Colonel Conk Amber
tıraş için demiyorsunuz herhalde...
(27/02/2012, Saat: 18:47)oner0681 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: trasta bı deneyın derım. İceriğinde hıc bır kımyasal katkı maddesı olmadıgından dolayı alerjı,kızarıklık,tahrıs vs yaratmıyor. Ayrıca cılde de ıyı gelıyor.Yumusatma durumu ıyı.Zaten siirt te onu fıstık kabuklarının ıcerıgındekı ozlerden yapıyorlar.Kokusu icinde kımyasal katkı maddesı olmadıgından (parfum esans vs) pek ıyı degıl.Ama dogal tabıı bır kokusu var. Sıcak suyu gorugunde yumusacık oluyor.Rengı hafıf kahverengı.
evet kardesım tras ıcın Wink
yanı cılt tıpıne gore memnuiyet durumu degısır tabı Smile
nasıl köpürttünüz. ben de geçenlerde defne sabunu denedim iğrenç derecede güçsüz deterjan köpüğü gibi bir köpük oldu...
(28/02/2012, Saat: 10:51)oner0681 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet kardesım tras ıcın Wink
yanı cılt tıpıne gore memnuiyet durumu degısır tabı Smile
defne sabunu defne yapraklarından elde edılıyor hatay da uretılıyor
bıttım sabunu kopurmeye bıraz daha musaıt sirrt fıstık kabuklarından elde edılıyor
pekı defne sabunundan memnun kaldınız mı??
colonel conk amber. koku ve goruntu hos. standart sekilde tas icinde kopurttum bir dakika sureyle. uygulamada ise sorunlar yasadim. birincisi kivami iyi oldu ama tiras esnasinda yuzum butun nemi cekti adeta kuru cilde jilet degermis gibi grip olustu. ikinci sorun ise kopuk diger sabunlarda 4 perde yeterken colonel conk da 2 perde ancak yetti. umarim kullandikca durum degisir.
Traş için bıttım sabununun pek uygun gelmiyeceğini düşünüyorum.öncesi, cildi temizlemek için olabilir belki ama traşta , el yada banyo sabunları son derece zayıf köpük verir diye düşünüyorum.Hani "sabun köpüğü gibi uçar gider" derler ya işte aynen öyle.El sabunu ile sadece yüzüne sabunu sürüp traş olan arkadaşlarım var,fakat doğru bir şey olduğu kanaatinde değilim. Traş sabununun dolgunluğu ,jiletle cildin arasında bir tabaka sağlıyor,fakat bıttım sabunu zaten çabuk köpürmüyor(bütün diğer doğal sabunlar gibi. zeytinyağ sabunu vb...) köpüğüde zayıf ve kurumaya yatkın.Nasıl olacak bu iş anlamadım.Fakat tabi bu arada hiç de denemedim.Ama traşta değilde öncesi yada genel yüz temizliği için denenebilir.
Saygılar
tarsta fırca bı acayıp oluyor tabıı Shy
bu durum cılt tıpıne kıyasla degıkenlık gosterebılır
ben sacta fılan da kullanıyorum yumusacık oluyor
cıltte de pek fazla kopuk yapmasada yumusaklıgı ve kayganlastırıcılıgı ıyı saglıyor
bazı kısılerde tahmınımce belkı alerjıye bıle sebep olabılır cunku tamaen bıtkısel
(29/02/2012, Saat: 16:45)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: colonel conk amber. koku ve goruntu hos. standart sekilde tas icinde kopurttum bir dakika sureyle. uygulamada ise sorunlar yasadim. birincisi kivami iyi oldu ama tiras esnasinda yuzum butun nemi cekti adeta kuru cilde jilet degermis gibi grip olustu. ikinci sorun ise kopuk diger sabunlarda 4 perde yeterken colonel conk da 2 perde ancak yetti. umarim kullandikca durum degisir.

Sana kesinlikle katılıyorum. Ben yüzümde köpürterek denedim üçüncü defa ama 2.perde köpükte bile istediğim köpüğe ulaşamadım ayrıca kuru cilt olayını bende hissetmekle beraber yüzümde tahriş yaşadımDodgy
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Bende bugün 2. tıraşımı oldum köpük yapması sıkıntılı gibi o alıştığımız köpüğü yapamıyor.Ama korucuyculuk ve nemlendirmeyi yine sağlıyor.Değerlendirmeler devam ediyor Smile
(01/03/2012, Saat: 20:56)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bugün 2. tıraşımı oldum köpük yapması sıkıntılı gibi o alıştığımız köpüğü yapamıyor.Ama korucuyculuk ve nemlendirmeyi yine sağlıyor.Değerlendirmeler devam ediyor Smile

mikrodalgada 3+4 saniyede eritip seramik tasa bastim.
1dakikada arko gibi kopuk elde ettim. devamini gunun tirasina yaziyorum...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Colonel Conk Bayrum Delidumrul 7 8,907 22/08/2020, Saat: 22:15
Son Yorum: trooper_gs
  "Col. Conk" Gliserin Bazlı "Misket Limonu" Tıraş Sabunu SumNauta 4 4,364 13/05/2017, Saat: 13:27
Son Yorum: SumNauta
  Phoenix Amber DarthVader 11 8,924 06/12/2016, Saat: 16:42
Son Yorum: onurcakmak
  Faena Amber & Musk Tıraş Sabunu ckeskin 7 7,924 28/10/2015, Saat: 10:37
Son Yorum: Emreozer
  Colonel Conk Almond Aleksey 15 11,795 04/02/2015, Saat: 10:05
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: