Edwin Jagger DE89
Herkese merhaba, Islak tıraşa yeni başlamış biri olarak şimdiye kadar Wilkinson Sword Classic tıraş makinesi kullanıyordum. Oldukça yumuşak bir makine. Ancak ben bu makineye göre agresiflik düzeyi çok az yüksek olan bir makine almayı düşünüyorum. Yorumlarda en çok övülen makinenin EJ DE89 olduğunu gördüm. Acaba benim gibi başta wilkinson sword classic kullanıpta sonrasında EJ DE 89 a geçen varmı, varsa DE 89 un agresiflik düzeyi wilkinson sword classic ile aynımı yoksa wilkinson sword classicten bariz hissedilir şekilde daha mı agresif, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
(10/05/2020, Saat: 19:27)90larıYaşayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba, Islak tıraşa yeni başlamış biri olarak şimdiye kadar Wilkinson Sword Classic tıraş makinesi kullanıyordum. Oldukça yumuşak bir makine. Ancak ben bu makineye göre agresiflik düzeyi çok az yüksek olan bir makine almayı düşünüyorum. Yorumlarda en çok övülen makinenin EJ DE89 olduğunu gördüm. Acaba benim gibi başta wilkinson sword classic kullanıpta sonrasında EJ DE 89 a geçen varmı, varsa DE 89 un agresiflik düzeyi wilkinson sword classic ile aynımı yoksa wilkinson sword classicten bariz hissedilir şekilde daha mı agresif, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar,
Ben wilkinson sword'dan DE89'a geçenlerdenim, güzel bir yüz hazırlığıyla DE89'un daha agresif aynı zamanda çok daha rahat, güzel bir tıraş verdiğini düşünüyorum. Agresiflik bariz hissedilir mi? Bu biraz da sizin sakal yapınızla alakalı bir durum. Günlük veya gün aşırı tıraş oluyorsanız DE89'u tavsiye ederim. Haftada 1-2 kez tıraş oluyorsanız daha da agresif bir alet işinizi görebilir. Yine buradan edindiğim bilgilere göre DE89'dan agresif olan Fatip Grande'yi de tavsiye ederim. Lafı biraz dolandırdım ama bana bu üç alet içerisinden tek seçenek sunulsaydı bu kesinlikle DE89 olurdu.
(10/05/2020, Saat: 19:27)90larıYaşayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba, Islak tıraşa yeni başlamış biri olarak şimdiye kadar Wilkinson Sword Classic tıraş makinesi kullanıyordum. Oldukça yumuşak bir makine. Ancak ben bu makineye göre agresiflik düzeyi çok az yüksek olan bir makine almayı düşünüyorum. Yorumlarda en çok övülen makinenin EJ DE89 olduğunu gördüm. Acaba benim gibi başta wilkinson sword classic kullanıpta sonrasında EJ DE 89 a geçen varmı, varsa DE 89 un agresiflik düzeyi wilkinson sword classic ile aynımı yoksa wilkinson sword classicten bariz hissedilir şekilde daha mı agresif, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Ben yeni geçtim 2 hafta oluyor, wilkinsonu 4 sene kullanmıştım, de89 bence çok güzel bir alet daha akıcı bir tıraş sunuyor hemde daha az tahrişle daha konforlu olarak tabi burda jilet seçimleride önemli unutmamak gerek
Sakallarım sert ve kıvırcık haftada 1 veya 2 haftada 1 tıraş olurum buna rağmen edwin jagger de89 tavsiye ediyor musunuz?Kullanmayı oldukça merak ediyorum.
(10/05/2020, Saat: 20:22)berberkokusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,
Ben wilkinson sword'dan DE89'a geçenlerdenim, güzel bir yüz hazırlığıyla DE89'un daha agresif aynı zamanda çok daha rahat, güzel bir tıraş verdiğini düşünüyorum. Agresiflik bariz hissedilir mi? Bu biraz da sizin sakal yapınızla alakalı bir durum. Günlük veya gün aşırı tıraş oluyorsanız DE89'u tavsiye ederim. Haftada 1-2 kez tıraş oluyorsanız daha da agresif bir alet işinizi görebilir. Yine buradan edindiğim bilgilere göre DE89'dan agresif olan Fatip Grande'yi de tavsiye ederim. Lafı biraz dolandırdım ama bana bu üç alet içerisinden tek seçenek sunulsaydı bu kesinlikle DE89 olurdu.

Ben standart olarak 4 güne bir tıraş oluyorum, kesinlikle günlük tıraş olmuyorum. Sakalım seyrek (köseyim) ve sert. Ben bu sakalı wilkinson sword ile rahat çıkartıyorsam dediğinize göre DE89 çok daha rahat çıkartır yani. DE89 un az bir farkla Wilkinson sworddan agresif olması bana fazlasıyla yetecek.

(10/05/2020, Saat: 20:26)bthnkckshn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yeni geçtim 2 hafta oluyor, wilkinsonu 4 sene kullanmıştım, de89 bence çok güzel bir alet daha akıcı  bir tıraş sunuyor hemde daha az tahrişle daha konforlu olarak tabi burda jilet seçimleride önemli unutmamak gerek

Ben dört güne bir tıraş oluyorum, sakalım seyrek, acaba siz günlükmü tıraş oluyorsunuz, DE89 wilkinsona göre dah yakın mı tıraş ediyor, yoksa sadece konforumu yüksek
Sakalınız seyrek olduğuna göre DE89 size fazlasıyla yetecektir.
(10/05/2020, Saat: 22:43)berberkokusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakalınız seyrek olduğuna göre DE89 size fazlasıyla yetecektir.

Teşekkür ederim
Edwin Jagger DE89 gerçekten de çok başarılı bir makine. Krom kaplaması kaliteli, işçiliği güzel, dengeli ve şık bir alet. Elinize aldığınızda güven veriyor. Başlangıç için çok fazla önerildiğinden, ilk jiletli tıraş makinesi olarak bunu tercih ettim. Herkes fazla bastırmamak gerektiğini söylüyor ancak iş pratiğe geldiğinde yeni başlayan birisinin bunu uygulaması pek zor. Ben de az önce, ancak 12. tıraşımda bunu başarabildim. Neredeyse makineyi tutmak yerine, düşmemesi için elimle destek olur gibi yaparak denedim. En konforlu tıraşımı yaşadım diyebilirim. Bastırmadan kullanacağım dedikten 5-10 saniye sonra bile bu altın kuralı unutabiliyoruz. DE89'un zaten azımsanmayacak bir ağırlığı var. Bırakın yüzünüzde aksın. Siz sadece düşmesine engel olun, geri kalanı o halledecektir.
(16/05/2020, Saat: 01:57)Tony Soprano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Edwin Jagger DE89 gerçekten de çok başarılı bir makine. Krom kaplaması kaliteli, işçiliği güzel, dengeli ve şık bir alet. Elinize aldığınızda güven veriyor. Başlangıç için çok fazla önerildiğinden, ilk jiletli tıraş makinesi olarak bunu tercih ettim. Herkes fazla bastırmamak gerektiğini söylüyor ancak iş pratiğe geldiğinde yeni başlayan birisinin bunu uygulaması pek zor. Ben de az önce, ancak 12. tıraşımda bunu başarabildim. Neredeyse makineyi tutmak yerine, düşmemesi için elimle destek olur gibi yaparak denedim. En konforlu tıraşımı yaşadım diyebilirim. Bastırmadan kullanacağım dedikten 5-10 saniye sonra bile bu altın kuralı unutabiliyoruz. DE89'un zaten azımsanmayacak bir ağırlığı var. Bırakın yüzünüzde aksın. Siz sadece düşmesine engel olun, geri kalanı o halledecektir.

Peki siz o makineyle kaç günlük sakalınızı tıraş ettinizde memnun kaldınız. Ben günlük tıraş olmuyorum. Sakalım seyrek olduğu için 4 güne bir tıraş oluyorum. Sizce DE89 bana yeterli gelir mi? Yoksa daha agresif makinelere mi bakmalıyım.
Komşum DE89 yaklaşık 3 yıl kullandım.Ve bu aletin en verimli kullanımı bence keskin jiletler ile oluyor.Keskin tabir ettiğim jiletler ile olursanız bence oldukça yeterli olacaktır.Bende 4-5 gün döngüsünde tıraş oluyorum.
(17/05/2020, Saat: 01:04)90larıYaşayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki siz o makineyle kaç günlük sakalınızı tıraş ettinizde memnun kaldınız. Ben günlük tıraş olmuyorum. Sakalım seyrek olduğu için 4 güne bir tıraş oluyorum. Sizce DE89 bana yeterli gelir mi? Yoksa daha agresif makinelere mi bakmalıyım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 771 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,548 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,443 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,936 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,405 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 47,153 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,184 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,686 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,489 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,673 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: