1961 G2 Fatboy Parçalama
Evet arkadaşlar elimde oldukça aşınmış, küften kireçten taş gibi olmuş bir fatboy vardı, temizlik için 2 gundur alkolde bekliyordu biraz önce otopsi işlemine başladım ve ciğer dalak ne varsa söktüm Smile

Kullandığım ekipmanlar

2ij3ukz.jpg

Dübelin arka kısmını kullandım

2ilk21x.jpg

Dübelin arka kısmını kullanarak sapın altındaki kapağı çıkardım. Fatboyun önceki yıl/yıllara tam emin değilim ama modellerinde kapağın kenarlarında iki adet delik var, oralara ataç sokarak cevirerek açma imkanı varken bunda delikler olmadığı için ortası delik ve kapağın iç kısmına sıgabilecek bir materyal kullanmak gerekli.
Dübelin son kısmı uygun oldu. Fatboyu baş aşağı derinin üzerine koyup çekiçle 8-10 vuruş yaptım ve kapağın ortası biraz genişledi ve kolayca çıktı.

2n8r0vs.jpg

Kapak ve yayı çıkardıktan sonra mili de çevirerek ve çekerek çıkardım.

154c70l.jpg

Sıradaki işlem ise kapak açma/kapama parçasını çıkarmaya geldi. Aletin üst kısmından 5lik matkap ucunu soktum ve yine yaklaşık 8-10 çekiç darbesi sonucunda parça da gövdeden ayrıldı.

148jdol.jpg

Sıra gövde ve başlığı birbirinden ayırma aşamasına geldi. Bunun için ise kasa vidası ve ayarlı penseyi kullandım. Fatboyun gövdesine deriyi sardım ve ayarlı pense ile gövdeden tuttum, fazla sıkmamak gerekir zira gövde ezilebilir. Gövdeden tuttuktan sonra gövdenin alt kısmından kasa vidasını soktum ve çekiçleyerek gövde ve başlığı da birbirinden ayırdım.

r953kp.jpg

Ardından ayarlama yüzüğünü çıkarmaya geldi sıra. Ayar mekanizmasındaki kısma kürdan ile bastırıp yüzüğü sola doğru çevirdim (ayar 9dan 1'e doğru) ve yüzük de ayrıldı.

w9gx1h.jpg

Son aşama ise başlık ve ayarlama barını ayırmaya geldi. Başlık ve ayarlama barının arasına matkap uçlarını sokarak yavaş yavaş birbirinden ayırdım ve sonuç:

2zidkxw.jpg

Şuan kendileri alkol alıyorlar, sarhoş olmalarının ardından temizleme işlemine geçilecek Smile
www.BarbarosRazors.com

Afiyet olsun kendilerine, biraz yipranmis arkadas. Alkol kendine getirir! Smile Guzel operasyon olmus. Ici disi tertemiz olur. Hazir acip komple bakim yapmisken birde temiz kaplama yaptirin bari.
Montajından sonra bakacağım üstad duruma, tıkır tıkır saat gibi çalışırsa birde ona bakacağım.

(04/12/2013, Saat: 22:17)Marvin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Afiyet olsun kendilerine, biraz yipranmis arkadas. Alkol kendine getirir! Smile Guzel operasyon olmus. Ici disi tertemiz olur. Hazir acip komple bakim yapmisken birde temiz kaplama yaptirin bari.
www.BarbarosRazors.com

Bu arada usturadir, fatboy dur derken iyi restorasyon ornekleri cikiyor, elinize saglik.
Üstadım kendimi otopside gibi hissettim, elinize ve agziniza sağlık çok güzel olmuş.
Every farewell is a new beginning.
üstad eline sağlık, toplarken parça arttırmayacağınıza inancım tam Smile

Teşekkürler üstad Smile sanırım artmaz çünkü 5-6 parça, fazla olsaydı eminim artırırdım Big Grin

(04/12/2013, Saat: 23:20)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstad eline sağlık, toplarken parça arttırmayacağınıza inancım tam Smile
www.BarbarosRazors.com

Beyler makinenin içindeki kireç küf vs. taş olmuş çıkaramadığım yerler var. Alkol, sabunlu su, karbonatlı su denedim. Böyle durulayınca akıp gidecek kadar erimedi. Ne yapabilirim sizce ? Karbonatlı suyu kaynar su olarak kullanmadım. ılık su kullandım. Kaynar suyun içine bol karbonat denemelimiyim tekrar ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
www.BarbarosRazors.com

Marc banyo Smile. Kaplamaya bir şey olursa karışmam yalnız. Ben SS ve SS Adjustable ile denedim, temizledi bayağı.
Haydi hayırlı tıraşlar...
üstat kaynar suda korbonat da iyi fakat , limon tuzu ile kaynatmak tencerede/çaydanlıkta baya ise yarıyor ama hiç makinelerde denemedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GSC FATGUY-FATBOY KLONU yeniden11 6 3,413 19/10/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: mustbe
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 284,599 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette Vintage Fatboy (1960 tarihli) SumNauta 20 15,772 07/12/2017, Saat: 15:09
Son Yorum: dikdik_s
  Fatboy, slim, popular vs. muratti 117 167,046 23/07/2015, Saat: 23:47
Son Yorum: recklesstr
Question Bu Fatboy'u aldım, iyi mi yaptım bilmiyorum? calexico 19 21,845 22/11/2014, Saat: 03:22
Son Yorum: calexico
  Sadece Futur Progres Fatboy Slim ve Black mi var ayarlı olarak? BigHillMe 11 18,365 20/10/2012, Saat: 13:50
Son Yorum: Wilkinson

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: