Merkur 34C Heavy Duty
Merhabalar, 34c hd gerçekten çok güzel bir alet. Ben de de89 olmasına rağmen gaza gelip almıştım ama çok kullanamıyorum açıkçası dolapta duruyor. Ama dolabı açıp baktığımda orada görünce nedense görsel olarak beni çok mutlu ediyor. Kesinlikle başlangıç olarak eğer bütçe varsa alınması gereken bir ürün. Kalitesini zaten yazmaya gerek yok.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhabalar,

Elimde R89 ve EJ89'um olmasına rağmen,
Elimde aynı başlığa sahip Merkur 933c olmasına rağmen dayanamadım bir adet Merkur 34C edindim.

iyiki de edinmişim. 89 serilerinden çokta farklı olmayan bir başlık ancak tıraşından son derece keyif aldım. Sağlam yapısı ile farklı tıraş makinelerim arasındaki rotasyonumda oldukça sık kullanacağım gibi geliyor.

Bugün ilk denememi iki günlük sakal ile yaptım. ikinci kez kullandığım Astra yeşil jilet, nivea tıraş kremi ve musluk sapı razorozk fırça ile tıraşıma başladım.

Önceleri her jileti bir kez kullanırken, okuduklarım sayesinde bazı jiletlerin ikinci ve bazen üçüncü kez kullanıldığında daha iyi sonuçlar verebileceğini okuduğumdan bu kez, bu yöntemi seçtim.

Tıraş makinelerimi edinirken de, hep affedici/yumşak huylu makineleri seçmeye çalıştım. Okuduklarımdan "benim edindiğim" izlenim, 34c'nin, 89 serisine oranla çok hafif te olsa, "daha agresif" olabileceği yönünde idi.
Ancak 34c ile tıraşımdan sonra çok rahat söyleyebilirim ki, 34c ve aynı kafaya sahip 933c kesinlikle 89 serisinden daha agresif değil, kaçınmakta haksızmışım.

Jilet çıkartıp takması elbette 3 parçalı 89 serilerinden daha hızlı, ama bir TTO modeli değil sonuçta.

Ancak 2 parçalı yapısı ve sağlam gövde yapısı, "ben darbelere dayanıklı sağlam bir tıraş makinesiyim" diyor.
Hani benzetmede hata olmaz; garajınızda bir süre değişik otomobiliniz olduğunu düşünün, ancak tüm bu değişik otomobilleriniz arasında en sık kullandığınız, görece sağlam, belki yerden biraz yüksek bir arazi aracı gibi bir hissiyatı var. 89 serileri ise daha yaygın, dizel/otomatik vitesli bir konfor otomobili gibi. Hatta 89 serileri de aynı taban üzerine imal edilmiş Volkswagen - Skoda veya Seat grubu gibi geldi.

Elimde ki "ming shi" TTO tıraş makinesinin mavi plastikten içi aynalı bir kutusu var. Bu kutunun içerisine Merkur 34c, tam oturmakta ve hiç sallantı titreşim olmadan taşınabilmekte. Elinizde böyle bir kutu varsa bu bilgi belki işinize yarar.

Ben yolculuğa çıktığımda 933c'mi yanımda götürürüm diyerek aldım ancak 933c'yi o kadar beğendim ki evden çıkartmamaya karar verdim.
Bu düşünce ile harcı alem bir ming shi alayım, ayrıca minh shi birTTO olduğu için yolculuklarda rahat ederim dedim.
Ama bu 34c B yi o kadar beğendim ki, 2 parçalı bir tıraş aleti olmasına rağmen 34c'yi alıp ming shi kutusuna yerleştirip yolculuklara götürebilirim diye düşünüyorum.

Yarın ikinci kez kullanacağım Nacet ile 34c'yi deneyimlemeyi sürdüreceğim.

Keyifli tıraşlar,
(10/06/2020, Saat: 16:24)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Elimde aynı başlığa sahip Merkur 933c olmasına rağmen dayanamadım bir adet Merkur 34C edindim.

iyiki de edinmişim. 89 serilerinden çokta farklı olmayan bir başlık ancak tıraşından son derece keyif aldım. Sağlam yapısı ile farklı tıraş makinelerim arasındaki rotasyonumda oldukça sık kullanacağım gibi geliyor.
...

Keyifli tıraşlar,

Komşum hayırlı olsun.

Ne bileyim neyi düşünüyordum ama sizin beğeni yazınızı görünce nedense aklıma bu geldi. Aşkı bulanlara Sertab'dan gelsin, ama dikkatli de olsunlar Smile

https://www.youtube.com/watch?v=YTaknwQM_C8
(10/06/2020, Saat: 16:24)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Bugün ilk denememi iki günlük sakal ile yaptım. ikinci kez kullandığım Astra yeşil jilet, nivea tıraş kremi ve musluk sapı razorozk fırça ile tıraşıma başladım.

Önceleri her jileti bir kez kullanırken, okuduklarım sayesinde bazı jiletlerin ikinci ve bazen üçüncü kez kullanıldığında daha iyi sonuçlar verebileceğini okuduğumdan bu kez, bu yöntemi seçtim.

Tıraş makinelerimi edinirken de, hep affedici/yumşak huylu makineleri seçmeye çalıştım. Okuduklarımdan "benim edindiğim" izlenim, 34c'nin, 89 serisine oranla çok hafif te olsa, "daha agresif" olabileceği yönünde idi.
Ancak 34c ile tıraşımdan sonra çok rahat söyleyebilirim ki, 34c ve aynı kafaya sahip 933c kesinlikle 89 serisinden daha agresif değil, kaçınmakta haksızmışım.

Jilet çıkartıp takması elbette 3 parçalı 89 serilerinden daha hızlı, ama bir TTO modeli değil sonuçta.

Ancak 2 parçalı yapısı ve sağlam gövde yapısı, "ben darbelere dayanıklı sağlam bir tıraş makinesiyim" diyor.
Hani benzetmede hata olmaz; garajınızda bir süre değişik otomobiliniz olduğunu düşünün, ancak tüm bu değişik otomobilleriniz arasında en sık kullandığınız, görece sağlam, belki yerden biraz yüksek bir arazi aracı gibi bir hissiyatı var. 89 serileri ise daha yaygın, dizel/otomatik vitesli bir konfor otomobili gibi. Hatta 89 serileri de aynı taban üzerine imal edilmiş Volkswagen - Skoda veya Seat grubu gibi geldi.

Elimde ki "ming shi" TTO tıraş makinesinin mavi plastikten içi aynalı bir kutusu var. Bu kutunun içerisine Merkur 34c, tam oturmakta ve hiç sallantı titreşim olmadan taşınabilmekte. Elinizde böyle bir kutu varsa bu bilgi belki işinize yarar.

Ben yolculuğa çıktığımda 933c'mi yanımda götürürüm diyerek aldım ancak 933c'yi o kadar beğendim ki evden çıkartmamaya karar verdim.
Bu düşünce ile harcı alem bir ming shi alayım, ayrıca minh shi birTTO olduğu için yolculuklarda rahat ederim dedim.
Ama bu 34c B yi o kadar beğendim ki, 2 parçalı bir tıraş aleti olmasına rağmen 34c'yi alıp ming shi kutusuna yerleştirip yolculuklara götürebilirim diye düşünüyorum.

Yarın ikinci kez kullanacağım Nacet ile 34c'yi deneyimlemeyi sürdüreceğim.

Keyifli tıraşlar,
Komşum hayırlı olsun. Yazınızı zevkle okudum. Merkür ekibi kuvvetleniyor Wink özellikle 34c yi çok beğenen ve öven biri olarak sizin de beğenmenize çok sevindim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Timor1322 Merkür timi gittikçe büyüyor sağlıkla kullanın diyeceğim siz keyfinini çıkara çıkara kullanmaya başlamışsınız keyifli güzel anılar biriktirerek kullanın . 89 yerine her zaman Merkür 34 tavsiye etmişimdir alanı pişman etmez .
(10/06/2020, Saat: 17:06)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hayırlı olsun.

Ne bileyim neyi düşünüyordum ama sizin beğeni yazınızı görünce nedense aklıma bu geldi. Aşkı bulanlara Sertab'dan gelsin, ama dikkatli de olsunlar Smile  

https://www.youtube.com/watch?v=YTaknwQM_C8

Çok teşekkürler Sn. @kokopelli Smile
(10/06/2020, Saat: 17:53)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hayırlı olsun. Yazınızı zevkle okudum. Merkür ekibi kuvvetleniyor Wink özellikle 34c yi çok beğenen ve öven biri olarak sizin de beğenmenize çok sevindim.

Sn. @Kacak çok teşekkürler Smile
(10/06/2020, Saat: 18:46)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Timor1322 Merkür timi gittikçe büyüyor sağlıkla kullanın diyeceğim siz keyfinini çıkara çıkara kullanmaya başlamışsınız keyifli güzel anılar biriktirerek kullanın . 89 yerine her zaman  Merkür 34 tavsiye etmişimdir alanı pişman etmez .

Sn. @Nani Kuş çok teşekkürler o güzel anıları hep birlikte paylaşmak ümidiyle.

Bu arada 34c ile postumu paylaştıktan sonra, Progress'imle de yan yana getirdim.
Progress'in üst kapağını alıp 34c'ye takınca mükemmelen uydu.
Aynı şeyin tersini yaparak, 34c'nin üst başlığını da Progress'e taktım ama sonuna kadar vidasını sıkıştırmadım. Sonuçta Progress'in alt başlığındaki üçgen sembolü ile eşleştirecek bir çentik yok 34c'nin üst kapağında.
Progress'ime daha gerekli ilgiyi gösteremeden bir tarafına zarar veririm korkusuyla fazla da kurcalamadan kaldırdım. Ama Progress'i de bir kenarda bırakıp küstürmeyeceğime emin olabilirsiniz  Angel
Tam bunları yaparken forumun Merkur Team üyeleri aklıma geldi. Acaba onlar da böyle denemeler yapmışlar mıdır diye Smile

Sn. @Nani Kuş ve Sn. @kacak forumda paylaştığınız, sayenizde çok şey öğrendiğim her biri çok değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
(10/06/2020, Saat: 22:10)Timor1322 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn. @Nani Kuş çok teşekkürler o güzel anıları hep birlikte paylaşmak ümidiyle.

Bu arada 34c ile postumu paylaştıktan sonra, Progress'imle de yan yana getirdim.
Progress'in üst kapağını alıp 34c'ye takınca mükemmelen uydu.
Aynı şeyin tersini yaparak, 34c'nin üst başlığını da Progress'e taktım ama sonuna kadar vidasını sıkıştırmadım. Sonuçta Progress'in alt başlığındaki üçgen sembolü ile eşleştirecek bir çentik yok 34c'nin üst kapağında.
Progress'ime daha gerekli ilgiyi gösteremeden bir tarafına zarar veririm korkusuyla fazla da kurcalamadan kaldırdım. Ama Progress'i de bir kenarda bırakıp küstürmeyeceğime emin olabilirsiniz  Angel
Tam bunları yaparken forumun Merkur Team üyeleri aklıma geldi. Acaba onlar da böyle denemeler yapmışlar mıdır diye Smile

Sn. @Nani Kuş ve Sn. @kacak forumda paylaştığınız, sayenizde çok şey öğrendiğim her biri çok değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Ne demek komşum. Bilgi ve tecrübe paylaşıldıkça çoğalır. Biz daha acemi sayılırız üstatlarımızın yanında. Ben şimdilik sadece sabun modifiyesi ile yetiniyorum henüz aletleri modifiye etme denemem olmadı. Wink

(10/06/2020, Saat: 22:17)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne demek komşum. Bilgi ve tecrübe paylaşıldıkça çoğalır. Biz daha acemi sayılırız üstatlarımızın yanında. Ben şimdilik sadece sabun modifiyesi ile yetiniyorum henüz aletleri modifiye etme denemem olmadı. Wink

Bu arada benim progress uzun süredir steril edilmiş halde kutusunda duruyor. 34c, 42c, 41c günlük ve gün aşırı tıraşlarda daha keyifli.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,413 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 758,048 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,118 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,198 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,295 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,405 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,198 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,908 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 35,087 30/07/2020, Saat: 23:20
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,524 26/06/2020, Saat: 19:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: