En Kaliteli Silvertip Marka
D01 2band kısaca manchurian kadar güçlü backbone lu ve o kadar da dense bir fırça. Özellikle yüzde köpük yapan ve soğuk tıraş olan kullanıcılar için ilk 4 - 6 haftaya kadar süren bir açılma süresi istiyor. Ilk 6 hafta sanki pure badger badger gibi iğneleyici bir etkisi var. Hele bulb shape aldiysaniz bu etki daha batici olarak hissediliyor. Eğer Hassas bir cilt yapınız varsa 6 hafta sabredemem diyorsanız D01 two band uzak durmaniz gereken bir fırça. Ama 6 hafta sonrası yumuşacık uçları ve olağanüstü güçlü backbone u sayesinde inanılmaz tıraş keyfî sizleri bekliyor.

Not: yakında incelemesi geliyor...
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Dense bir knot'un avantaj ve dezavantajı nedir üstad ? 2band mı 3band mı daha yumuşak uçlara sahip.

Yüzümün ekstra hassas olduğunu düşünmüyorum ama batmasını da istemem tabi kılların.

LS Finest kullanırken batan bir fırça, ancak bir silvertipteki batma hissi ne derecede onu bilmiyorum o yüzden değerlendirme yapamıyorum.

Elimde TGN 26mm Finest var gel tip, bu mesela oldukça hoş ancak backbone kavramı burada devreye giriyor sanırım. Loftu da kısa tutmamıştım zanndedersem 54-55mm civarı.

Shavemac'ten custom D01 olmazsa Regular Silvertip mi tercih etmeli, yoksa bir başka custom kıl satıcısı mı bulmalı ?

(11/04/2014, Saat: 23:16)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: index.php?main_page=popup_image&pID=771
Bu knotun D01 3band ile alakası yok. D01 3 band hem dense hemde uçlarda batıcılık hissi verir. Çok daha omurgalı ve yoğundur.

TGN premium gerçekten güzel bir seri, Grade A da hafif iğneliyici özellik var. ama şu premium modelde

http://thegoldennib.com/index.php?main_p...962ff5c43a

batıcılık çizicilik sıfır. Hatta bir silvertipe gore backbone gayet yeterli diyebilirim.

Yüzüm çok sensitive diyorsanız size D01 serisi uymaz. uzak durun hocam.

(15/04/2014, Saat: 13:43)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: D01 2band kısaca manchurian kadar güçlü backbone lu ve o kadar da dense bir fırça. Özellikle yüzde köpük yapan ve soğuk tıraş olan kullanıcılar için ilk 4 - 6 haftaya kadar süren bir açılma süresi istiyor. Ilk 6 hafta sanki pure badger badger gibi iğneleyici bir etkisi var. Hele bulb shape aldiysaniz bu etki daha batici olarak hissediliyor. Eğer Hassas bir cilt yapınız varsa 6 hafta sabredemem diyorsanız D01 two band uzak durmaniz gereken bir fırça. Ama 6 hafta sonrası yumuşacık uçları ve olağanüstü güçlü backbone u sayesinde inanılmaz tıraş keyfî sizleri bekliyor.

Not: yakında incelemesi geliyor...
www.BarbarosRazors.com

Üstadım d01 2 band kıl yapısı olarak gayet kaliteli fakat çok yoğun ve backbone etkisi biraz fazla, sert sakallı sıcak suyla tıraş olan biri için biçilmiş kaftan (özellikle krem kullanıyorsa)
(15/04/2014, Saat: 14:18)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dense bir knot'un avantaj ve dezavantajı nedir üstad ? 2band mı 3band mı daha yumuşak uçlara sahip.

Yüzümün ekstra hassas olduğunu düşünmüyorum ama batmasını da istemem tabi kılların.

LS Finest kullanırken batan bir fırça, ancak bir silvertipteki batma hissi ne derecede onu bilmiyorum o yüzden değerlendirme yapamıyorum.

Elimde TGN 26mm Finest var gel tip, bu mesela oldukça hoş ancak backbone kavramı burada devreye giriyor sanırım. Loftu da kısa tutmamıştım zanndedersem 54-55mm civarı.

Shavemac'ten custom D01 olmazsa Regular Silvertip mi tercih etmeli, yoksa bir başka custom kıl satıcısı mı bulmalı ?

1. Density (yoğunluk) arttıkça fırça daha omurgalı yani güçlü backbone lu bir fırça halini alıyor. Daha çok su tutuyor. Daha hızlı köpük yapıyor. Ancak köpüğü buna paralel olarak içine hapsetme eğiliminde oluyor.

Zaten kıl yapısı nedeni ile 2band daha kalın olması nedeniyle backbone haliyle 3 banda göre daha güçlü.

Fırça açıldıktan sonra uçlardaki yumuşaklık eşit diyebilirim ama yine de 3 band ilk kullanım itibari ile kesinlikle daha konforlu ve yumuşak uçlara sahip.

2.Özellikle "bulb shape" orta kısım uzun kenarlar kısa olması nedeni ile yüzünüzde dairesel hareket ile köpürtenlerdenseniz garanti veriyorum canınızı acıtacak güçte geliyor. Çok hassas bir cilde sahip olmanız gerekmiyor.

3. Shavemac Regular Silvertip = "İpek" diyelim. Backbone ortalama altında denebilir özellikle standart bir finest bağımlısı biri iseniz Ancak fırça gerçekten kraliyet ailesinden biri gibi hissettiriyor yüzünüzde. Ortalama altı bir omurga olması nedeniyle masaj etkisi beklentinizi karşılamayabilir.

Shavemac D01 3band = Kadife (açıldıktan sonra tabii Smile) burada yumuşak ama ipek olmayan yüzdeki akışı ve masajı yerinde olan bir fırçadan bahsediyoruz. O nedenle regular silvertip ile alakası olmayan bir yapıda. Regular fırçaya göre oldukça dense ve kıl kalitesi farklı. Özellikle "fan shape" tercih edilmesi durumunda hayalinizdeki fırça olmaya adaydır kendileri. Hiç finest aratmaz size.
Başkan döktürmüşsünüz yine, elinize sağlık

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Shaving is an EXQUISITE PAIN
(16/04/2014, Saat: 22:57)Gray4u Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başkan döktürmüşsünüz yine, elinize sağlık

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Herşey paylaştıkça güzelleşiyor değil mi üstadım?
Teşekkür ederim.

Zaman bulamıyorum bu ara yazmaya ama yakında toplu bir şekilde incelemeleri yayınlayacağım.
(16/04/2014, Saat: 17:23)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3. Shavemac Regular Silvertip = "İpek" diyelim. Backbone ortalama altında denebilir özellikle standart bir finest bağımlısı biri iseniz Ancak fırça gerçekten kraliyet ailesinden biri gibi hissettiriyor yüzünüzde. Ortalama altı bir omurga olması nedeniyle masaj etkisi beklentinizi karşılamayabilir.

Shavemac D01 3band = Kadife (açıldıktan sonra tabii Smile) burada yumuşak ama ipek olmayan yüzdeki akışı ve masajı yerinde olan bir fırçadan bahsediyoruz. O nedenle regular silvertip ile alakası olmayan bir yapıda. Regular fırçaya göre oldukça dense ve kıl kalitesi farklı. Özellikle "fan shape" tercih edilmesi durumunda hayalinizdeki fırça olmaya adaydır kendileri. Hiç finest aratmaz size.

Üstad ellerinize sağlık, ateşlediniz beni Smile İpeği de severim ama kadifeye evet diyorum. Yorumları okudukça anında sipariş vermek istiyorum ama zamanı değil Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Beklemedeyiz üstadım Smile
(11/04/2014, Saat: 23:16)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: index.php?main_page=popup_image&pID=771
Bu knotun D01 3band ile alakası yok. D01 3 band hem dense hemde uçlarda batıcılık hissi verir. Çok daha omurgalı ve yoğundur.

TGN premium gerçekten güzel bir seri, Grade A da hafif iğneliyici özellik var. ama şu premium modelde

http://thegoldennib.com/index.php?main_p...962ff5c43a

batıcılık çizicilik sıfır. Hatta bir silvertipe gore backbone gayet yeterli diyebilirim.

Yüzüm çok sensitive diyorsanız size D01 serisi uymaz. uzak durun hocam.

Ben bu sılvertıp ı aldım, o kadar cok tuy dokuyor kı bence 2 aya bır sey kalmıcak uzerınde
(22/05/2014, Saat: 13:49)Kaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu sılvertıp ı aldım, o kadar cok tuy dokuyor kı bence 2 aya bır sey kalmıcak uzerınde

İade için temas kurun. Mutlaka yardımcı olacaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 890 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Chubby 3 Ailesi incelemesi Best-Super-Manchurian-Silvertip onur98 18 23,875 22/01/2019, Saat: 15:38
Son Yorum: Sofistike
  Tipsoft Silvertip Finest Chinaski 38 45,136 25/12/2018, Saat: 17:51
Son Yorum: GartBnx
Information İNCELEME:Frank Shaving Silvertip Fırça ahraz 27 19,748 15/12/2018, Saat: 12:31
Son Yorum: Arapaho
  Kent BLK8 Pure Silvertip fırça süreyya 11 7,227 03/02/2018, Saat: 13:18
Son Yorum: protti
Information İNCELEME:Bottega Veneta Super Silvertip Tıraş Fırçası ahraz 28 15,694 16/12/2017, Saat: 00:05
Son Yorum: ahraz
Information İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! ahraz 22 13,586 16/12/2017, Saat: 00:03
Son Yorum: ahraz
  RETRO DELUXE 30mm Silvertip Shaving Brush koolandgang 61 50,168 18/09/2016, Saat: 01:01
Son Yorum: LiuShang
  Thater 4125/1 3-Band Silvertip Porsuk kılı fırça btoprak 22 21,739 31/03/2016, Saat: 21:15
Son Yorum: dikdik_s
  Omega 6212 silvertip mi Semogue silvertip special edition onlyblues 13 14,472 29/09/2015, Saat: 11:00
Son Yorum: onlyblues

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: