Bu Fatboy'u aldım, iyi mi yaptım bilmiyorum?
Question 
Çok fena gaza geldim ve satıcının kullanılmamış olduğunu belirttiği bu fatboy'u 123,71 dolarese az evvel çetin bir ihale sonucunda satın aldım. Ürün G 3 kodlu. Satıcıdan ABD'de bulunan yakınımın adresinde göndermesini isteyeceğim. O da bir gelişinde bana getirecek. Ürün ve fiyat hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim... Huh

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-GILLETTE...7675.l2557
Kutulu olması falan güzel, alette temiz duruyor fakat satıcı çok net fotoğraflarını koymamış o yüzden ürün elinize gelip net fotoğraflarını yükleyene kadar net bir yorum yapmak zor. Ayar ve kapak mekanizmaları güzel işledikten sonra çok ağır olmayan kaplama kayıpları tolere edilebilir. Çok canınızı sıkarsa $99'a rodyum kaplama veya daha ucuz nikel kaplamalara falan yönelebilirsiniz. Fiyat olarak uygun diyemem genelde 80-120 dolar bandında satıldığını gördüm.

Özetle kutulu olması her zaman avantaj, mekanizma satıcının dediği gibi güzel çalışıyorsa hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın=)

Daha deneyimli komşularda yorum yaparlar, kafanızda aşağı yukarı bir fikir oluşur.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

durumunu en net gosterecek olan fotograf olan alttan mekanızmayı gosteren
fotograf net olmayınca ınsan işlilleniyor isteristemez

hemde diger tum fotolar oldukca netken Angel
(16/11/2014, Saat: 23:31)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: durumunu en net gosterecek olan fotograf olan alttan mekanızmayı gosteren
fotograf net olmayınca ınsan işlilleniyor isteristemez

hemde diger tum fotolar oldukca netken Angel

Ürünün "kullanılmamış ve kutulu ürün" şeklinde satışa sunulmuş olması aklımı aldı açıkçası. Ebay'de benzer kullanılmamış Fatboy'lar çok daha fazla bir fiyata satılıyor. Bir de satıcının profiline güvendik tabi ama dediğiniz gibi o fotoğrafın flu olması beni de endişelendirmiyor değil. Napsam acaba. İşin yoksa kıllan dur şimdi. de89 neyime yetmiyodu ki...Offf Sad
İçinize kurt düştüyse ödemeyi yapmadan geri vazgeçtiğinizi söyleyin. İkinci şans olarak sizden önceki bidder'a teklif edebilir ürünü.

(16/11/2014, Saat: 23:48)calexico Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ürünün "kullanılmamış ürün ve kutulu" şekilde satışa sunulmuş olması aklımı aldı açıkçası. Ebay'de benzer kullanılmamış Fatboy'lar çok daha fazla bir fiyata satılıyor. Bir de satıcının profiline güvendik tabi ama dediğiniz gibi o fotoğrafın flu olması beni de endişelendirmiyor değil. Napsam acaba. İşin yoksa kıllan dur şimdi. de89 neyime yetmiyodu ki...Offf Sad
www.BarbarosRazors.com

Ürünü beğenmezseniz veya anlatıldığı gibi değilse her türlü iade edip paranızı alabilirsiniz. Ürün amerikadaki arkadaşınıza gelince farklı açılırdan fotoğraflar isteyin sonra beğenmezseniz geri göndertin. Sadece kargo parası ödemiş olursunuz
-Grace Hopper

Returns:
No returns or exchanges, but item is covered by the eBay Money Back Guarantee - opens in a new window or tab.

Ancak ödeme yapmadan anlaşma sağlamak mantıklı. Ödeme yapıldıysa en azından kargolanmadan önce iptal istenebilir.

(16/11/2014, Saat: 23:58)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ürünü beğenmezseniz veya anlatıldığı gibi değilse her türlü iade edip paranızı alabilirsiniz. Ürün amerikadaki arkadaşınıza gelince farklı açılırdan fotoğraflar isteyin sonra beğenmezseniz geri göndertin. Sadece kargo parası ödemiş olursunuz
www.BarbarosRazors.com

(16/11/2014, Saat: 23:59)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Returns:
No returns or exchanges, but item is covered by the eBay Money Back Guarantee - opens in a new window or tab.

Ancak ödeme yapmadan anlaşma sağlamak mantıklı. Ödeme yapıldıysa en azından kargolanmadan önce iptal istenebilir.
Komşum ebay konusunu benden daha iyi bilirsiniz ama tek şunu biliyorum satıcı iade kabul etsin etmesin ebay her zaman bunu zorunlu kılıyor hepsini geçtik paypal ile bile para iadesi alınabilir.
-Grace Hopper

Tabiki alınabilir, ancak iyi şekilde halletmek lazım. Negative feedback pek iyi değil.

Paketi gelince teslim almazsınız, geri satıcıya gider. Paypal'den dispute açarsınız yine alınır. Ama yol yakın daha, o kadar şeye gerek yok bence şu aşamada.
www.BarbarosRazors.com

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın ebay her türlü iade yapıyor derken demek istediğimi açayım.

Ebayde iki türlü iade var biri satıcının iade kabul ettiğini söylediği zaman olan ki bu olduğu zaman ürün elinize geldi baktınız beğenmediniz veya almaktan vazgeçtiniz (kusur olup olmaması veya anlatılandan farklı olup olmaması önemli değil) hoop iade ediyorum diyip geri gönderip paranızı alıyorsunuz. İkinci türü ise satıcının iade almadığı durumlar; bu durumda keyfi iade şansınız yoktur ancak ürün satıcının anlattığı gibi değilse veya anlatılmamış gizli bir kusuru varsa bu durumda ebay alıcıyı koruyarak satıcının ne isteyip istemediğine bakmadan size iade şansı verir.

Eğer satıcı ürüne kutulu ve kullanışmamış dediyse ve siz kullanıldığını düşünüyorsanız satıcı kabul etsin etmesin geri yollayıp paranızı alabilirsiniz.

Yanlışım varsa düzeltin komşular.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GSC FATGUY-FATBOY KLONU yeniden11 6 3,494 19/10/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: mustbe
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 287,162 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette Vintage Fatboy (1960 tarihli) SumNauta 20 15,995 07/12/2017, Saat: 15:09
Son Yorum: dikdik_s
  Fatboy, slim, popular vs. muratti 117 168,023 23/07/2015, Saat: 23:47
Son Yorum: recklesstr
  1961 G2 Fatboy Parçalama theunnamed 14 19,545 17/04/2014, Saat: 19:44
Son Yorum: theunnamed
  Dedemden aldım,hangi model acaba? Gueclue 6 8,986 07/01/2014, Saat: 14:25
Son Yorum: Gueclue
  Sadece Futur Progres Fatboy Slim ve Black mi var ayarlı olarak? BigHillMe 11 18,444 20/10/2012, Saat: 13:50
Son Yorum: Wilkinson

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: