Astra Superior Stainless (Mavi)
(29/01/2020, Saat: 11:51)ErkanY. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mavi astra günlük tıraşlarım da vazgeçemediğim jilettir oldukça konforlu buluyorum, hatalı ürün gelmiş olabilir komşum çünkü kör bir jilet değil

Genelde beğenilen bir jilet komşum, ama bizim ilişkimiz iyi başlamadı Wink Wink bakalım tekrar bir şans vereceğim
Kesinlikle 2.cnci bir şansı hak ediyor

(29/01/2020, Saat: 12:06)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genelde beğenilen bir jilet komşum, ama bizim ilişkimiz iyi başlamadı Wink  Wink bakalım tekrar bir şans vereceğim
Dün itibariyle ilk kez tıraş oldum. Şuana kadar kullandığım jiletler arasında en konforlu olanı bence mavi astraydı. Daha keskin jiletlerde denedim ama genelde tahriş yaşadım. Hergün tıraş olan birisiyim ve günlük tıraş için mavi astra stoğunu yapmayı düşünüyorum. Bu arada kağıt kutulu olanını denedim. Galiba plastik kutulu olanı da var. Aralarında fark var mı yoksa sadece kutusumu değişik?
Şuana kadar kullandıklarım; yeşil astra (e+En fazla tahriş yaşadığım jilet bir daha kullanmayı düşünmüyorum.), mühle, perma sharp, 7 o'clock sharp edge, wilkinson, derby usta.

Elimde olup daha deneme fırsatı bulamadıklarım; feather, derby premium, bic platinyum.
Yeşille yaşadığım kaşınmalardan sonra bu maviyi bende beğendim, aynı jiletle bugün 4.tıraşımı oldum herhangi bir kaşınma sakallar uzarken bir rahatsızlık hissetmedim...
... Jilet
Mavi Astra'da son durum hakkında bilgisi olan komşumuz var mı? Benim biraz kafam karıştı, üretimi mi duruyor yoksa farklı bir şekilde mi üretimi devam edecek?
üretim durmadı sanırım. son ürünlerde lazer baskıya geçmiş, diğer bazı jiletler gibi. jilet üstündeki eski mürekkep baskı yok artık, yeni lazer baskı var. elimde her iki üründen de var ancak yeni versiyonu denemedim henüz. eski versiyon çok beğendiğim jilet idi.
bu arada impa'daki plastik kutu sanırım eski versiyon. sorun isterseniz. eski versiyon karton 3 liraydı, plastik kutu 4 liraydı ama karton kutu bitince plastik kutu 5 liraya çıktı şimdi.
Teşekkür ediyorum @seydibaba komşum
(29/01/2020, Saat: 11:42)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün akşam bu jiletle ilk tıraş deneyimimi yaşadım. Daha doğrusu yaşayamadım. DE89 aletle kullandım ama jilet sadece köpüğü süpürdü. Sakalları resmen kesmedi. Hani öyle çok sert ve gür sakallarım da yok. Acaba alete jilet takmayı mı unuttum deyip aleti kontrol ettim. Açıyı mı tutturamadım acaba dedim ama yok. Ne yaptıysam jilet sakalları kesmedi. Sonra çıkarıp Rapira swedish taktım ve tıraşı rahat bir şekilde tamamladım. Hafta sonu tıraşımda kendisine Fatip açık tarak ile tekrar bir şans vereceğim. Aksi takdirde kendisiyle olan ilişkimiz başlamadan son bulacak.

Bu jiletle yaşadığım kötü deneyimin ardından, dün akşam paketten başka bir tane çıkarıp tekrar denedim. Bu sefer kör değil epey keskin bir jilet olduğunu anladım. Sanırım ilk kullandığımda üretim hatası vardı. Ancak yine de konforunu çok iyi bulmadım ve tıraş sonrası kaşıntı yaptı. Ya da ilk deneyimin ardından kendisini hafife alıp aleti fazla bastırdım bilemiyorum ama Rapira swedish ile çok daha rahat ve konforlu tıraş olmuştum. Sanırım kendisiyle pek anlaşamadık.
Nasıl bu kadar çok seveni var? Bildiğin künt bu kestiği falan yok, tereyağı bıçağıyla tıraş olmuş gibi oldu..
madem her gün tıraş oluyorum, neden zevk almayayım?  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 689,287 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,932 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,933 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,118 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 272,163 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 545,554 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,729 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,565 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,335 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle
  Super-Max Stainless anarche 14 22,681 11/09/2021, Saat: 22:06
Son Yorum: Asktm

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: