Fuji
Geçenlerde ucuzluk pazarında görüp aldığım bir alet. Orak ile aynı model. Bunun gördüğüm kadarıyla kalıbı daha düzgün, çok az çapak var ve yine anladığım kadarıyla krom kaplaması daha iyi duruyor. Sevmediğim yanı Orak gibi yine yan tarafta jileti yükselten iki tane tümsek var.

344p4ew.jpg
2i7ytf.jpg
4qj4u1.jpg
2hnv0qg.jpg

"Shawing machines" :facepalm:
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bende milyoncunun birinde görüp almıştım. Tıraş olmaya fırsatım olmadı yorumu da tıraştan sonraya saklıyordum. Krom kaplama olması orak ve yuma ya göre daha şık gösteriyor aleti ancak jileti aynen yamuk tutuyor. İki uç arasında da ciddi fark var. Özetle malzeme kalitesi daha iyi olan bir yumadan öte değil. Fiyatı 2tl idi bu arada

EVOPad R9720 üzerinde Tapatalk ile gönderildi now Free
Yuma' nın jileti tutuşu kesinlikle bu aletlerden daha iyi. Ha, ortalamak için biraz uğraşmak gerekiyor tabii. Sırf bu aletler yüzünden bir tane Merkür 1904 alasım var.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bu alet yumadan bin kat daha iyi vücud temizliğinde kullanıyorum çok memnunum rapira ile iyi uyumludur. Agresiftir 3tane aldım etrafıma mühle 1904 kopyası rimeiden ağır 70gr vardır keske ej89da böyle taklidi olsa
Photo 
Merhaba arkadaşlar bugün pazarı gezerken fuji tıraş aletini gördüm ve aldım  fiyatı  8.50TL. aldığım gibi ilk tıraşımı  oldum fuji tıraş aleti agresif bir alet ve ağır bir  alet sapı orak tıraş aletiyle aynı  işçiliği ve kaplaması iyi hoşuma gitti detaylı inceledim bende çapak hiç görmedim jileti düzgün tutuyor şunu farkettim  jilet biraz  havada bu alette agresif severlere önerilebilir hassas ciltler uzak dursun derim
300rxy1.jpg
İmpa stoklarına girmiş yeniden. Tanesi 3 TL.

Orak TTO da gelmiş. O da 5 TL Smile
Bu aletin ustası değilseniz gördüğünüz yerde sakin davranın aleti görmezden gelin ve sessizce olay yerinden uzaklaşın. Benim yaptığım hatayı yapmayın yüzünüze ufak bir faça atmayın
yaşam bir zevktir
Bir Rimei değil ama orak, yuma, tima ve birçok adı bilinmedik üç parçalı ucuz aletlerden daha kaliteli malzemesi var. Jilet tutuşu da fena değil yalnız alet günlük kullanımda cildi yoruyor, çok sinirli bir yapısı var. Birkaç günlük sakal için veya banyo için tavsiye ederim.
Nedir, ne değildir?
Yuma'dan kaliteli ama Yuma kadar rahat bir tıraşı yok. Sap kısmı sonuna kadar sıkmama rağmen jiletin yüzümde küçük titreşimleri korkutan bir tıraşa yol açıyor. Sapı iyice abanarak sıkınca biraz daha stabil tıraş sağladı. Jiletli ustura bundan daha güvenli geldi bana.
(19/05/2018, Saat: 00:21)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma'dan kaliteli ama Yuma kadar rahat bir tıraşı yok. Sap kısmı sonuna kadar sıkmama rağmen jiletin yüzümde küçük titreşimleri korkutan bir tıraşa yol açıyor. Sapı iyice abanarak sıkınca biraz daha stabil tıraş sağladı. Jiletli ustura bundan daha güvenli geldi bana.

Haklısın komşum, jileti yükselten çıkıntılar var, o yüzden öyle olabilir. Kendi sapıyla hiç kullanmadım. Uzun sap çin malı bir aletim vardı, aletin baş kısmını atıp onun sapına takmıştım, öyle kullanıyorum. Bu saldırganlığıyla banyo için daha uygun gibi, zaten alet çoğaldıkça rotasyonda sıra da gelmiyor.
Nedir, ne değildir?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: