Martin Amca Lavantalı
Lord üstadın tavsiyesine uyarak aldığım kiloluk lavanta yağını bol miktarda kullanarak yaptığım ve içinde zeytinyağı, lavanta yağı ,hindistancevizi yağı ve azıcık hint yağından başkaca bir yağ olmayan tamamen bitkisel bazlı tıraş sabunumu üretmiş bulunuyorum. Artık sabunun köpük inceliğini ve yüzde sönmeden kalıcılığını tamamen çözmüş bulunuyorum. Piyasadaki kokusunu çok begendiniz bir sabunu da bir kaç muamele ile tıraş sabunu haline kolayca getirebilirim ama koku biraz azalır eski haline göre.

Sabundaki tek problem görüntüsü. Çünkü sabunu kalıplara doldururken soğuyup donmaya başlıyor ben de katılaşmış parçaları atmaya kıaymadığımdan onları da kalıbın üzerine bastırıyorum bu da sabunun homojen görünümünü bozuyor ama biraz soğuk suya tutup süngerle ovunca pütürlü görünüm biraz düzeliyor. Sonuçta el yapımı bir sabun olduğundan böyle imperfection lar da normal bence.

Günlüklerime bakıyorum da tıraş sabununda bu aşamaya gelmem 2 bucuk yılımı almış

hepinize keyifli köpüklü tıraşlar arkadaşlar

Martin Amca
Eline sağlık Martin üstat.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
pötibör 1 hala favorim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
elinize sağlık,

sabunlarınızı deneyeceğim günleri iple çekiyorum
memleket kurtulana kadar siyah
Martin Amca ,
Nice sabunlara Smile
Martin amca lavantalı sabununu kullanmış bulunmaktayım. Gerçekten kullandığım en iyi sabun. Ne diyeyim ellerine sağlık martin amca Smile
Katılma tarihi: 2011
(27/01/2013, Saat: 16:48)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lord üstadın tavsiyesine uyarak aldığım kiloluk lavanta yağını bol miktarda kullanarak yaptığım ve içinde zeytinyağı, lavanta yağı ,hindistancevizi yağı ve azıcık hint yağından başkaca bir yağ olmayan tamamen bitkisel bazlı tıraş sabunumu üretmiş bulunuyorum. Artık sabunun köpük inceliğini ve yüzde sönmeden kalıcılığını tamamen çözmüş bulunuyorum. Piyasadaki kokusunu çok begendiniz bir sabunu da bir kaç muamele ile tıraş sabunu haline kolayca getirebilirim ama koku biraz azalır eski haline göre.

Sabundaki tek problem görüntüsü. Çünkü sabunu kalıplara doldururken soğuyup donmaya başlıyor ben de katılaşmış parçaları atmaya kıaymadığımdan onları da kalıbın üzerine bastırıyorum bu da sabunun homojen görünümünü bozuyor ama biraz soğuk suya tutup süngerle ovunca pütürlü görünüm biraz düzeliyor. Sonuçta el yapımı bir sabun olduğundan böyle imperfection lar da normal bence.

Günlüklerime bakıyorum da tıraş sabununda bu aşamaya gelmem 2 bucuk yılımı almış

Martin Amca

Not tutma alışkanlığım yok o yüzden ezberliyor ve yaptıklarımı sık sık az miktar yaparak unutmamaya çalışıyorum ve sürekli bir adım ileri gidiyorum.
Kullandığınız lavanta yağının kokusu kuvvetli mi ve yutulmasının sakıncası var mı? Tabiki sabun yutmayacağım sadece gıdada kullanılabilir mi merak ediyorum.
Mahmut hocam sana bir tavsiye, tüm sabunlarından colonel conk boyutlarında kalıplar hazırla, bunlardan karışık bir sample set yap, küçük şık bir saman kesede ya da hasır sepette satışa sun. İnan çok tutulacaktır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
koku kuvvetli ancak yenilebilir bir yağ değil

(17/02/2013, Saat: 23:44)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/01/2013, Saat: 16:48)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lord üstadın tavsiyesine uyarak aldığım kiloluk lavanta yağını bol miktarda kullanarak yaptığım ve içinde zeytinyağı, lavanta yağı ,hindistancevizi yağı ve azıcık hint yağından başkaca bir yağ olmayan tamamen bitkisel bazlı tıraş sabunumu üretmiş bulunuyorum. Artık sabunun köpük inceliğini ve yüzde sönmeden kalıcılığını tamamen çözmüş bulunuyorum. Piyasadaki kokusunu çok begendiniz bir sabunu da bir kaç muamele ile tıraş sabunu haline kolayca getirebilirim ama koku biraz azalır eski haline göre.

Martin Amca

Not tutma alışkanlığım yok o yüzden ezberliyor ve yaptıklarımı sık sık az miktar yaparak unutmamaya çalışıyorum ve sürekli bir adım ileri gidiyorum.
Kullandığınız lavanta yağının kokusu kuvvetli mi ve yutulmasının sakıncası var mı? Tabiki sabun yutmayacağım sadece gıdada kullanılabilir mi merak ediyorum.
Ben bu tıraş sabunuyla tıraş olduktan sonra banyo tamamen lavanta kokuyordu. Bunu yüz tüylerimi temizlemek için kullandığım aparatı almak için odaya gidip sonra tekrar banyoya gittiğimde farketmiştim ve gerçekten insanı mutlu eden bir olay.
Katılma tarihi: 2011

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MARTIN AMCA EV YAPIMI TARÇINLI ZENCEFİLLİ TIRAŞ SABUNU martin 57 35,721 07/06/2017, Saat: 06:59
Son Yorum: Tahir
  MARTİN AMCA SAF BİTKİSEL TIRAŞ SABUNU martin 38 29,240 04/07/2016, Saat: 22:49
Son Yorum: mancho
  Martin Amca Keçi Sütlü Yeni Üretim martin 31 33,124 03/11/2015, Saat: 12:34
Son Yorum: mirzacem
  Martin Amca Sosyal Sorumluluk Projesi martin 59 72,084 22/09/2015, Saat: 11:47
Son Yorum: totto
  Martin Amca Tütün (namı diğer yerli tabac) martin 29 34,252 28/06/2015, Saat: 20:37
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: