Phoenix Amber
Forumda bazı Phoenix incelemeleri yapılmış ve genelde beğenilmiş. Benim ilk kullandığım Phoenix ürünü Amber oldu.
Phoenix'in sahibi eksantrik ve medyatik bir adam. Hem podcast hem de youtube videoları var. Ürünleri çeşitli sitelerde satılıyor.
Bu kadar sık karşılaşınca doğal olarak denemek istedim. Ürün çeşitliliği çok fazla, sürekli yeni koku kombinasyonları çıkıyor. Yalnız Phoenix sabunları genellikle en beğenilenler listesinde pek yer almıyor, en azından benim takip ettiğim kanallarda böyle. Kullanınca anladım ki bir nedeni varmış.

Ambalaj ve içerik: Ambalaj kalitesi iyi, suya dayanıklı etiketi var, bittikten sonra saklamak isteyeceğim bir kutu.

drcv87.jpg

2ev9b8w.jpg

Koku: Amber ve misk, güzel bir koku ancak çok hafif. Burnunuza yaklaştırmanız gerekiyor. Ben bunu indirimden aldım, belki eskimiştir bilemiyorum ama
bunun 2-3 katı daha güçlü bir koku olmasını isterdim.

Kopuk: Resimde gördüğünüz gibi Razorock sentetik fırçamı alabildiği kadar yükledim. Makul köpük elde ettim ama çok uğraştırdı, yani kolayca köpüren
bir sabun değil. Kayganlığı makul ama koruyuculuğunu zayıf buldum. Yüzde de köpürtme yaptım, sonuç farklı değildi, 2 haftadır kullanıyorum
açıkçası hayal kırıklığı oldu.

2m30gso.jpg

21nqziw.jpg

Benim bir sabundan beklediğim bol köpük ve güçlü koku. Bu iki yönden de vasat altı bir sabun. Başka Phoenix sabunları da aldım, onları da deneyeceğim. Farkli tecrübesi olan varsa okumak isterim.
Ben de Gondolier var. Genel olarak başarılı bulduğum bir sabun. Kolayca da köpürüyor. Ancak söylediğiniz gibi koku zayıf.
Vasat altı biraz agır itham olmus diye dusunuyorum. Ama saygı duyarım.
Artisanların Arko'sudur komşum bu sabun bence. Diğer artisanlara kıyasla en kısa süreli bu sabunu yüklerim ben. Hızlı bir şekilde bol ve doygun bir köpüğe ulaşırım. Sabah acele tıraşlarımın vazgeçilmezidir. Hatta hakkında spekülasyonlar yapılmıştır, "melt&pour" denilen hazır sabunlardan üretildiği söylenmiştir.

Bu durumda benim aklıma bir şey takıldı, ki epeydir de kafamı kurcalıyordu. Ama önce şunu sormam lazım; Siz bu sabunu nereden aldınız?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(05/12/2016, Saat: 00:22)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Artisanların Arko'sudur komşum bu sabun bence. Diğer artisanlara kıyasla en kısa süreli bu sabunu yüklerim ben. Hızlı bir şekilde bol ve doygun bir köpüğe ulaşırım. Sabah acele tıraşlarımın vazgeçilmezidir. Hatta hakkında spekülasyonlar yapılmıştır, "melt&pour" denilen hazır sabunlardan üretildiği söylenmiştir.

Bu durumda benim aklıma bir şey takıldı, ki epeydir de kafamı kurcalıyordu. Ama önce şunu sormam lazım; Siz bu sabunu nereden aldınız?

Phoenix'in kendi sitesinden aldim, indirim vardi, sanirim eski bir urun ama ne kadar eski olabilir ki, yani 2-3 yil filan olduysa performans etkilenir mi acaba?
(05/12/2016, Saat: 00:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vasat altı biraz agır itham olmus diye dusunuyorum. Ama saygı duyarım.

Ben de hayret ettim, 2 hafta kullandim, 2-3 degisik firca ile, yuzde-kasede köpurtme yaptim ama hadi vasat diyelim, kesinlikle kolay köpuren bir sabun degil bendeki. Simdi digerlerini kullanacagim, onlar da ayni sonucu verirse kendimden suphe edecegim artik.
(05/12/2016, Saat: 15:05)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Phoenix'in kendi sitesinden aldim, indirim vardi, sanirim eski bir urun ama ne kadar eski olabilir ki, yani 2-3 yil filan olduysa performans etkilenir mi acaba?

Anladım. Phoenix firması ilk önce CaD ürününü önce AB uyumlu olarak üretip bazı Avrupalı satıcılara göndermişti. Yakınlarda G&C'ye de geldi bu ürünler. Oraya da muhtemelen bu şekilde formülü değiştirilmiş üretilenleri göndermiştir. Çünkü hatırlarsanız TVB bu nedenle ABD artisan sabunlarını AB dışı üyelere satma kararı almak zorunda kalmıştı. Aklıma AB için üretilen ürünlerdeki farklı formül acaba aslı gibi performans gösteremiyor mu olmuştu. Ama siz tabi kendi sitesinden aldıysanız durum farklı.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Honeysuckle kullanmıştım. Kokusunu çok beğenmiştim. Nemlendirme ve traş sonrası hissiyat bana göre iyiydi. Çok da rahat köpürtebilmiştim...
@Men-Sup kardeşim iyi akşamlar.. Üstadım çıtayı iyice yükseltiniz? Benim favorim Trufitt & Hill güzel hediyeniz ? Mille grazie

(05/12/2016, Saat: 15:44)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım. Phoenix firması ilk önce CaD ürününü önce AB uyumlu olarak üretip bazı Avrupalı satıcılara göndermişti. Yakınlarda G&C'ye de geldi bu ürünler. Oraya da muhtemelen bu şekilde formülü değiştirilmiş üretilenleri göndermiştir. Çünkü hatırlarsanız TVB bu nedenle ABD artisan sabunlarını AB dışı üyelere satma kararı almak zorunda kalmıştı. Aklıma AB için üretilen ürünlerdeki farklı formül acaba aslı gibi performans gösteremiyor mu olmuştu. Ama siz tabi kendi sitesinden aldıysanız durum farklı.

Evet o konuyu duydum. Bir de su var: Phoenix bazi sabunlarinda v.2, v 2.5 gibi yeni versiyonlar yapiyormus, baskalari da yapiyorlar, belki ona denk geldim yada elimdeki sabun beklemekten bayatladi. Bugun Phoenix Good Vibations sabununu ilk olarak kullandim, daha yuklerken bir farklilik oldugunu sezdim. Koku daha guclu, ikinci perdeyi olarken hala kokuyu aliyordum. Oldukca cabuk ve kaliteli köpuk elde ettim. Demek markada problem yokmus. Tabii buradan su sonuca da variyorum: eger genel bir indirim degilse beklemis sabun almak iyi degil, parfum gibi yani, hem kokusu hem de performansi azalmis olabiliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information İNCELEME:Artizanları Masaya Yatırdık:Uncle Martin'den Mike's'a,Faena'dan Phoenix'e ahraz 114 47,043 05/11/2021, Saat: 20:23
Son Yorum: XauPau
  Phoenix Dapper Doc's Sabun İncelemesi MerkurFutur 10 5,311 19/03/2020, Saat: 23:56
Son Yorum: Ali Desidero
  Phoenix Malbolge Saltuk 25 15,487 02/01/2018, Saat: 14:50
Son Yorum: rocnel
Star Phoenix and Beau Solaris Tıraş Sabunu Zeman 12 8,260 03/11/2016, Saat: 22:21
Son Yorum: onurcakmak
  Faena Amber & Musk Tıraş Sabunu ckeskin 7 7,923 28/10/2015, Saat: 10:37
Son Yorum: Emreozer
  Colonel Conk Amber eggman 49 55,548 06/01/2013, Saat: 22:17
Son Yorum: palamut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: