baya bi danışmıştık kendisine...
Saygılarımla
(12/09/2012, Saat: 22:23)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam FS Chubby sahibiyim o da 26mm knota sahip ancak bir sonraki knotum tgn finest olacak eskiuye3315 ustad onu ovdu Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 882 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Chubby 3 Ailesi incelemesi Best-Super-Manchurian-Silvertip onur98 18 23,843 22/01/2019, Saat: 15:38
Son Yorum: Sofistike
  Tipsoft Silvertip Finest Chinaski 38 45,082 25/12/2018, Saat: 17:51
Son Yorum: GartBnx
Information İNCELEME:Frank Shaving Silvertip Fırça ahraz 27 19,707 15/12/2018, Saat: 12:31
Son Yorum: Arapaho
  Kent BLK8 Pure Silvertip fırça süreyya 11 7,213 03/02/2018, Saat: 13:18
Son Yorum: protti
Information İNCELEME:Bottega Veneta Super Silvertip Tıraş Fırçası ahraz 28 15,655 16/12/2017, Saat: 00:05
Son Yorum: ahraz
Information İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! ahraz 22 13,549 16/12/2017, Saat: 00:03
Son Yorum: ahraz
  RETRO DELUXE 30mm Silvertip Shaving Brush koolandgang 61 50,102 18/09/2016, Saat: 01:01
Son Yorum: LiuShang
  Thater 4125/1 3-Band Silvertip Porsuk kılı fırça btoprak 22 21,727 31/03/2016, Saat: 21:15
Son Yorum: dikdik_s
  Omega 6212 silvertip mi Semogue silvertip special edition onlyblues 13 14,438 29/09/2015, Saat: 11:00
Son Yorum: onlyblues

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: