Gillette super silver turuncu paket
23u4mfp.jpg

Antikacıdan jiletler. Super silver lord ve astrayı (soldaki)nasıl bilirsiniz?
20küsür yıl önce avusturyadan alınmış keskin midir ki?
üstad gillette övmüş ama düşük puan vermiş

''GILETTE SUPER SİLVER MADE IN ENGLAND 6.75
Gillette super silver jilette ingiliz üretimi olup jilet yüzü platinum ile kaplıdır. Antikacılarda bu model karton kutu veya metal kutu içerisinde çıkabilir. Kaliteli ingiliz jiletlerinden biridir. Aynı ismi taşıyan güncel üretim versiyonları bu kaliteden uzaktır.''
platinium yahut silver jiletler, stainless modellere göre yumuşak başlı jiletler. temiz tıraş verip tırmalamıyorlar. eski gilette modelleri iyi oluyor. o zamanlar daha titizlermiş sanırım bu konuda. 50 yıl önce yapılmış jiletleri kullandım ve kullandığım en iyi jiletlerdi. eskilikleri ile ilgili bir sorun düşünmeyin yani. saklama koşulları uygun ise pırıl pırıl ve harika çıkıyor jiletler.
selamlar.
var mı ki acep bu turuncu paketlerin devamı o sizin gittiğiniz antikacıda?
bana mwf göndermediğin için küstüm söylemiyorum.

Şaka bir yana jiletlerle pek ilgilenmedim ustura için gitmiştim.
Bu jilelerin ederi nedir tahmini fiyat olarak 100 lük paket?
hiçbir fikrim yok. sadece yeni bir şey olduğu için fiyatları da kelepir ise denenebilir belki diye düşündüm.
(24/11/2012, Saat: 19:15)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bana mwf göndermediğin için küstüm söylemiyorum.

Şaka bir yana jiletlerle pek ilgilenmedim ustura için gitmiştim.
Bu jilelerin ederi nedir tahmini fiyat olarak 100 lük paket?
jilet piyasasından uzak kaldığım için fiyatları bilmiyorum. İnternette bu jileti bulamadım. Tahmini bir fiyat veren olursa ona göre pazarlık edilebilir isteyenler için. 90lardan kalma 100lük permalar da varmış elinde. Hatta shark jilet de gördüm galiba
antikacılar genelde kelepire bırakmıyorlar, tanesini en az 3 lira civarına satmaya çalışacaklardır diye tahmin ediyorum. bir kutu jilete 10 lira vermişliğim var antikacıda Blush
İki defa kullandım. Yine Gillette olarak 7 O'Clock Sharp Edge diyorum.
İlk olarak yaklaşık bir aydır bir çok jiletle sorunsuz olarak kullandığım Merkur 1904 -ya da 42C diyelim- ile eşleştirdim.
Nispeten sorunsuz bir tıraş verdi. 2. Tıraşında favorim Merkur Futur ile eşleştirdim. Burada cozuttu. Artık 2. defa kulanılmaya mı dayanamadı, ya da Futur'a mı onu çözemedim. Ama fazla da zorlamaya gerek yok. Zaten nostaljik bir tat olarak deneyelim demiştik. Hazır impa stoklarına da girmişken, aradan çıkarttık Smile

Düzeltme: Gillette Super Silver turuncu paket için bu yazdıklarım. Bu arada Fransız menşeili 5 jiletli paket 10,00.-TL.
Tarihe notu düşelim de, en son post neredeyse 4 sene önce girilmiş.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Bende hazır impaya gelmişken "Nasıl jilet? Alsam mı hemen? Ya biterse?" vesvesine düşmüşken ilaç gibi geldi yorumunuz.
Saoğlun.
(25/05/2016, Saat: 14:41)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki defa kullandım. Yine Gillette olarak 7 O'Clock Sharp Edge diyorum.
İlk olarak yaklaşık bir aydır bir çok jiletle sorunsuz olarak kullandığım Merkur 1904 -ya da 42C diyelim- ile eşleştirdim.
Nispeten sorunsuz bir tıraş verdi. 2. Tıraşında favorim Merkur Futur ile eşleştirdim. Burada cozuttu. Artık 2. defa kulanılmaya mı dayanamadı, ya da Futur'a mı onu çözemedim. Ama fazla da zorlamaya gerek yok. Zaten nostaljik bir tat olarak deneyelim demiştik. Hazır impa stoklarına da girmişken, aradan çıkarttık Smile

Düzeltme: Gillette Super Silver turuncu paket için bu yazdıklarım. Bu arada Fransız menşeili 5 jiletli paket 10,00.-TL.
Tarihe notu düşelim de, en son post neredeyse 4 sene önce girilmiş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,163 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,444 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,009,557 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,550 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,491 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,357 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,687 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,218 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,222 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,351 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: