Merkur Progress
(18/06/2019, Saat: 09:21)Testosteron Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de 1.5 yıkdır Progress kullanıyorum. Son zamanlarda şöyle bir sorun oldu; Yeni jileti takınca aletin dip hali, yani en kısık hali, 2-3 arası. Burayı bitirorum 4, 5 sonra bir daha 1-2-3-4 yapıyorum bi garip oluyo. Çok mu agresif oluyo anlamadım. Bi fikri olan var mı?

Benim gözlemlediğimde kapağı ters taktığımda yani çentik ile üçgen denk gelmediğinde topuz 2-3 arası durmakta ama sizin 1,5 senedir progress kullandığınızı düşününce buna ihtimal vermedim başka bir sorun olabilir.
(09/07/2019, Saat: 16:07)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim gözlemlediğimde kapağı ters taktığımda yani çentik ile üçgen denk gelmediğinde topuz 2-3 arası durmakta ama sizin 1,5 senedir progress kullandığınızı düşününce buna ihtimal vermedim başka bir sorun olabilir.

+1
(09/07/2019, Saat: 12:46)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular R89 dan sonra 1 haftadır Progress kısa sap kullanmaktayım. Toplamda 5 adet tıraş oldum 4 kere Rapira Swidich Supersteel ile 1 kere ise Derpy Premium jiletle oldu. Genel kanı cildim çok rahat etti progressten sonra. R89 ile boyun bölgesi tıraşlarını performanslı bulmuyordum genelde de wtg-atg tıraş olduğum için boyun bölgem sakal yapımdan dolayı daha zor temizleniyordu ve küçük noktasal kanamalar oluyordu.

Progress ile 1. perde 2,5 - 2. perde 1,5 ve düzeltmelerle tıraş olduğumdan beri tıraş sonrası cildim çok daha rahat etti. ÖZellikle bıyık ve çene bölgesinde 2. perdede topuzu iyice sıkarak + düştüğümden beri tahriş minimuma indi. Ayarlı ve kullanışlı olması benim için tahrişi minimuma indirdi. Progress tabiki R89 göre ağır buda benim açından güzel birşey. Görünüm olarak beğendiğim o sarı ayar topunzunuda severek kullandığım bir alet oldu kendileri. İnsallah daha nice keyifli tıraşlar çıkartacağız beraber. Elim hala R89a gitmiyor hatta gidicek gibide gözükmüyor.

Kullanmadan önce danıştığım ve yardımlarını esirgemeyen özellikle @erfa (Fatih Bey), @dikdik_s (Serdar Bey) ve daha birkaç değerli komşuma çok teşekkür ederim.  Progress canmış Wink

Beğenmenize sevindim @Sh@dow Doğan bey.Tek sıkıntısı mekanik olarak alt ayar kolunun bağlantısının biraz zayıf olması.İçerisinde küçük bir yuvarlak yassı halka mevcut bir tarafı kesik .Çıktığında tekrar taktığınızda kapalı vaziyette sıfır ayarında kalmayabiliyor.Onuda sap kısmını az bir çevirerek sıfırlamak mevcut.
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
(09/07/2019, Saat: 16:20)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beğenmenize sevindim @Sh@dow Doğan bey.Tek sıkıntısı mekanik olarak alt ayar kolunun bağlantısının biraz zayıf olması.İçerisinde küçük bir yuvarlak yassı halka mevcut bir tarafı kesik .Çıktığında tekrar taktığınızda kapalı vaziyette sıfır ayarında kalmayabiliyor.Onuda sap kısmını az bir çevirerek sıfırlamak mevcut.
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Tekrardan teşekkür ederim başıma böyle birsey gelirse dikkat edeceğim, umarım yaşamam.
Bende 3 ihtimal üzerinde düşündüm
1 kapağı ters takılıyor
2 dislerde hata var veya zamanla oluştu
3 ayar topuzu yerinden oynadı
1.5 yıl kısmını dusununce ayar topuzunun yerinden oynamış olması muhtemel.

@Sh@dow komşum makinaniz hayirli olsun Smile
Sayın komşularım;

@Fatihbyfah
@Sh@dow
@batmanforever
@silentsv

Mesajlarınızı şu anda gördüğüm için şu anda geri dönüş yapıyorum; Gilette sarı jilet sanki bu makina ile uyum sağlamadığı gibi, ilk kez bu jileti takınca böyle bir sorun oldu bunu çıkardım devamlı kullandığım feather jileti takınca ayar normale geldi. Kafanın ters düz olayına dikkat ediyorum. Sanırım ayar topuzunu güzel ayarlayamıyorum ben. Bir süre bu konuya yoğunlaşıp tekrar bilgi yazacağım teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@Sh@dow komşum iyi günlerde kullanın çok güzeldir progress.

@Testosteron komşum daha bu sabah progress + gillette o’clock sharp edge ikilisini kullandım ve çok keyifli ve yakın bir tıraş oldum. Bana göre jiletten olmayan bir sorundur bu, ayar mekanizmasını bir kontrol etmek lazım.
(09/07/2019, Saat: 16:44)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Sh@dow komşum iyi günlerde kullanın çok güzeldir progress.

@Testosteron komşum daha bu sabah progress + gillette o’clock sharp edge ikilisini kullandım ve çok keyifli ve yakın bir tıraş oldum. Bana göre jiletten olmayan bir sorundur bu, ayar mekanizmasını bir kontrol etmek lazım.

Tamam deneyeceğim komşum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu tıraş aletinin üretim tarihi kutularında yazıyor mu? Nasıl anlaşılır acaba?
(10/07/2019, Saat: 14:23)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tıraş aletinin üretim tarihi kutularında yazıyor mu? Nasıl anlaşılır acaba?

Komşum yazmıyor maalesef üretim tarihleri.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,482 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,414 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,120 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,200 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,305 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,407 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,788 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,199 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,157 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,908 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: