Edwin Jagger DE89
@"1905sss" Böyle güzel sohbetlerden ben de keyif alıyorum. Her iki alet de elinizde olsaydı tekrar bir deneme yapmanız iyi olabilirdi ama şu an olmadığı için malum yapacak birşey yok. Yine de tekrar bir merakınız dürterse bana özelden mesaj atın. Gönderirim elimdeki de89'u tekrar deneyimlemeniz için.

Baili denemedim. 42c konusunda katılıyorum. 34c ile kafa yapısı benzer olsada üç parçalı oluşu, ağırlık ve sap faktörü tıraşını etkiliyor. Mutluluğu 34c yle bulduysanız hiç zorlamayın hocam. Önemli olan aldığınız keyif , gerisi faso fiso zaten.
(05/04/2021, Saat: 10:34)1905sss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunları yazma sebebim bir şey kanıtlamak değil. Zaten bu kanıtlanabilecekbir şey değil. Ama problem mevcut durumunuzda demişsiniz. En azından ben tek değilim onu biliyorum. 34c az veya çok ama daha mild diyen çok forumdaşımız var. Bunu açıklayamıyorum. Geleneksel tıraşın gizemli tarafı herhalde diyorum.

Selamlar,

De89 a göre mild ve etkilisi olması ihtimali kısa sap ve manevra kabiliyetinin yüksekliği de olabilir . Benim gibi çoğu kişi tıraşa ilk başladığı zamanlarda kullandığı için farklı ve karmaşık yorumların yapılması bence çok normal. Marv üstad gibi tecrübeli kişiler tarafından yapılan yorumlar süzulebilirse daha nokta atışı çıkarımlar yapilabilinir. Şu an elimde yok ama mevcut tecrübelerim doğrultusunda 34c daha etkili bir alet diyebilirim ben .
Uzun bir deneme sürecinden sonra en çok bic ve feather'ın yakıştığına karar verdim. Feather hem çok uygun fiyatlı değil, hem de bic kadar keskinliğini koruyabildiğini düşünmüyorum. Kalite kontrol problemleri ve dalma eğilimi kesinlikle var fakat benim elim alıştığı için rahatça tıraş olabiliyorum artık. Son iki-üç aydır ne tahriş, ne de konforsuz bir tıraş yaşadım sayın komşular.
öncelikle tüm komşularıma iyi geceler. de89 almak istiyorum fakat tek model var diye bilirken birden fazla modeli varmış. şuanki makinem yaqi flipside korunaklı bar ile tıraş olmuyorum artık ve tek bar da yeterli değil. agresiflik, büyüklük, kalite bakımından hangisini önerirsiniz? ve bu modeller arasında sap dışında bir fark varsa söyler misiniz?
Stay Sharp. Jilet
(05/05/2021, Saat: 01:07)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: öncelikle tüm komşularıma iyi geceler. de89 almak istiyorum fakat tek model var diye bilirken birden fazla modeli varmış. şuanki makinem yaqi flipside korunaklı bar ile tıraş olmuyorum artık ve tek bar da yeterli değil. agresiflik, büyüklük, kalite bakımından hangisini önerirsiniz? ve bu modeller arasında sap dışında bir fark varsa söyler misiniz?

Sap dışında bir fark yok komşum.
(05/05/2021, Saat: 01:10)oblomov31 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sap dışında bir fark yok komşum.
agresifliği nasıl peki komşum?
Stay Sharp. Jilet
(05/05/2021, Saat: 01:12)muhendisbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: agresifliği nasıl peki komşum?

Oldukça mild komşum. Günlük tıraş içi harikadır. Zaten geleneksel tıraşın en klasik aletlerinden. Agresiflik beklentin varsa başka bir şey bakmanı öneririm. Farklı sapların agresifliğe bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Estetik kaygılardan yahut sapın elden kaymaması için tercih ediliyor genellikle farklı saplar.
(05/05/2021, Saat: 01:20)oblomov31 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oldukça mild komşum. Günlük tıraş içi harikadır. Zaten geleneksel tıraşın en klasik aletlerinden. Agresiflik beklentin varsa başka bir şey bakmanı öneririm. Farklı sapların agresifliğe bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Estetik kaygılardan yahut sapın elden kaymaması için tercih ediliyor genellikle farklı saplar.

ilginiz için teşekkür ederim.
Stay Sharp. Jilet
Merhaba herkese, yeni üye oldum foruma, ancak daha önceden takip ediyordum fırsat buldukça. Sakallarım sert cildim hassas olduğu için EJ DE89 aldım ama bir türlü alışamadım. Hergün tıraş olan biri için en iyi çözüm gibi gelmişti. Kesik vs. olmuyor ama akşam tıraş oluyorum ertesi gün yüzüm acıyor... Birçok jilet de alıp denememe rağmen hatta traş öncesi ve esnasında da bir çok kombinasyon denememe rağmen olmadı. Sanırım aletin mild olması hassas cilt için uygun olduğu anlamına gelmiyor. Şimdi feather sipariş ettim, satan arkadaşlardan 34c alıp onları da denemek istiyorum.
Komşum selamlar. Tecrübenizi bilmiyorum fakat geleneksel tıraşta yapılan en büyük mali hatalardan biri problemi makineden sanıp ciddi maliyet kayıpları yaşamaktır. DE89 uygun yüz hazırlığı uygun köpük uygun ekipman ve teknik ile çok güzel tıraşlar verir ki örnekle açıklayayım. Ben sakalları gayet sert ama hassas alerjik cilde sahip bir kişiyim. Ben ustura ile tıraş olmaktayım. Antalyada yaşadığım için cilt yapımda nötürü tahrişsiz tıra şbir tık daha önemli serin memleketlere göre benim için. Ben ilk alışma evremde 2 perde çıkış yönüne en son bölgesel düzeltmeler ile DE89 kullanarak tıraşımı icra ederim. Temmuz ayı favori ekipman kombinasyonum DE89 + voskhod jilet + Prorasso mentol tıraş öncesi ve tıra şkremi ( tast aköpürtüyorum ) + tıraş kolonyası + kuruluğa göre balsam tercih ediyorum. Fırça seçimim omega pro 49. Soğuk su kullanıyorum tıraşımda her anında, sadece fırçayı ılık suyla yumşatıyorum ki güzelcene yumşuyor. Özetleyeyim. Orta keskin konforlu jilet ve doğru yüz hazırlığı + köpük ile sahip olunacak en konforlu makinaya sahipsiniz. Tavsiyem Bu makine ile öğrenip bütçenizi yormayarak gc 84 tarzında orta - orta üstü bir çelik alet temin ederek daha güzel tıraşlar olmanız yönünde. Çünkü öğrendikçe bu işi daha kaliteli daha özel ekipmanlar için gayet bütçe gerekeceği. Benim DE89 um steri ledildi temizlendi silinip parlatıldı ve çekmecede 1 senedir minik oğlumun büyümesini beklemektedir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 772 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,550 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,443 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,936 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,410 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 47,154 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,188 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,689 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,489 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,674 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: