Belalı yer: Bıyık Bölgesi
Tendskin kullancaksanız ve eğer cilt tipiniz kuruya yakınsa dikkat etmenizi öneririm. Bende aşırı kuruluk ve gerginlik yaptı. Buda, çene kısmında dudakla çene arasında kalan içbükey bölgede kılcal çatlamalara sebep oldu.
Henüz bununla ilgili denemelerim tam bitmediği için net bir sonuç yazamıyorum ama cildiniz hassas ve kuruya yakınsa dikkat etmenizi öneririm. Birde sakalı aşırı sertleştiriyor fakat sertleşmiş sakalı kesince arkasından çıkan yine eski sertliğinde çıkıyor.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

dumrul üstad haklı, söylemeyi unuttum yağlı ciltte benim gibi yapın. kuru ciltlerde 50 ml kolonyanın içine 100 ml su ekleyin. aspirin miktarını düşürün. sakal sertleşiyor ama bi kaç gün sonra tahriş kızarıklık kayboluyor ve sakallar da kanaatimce kendine geliyor.

bir de elinizi aspirinli kolonyaya sürmeyin, kulak pamuklarıyla bölgesel çalışın, parmak araları egzama gibi soyulur mazallah..
(14/09/2013, Saat: 23:39)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/09/2013, Saat: 23:29)gamez34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar 2 - 3 perde olunan traşta bölgesel kızarıklığı nasıl giderebiliriz ? Şap işi görür mü ? yani kızarıklığa şap iyi gelir mi ?

Evet şap bu konuda en iyi yardımcınızdır, sonra kaliteli tercihen lavanta özlü bir balzam.

En kısa zamanda deniyicem şapı. teşekkürler
Benim tirasta tek zorlandigim konu biyigi tersten almak,
Ne alet, ne jilet, ne sabun kullanirsam kullaniyim, noktasal kanama oluyor.
Duz ve kulaktan dudaga dogru alinca temiz olmuyor, ve yuzumle biyik bolgesinin tonlari farkli oluyor
tersten almam gerekiyor, ama ne kullanirsam kullaniyim alet takiliyor.
Yuzumde jileti hissetmedigim aletlerde bile biyigi tersten aldigim zaman jileti tamamen hissediyorum.
(14/07/2019, Saat: 06:10)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim tirasta tek zorlandigim konu biyigi tersten almak,
Ne alet, ne jilet, ne sabun kullanirsam kullaniyim, noktasal kanama oluyor.
Duz ve kulaktan dudaga dogru alinca temiz olmuyor, ve yuzumle biyik bolgesinin tonlari farkli oluyor
tersten almam gerekiyor, ama ne kullanirsam kullaniyim alet takiliyor.
Yuzumde jileti hissetmedigim aletlerde bile biyigi tersten aldigim zaman jileti tamamen hissediyorum.

Hocam ben 3,5 perde tiras oluyorum her zaman ve biyik bolgesinde atg lerde ayni sikintiyi bende yasiyordum. Artik yasamiyorum cunku kendimce soyle bir yontem izledim. Biyik bolgesi icin,
İlk perde, wtg
İkinci perde, xtg ( ust dudagin orta noktasina kadar hem sag hem sol taraftan kulaktan buruna dogru gecis)
Ucuncu perde, xtg ( ust dudagin orta noktasindan hem sag hem sol taraftan burundan kulaga dogru gecis)

Bu sekilde istedigim temiz tirasi tahrissiz bir sekilde aliyorum. Denemeni tavsiye ederim ustadim.
(14/07/2019, Saat: 09:28)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben 3,5 perde tiras oluyorum her zaman ve biyik bolgesinde atg lerde ayni sikintiyi bende yasiyordum. Artik yasamiyorum cunku kendimce soyle bir yontem izledim. Biyik bolgesi icin,
İlk perde, wtg
İkinci perde, xtg ( ust dudagin orta noktasina kadar hem sag hem sol taraftan kulaktan buruna dogru gecis)
Ucuncu perde, xtg ( ust dudagin orta noktasindan hem sag hem sol taraftan burundan kulaga dogru gecis)

Bu sekilde istedigim temiz tirasi tahrissiz bir sekilde aliyorum. Denemeni tavsiye ederim ustadim.

Katılıyorum bende problemi çapraz geçislerle çözdüm. Birde ilk perde wtg yaparkensık sık kısa çekişlerde mümkün olduğunca kısaltıyorum ve 1. Perde wtgden sonra diğer perdelerprogresste 1e dusuyorum bu çok rahatlatıyor bıyık bölgemi. Bu şekilde tahrişi minimuma indiriyorum.
Bıyıkları ben de xtg çift yan geçişle (yanaktan buruna) hallediyorum ama yalan yok burnun hemen altında halen daha fusion'ın arkasındaki tekli kısmı kullanıyorum. Çünkü o burun altı efsane zor bir alan.
"A Samurai always wears two swords."
Yuma dışında kullandığım hiç bir aletle burnumun tam altını temiz almayı öğrenemedim hala. Xtg ya da atg yaparsam kanama ve tahriş oluyor. Zamanla öğrenirim herhalde Smile
Bende aynı sorunlar bıyığa ilaveten çene altında küçük bir bölge var
Kesinlikle atg olmuyor , kanama sivilce oluyor
En keskin jilet bile akmıyor takılıyor

Çözümüm ; kafaya takmayıp cilt sakal neye müsaade ediyorsa uyum sağlamak Smile
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
İtiraf etmeliyim ki bıyık bölgesi sayesinde ustura kullanmayı öğrendim. Ustura dışında hiç bir alet ile alamam. Yoksa buruna doğru bir üçgen kalıyor.
Tıraş oluyorum, o halde varım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug Çene bölgesi - Yeni başlayanların lanetli bölgesi Tayyare Pilotu 9 3,292 15/04/2024, Saat: 17:51
Son Yorum: Farty
  Boyun Bölgesi martin 56 52,706 09/04/2024, Saat: 13:55
Son Yorum: Alkali
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,902 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: