Edwin Jagger DE89
Forumdaki yorum ve tavsiyeler sonrası klasik tıraşa başlangıç makinem oldu. bana göre F/P çok başarılı bir makine.
Gillette fatboy, slim, BB ve baili 179 makinelerim var, bunların üzerine çelik usturaya geçiş yaptıktan sonra makine kullanımı bırakmıştım. Yurtdışına geldiğimde bileme taşlarını taşımamak için usturamı yanıma almadım. Baili ve BB yanıma aldım, gayet te yeterli oldu benim için. EJ 89 burada indirimde 230 TL gibi bir rakama sıfır buldum ve deneme amaçlı aldım, şunu söylemeliyim ki belirttiğim makinelerin hepsinden daha konforlu geldi. Özellikle kısa sap inanılmaz hoşuma gitti, boyun bölgesinde çok rahat manevra yapabiliyorsunuz. Yeni başlayanlara kesinlikle tavsiye ederim, agresif bir başlık olmamasına rağmen oldukça verimli bir tıraş sunuyor.
@"serkant2" komşum bi sorum olacak bu gillette makinelerinin birbirinden ne farkları var ? Bende gilette ball and tech makine var. Fatboy Bb slim bu aletlerin kesimleri birbirine göre çok farkli mi ?
EJ DE89 kesim hissiyatı ve tıraş sonrası konfor açısından çok güzel bir makinedir. Benimde geleneksel tıraşı öğrendiğim makinedir. Keskin ve konforlu jiletler ile ( benim tercihim Sharp-Edge )
yeterli perde sayısı ve düzeltme ile çok keyifli temiz tıraşlar yaşatır. Ben ustura ile tıraş oluyorum normalde ama söz konusu sinek kaydı damat tıraşı olduğunda. 3 perde + düzeltme DE89 ile harika tıraşlar çıkartıyorum. Kısacası EJ DE89 candır.
Bugün treet king ile biraz yıpranmış cildime çok iyi ve rahat tıraş verdi, bir denemenizi öneririm. Tam hassas ciltlere özel bir kombinasyon.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(07/07/2021, Saat: 11:18)İsmail Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"serkant2" komşum bi sorum olacak  bu gillette makinelerinin birbirinden ne farkları var ? Bende  gilette ball and tech makine var. Fatboy Bb slim   bu aletlerin kesimleri  birbirine göre çok farkli mi ?

başlıkları aynı, kesim hissiyatları da bana aynı gibi geldi. Gövdeleri birbirinde farklı, fatboy daha ağır. Fatboy 2. elde oldukça populer, her ikisini de ebaydan açık arttırmayla almıştım. Bazıları hastası oluyor bazıları da benim gibi çok etkilenmiyor, bana verdiği hissiyat tıraş sırasında sıklıkla başlığı yıkama gereksinimi yaratması. EJ89 'da daha rahat ettim.
Anladim saol komşum yenilerde ayarlı futur klonu edindim herhalde agresiflik ve etkin kesim olarak daha iyidir ayarli makinelerden
Yeni başlayanların başlangıç aleti olması nedeniyle maalesef talihsiz bir tıraş aletidir. Tıraş rutini içindeki tüm acemiliklerin sorumluluğu bu alete yıkılır. Doğru jiletle kombin edilmesi halinde günlük tıraş için son derece yeterli, konforlu ve güzel bir tıraşı var. Lakin dediğim gibi genellikle kartuş sonrası ilk tıraş aleti olarak tercih edildiği için geleneksel tıraşa dair kendi el yetkinliğimizin düşük olduğu bir dönem ve üzerine bir de diğer aletleri merak edip ''deneme'' iştahı + olarak da forumun dönem trendlerine göre farklı aletlere gazlaması gibi nedenlerle çabuk sıkılıp, elden çıkarılan bir alettir. Aslında geleneksel tıraşı öğretmek için son derece iyi oryantasyon aletlerinden biridir. 34C, 42c gibi aletler de bu klasmana dahil edilebilir.
(07/07/2021, Saat: 10:51)serkant2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette fatboy, slim, BB ve baili 179 makinelerim var, bunların üzerine çelik usturaya geçiş yaptıktan sonra makine kullanımı bırakmıştım. Yurtdışına geldiğimde bileme taşlarını taşımamak için usturamı yanıma almadım. Baili ve BB yanıma aldım, gayet te yeterli oldu benim için. EJ 89 burada indirimde 230 TL gibi bir rakama sıfır buldum ve deneme amaçlı aldım, şunu söylemeliyim ki belirttiğim makinelerin hepsinden daha konforlu geldi. Özellikle kısa sap inanılmaz hoşuma gitti, boyun bölgesinde çok rahat manevra yapabiliyorsunuz. Yeni başlayanlara kesinlikle tavsiye ederim, agresif bir başlık olmamasına rağmen oldukça verimli bir tıraş sunuyor.
Bu yoruma kesinlikle katılıyorum. vintage-modern birçok tıraş aletim var fakat en temiz ve konforlu tıraşı EJ DE89 ile alıyorum diyebilirim. Eksi yanı ise 3 parça bir alet olması. Kelebek tarzında olup kendine has özellikleri aynen kalsa tadından yenmezmiş bana göre. Bence sırf başlangıç için değil, her dönem kullanıma uygun bir alet.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Bu makineyle ilgili bir sorum olacak. Makineyi 30 derece yatırırsam çok sakal bırakıyor. Yaklaşık 50-60 derecelerde bir yerde jiletin doğrudan temas ettiği bir açı var sanırım. Bu açıyı tercih edeniniz var mı? Ben cesaret edemedim ama cayır cayır sakal sesi geliyor falan, merak ettim.

Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 772 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,549 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,443 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,936 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,408 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 47,154 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,186 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,689 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,489 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,673 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: