L'Occitane Shea Butter
bu markanin urunleri gercekten pahali
ayni isi gorebilecek daha ucuz urunleri arastirmakta fayda var

@mancho ve @özgün41 üstadım, arkadaşım aynı ürünü 1 sene kullanmış ancak tüketebilmiş. Ben de bununla avunuyorum Blush.

@ooppss üstad bende Arko zeytinyağlı krem var. Kesinlikle ondan daha tamir edici olduğunu söyleyebilirim kıyaslamak gerekirse. Nivea'nın Gündüz Bakım Kremi var biraz o yanaşıyor bunun etkisine. Belki tipsol üstadın aldığı gibi bir yerden düşürülebilirse alınabilir (o yarım kilosunu 50 TL gibi bir fiyata almış, ve bayağı kaliteli bir ürün almış. Aslında böyle birşey denk gelirse ben de ileride düşünebilirim ondan Smile. Gerçi yurt dışına giden bir arkadaştan istemek lazım veya yurt dışı gezisi yaparsak öyle halletmek lazım Sad).
Teşekkürler inceleme için @btoprak üstad.

şu ürün de aynı kapıya çıkıyorsa oldukça makul fiyatlı Smile (Sabun malzemesi olarak kullanmak için not etmiştim bir köşeye ama buraya nasipmiş xD)

http://www.doakozmetik.com/shea-butter-pmu37
www.BarbarosRazors.com

@theunnamed üstad çok iyi bir fiyatı var. Denerseniz tecrübenizi paylaşır mısınız ?
Tabiki paylaşırım üstad. Benim sipariş etmem ve bana ulaşması bir ayı geçer ama Smile

(28/01/2015, Saat: 01:44)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @theunnamed üstad çok iyi bir fiyatı var. Denerseniz tecrübenizi paylaşır mısınız ?
www.BarbarosRazors.com

(28/01/2015, Saat: 01:44)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabiki paylaşırım üstad. Benim sipariş etmem ve bana ulaşması bir ayı geçer ama Smile

Bekleriz üstadım Smile.
(28/01/2015, Saat: 01:47)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bekleriz üstadım Smile.

Bekletmeyim dedim ve bir adet ardıç sabunu ile birlikte aldım Smile

Bu arada üye olursanız %10 da indirim varmış. 8.99 a geliyor kargosu da 5 TL. Merak eden arkadaşlar varsa fena bir rakam değil 9 arko stick parası CoolTongue
www.BarbarosRazors.com

(28/01/2015, Saat: 01:44)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @theunnamed üstad çok iyi bir fiyatı var. Denerseniz tecrübenizi paylaşır mısınız ?

Geçen akşam denedim, internette görebildiğim kadarıyla rafine edilmemiş (unrefined) shea butter için daha makul diyorlar, yani esans vs. ekstra içerik yok sadece shea butter.

İlk izlenimim bu ürünün de böyle olduğu yönünde, herhangi bir koku almadım sayılır, bunun haricinde kıvamı ve dokusu da unrefined olduğuna işaret ediyor gibi çünkü ekstra içeriğe sahip olanların kıvamı ve dokusu değişiyormuş biraz karıştırılmalarından dolayı.

Kabın içinde sert bir kıvamı var, doku itibariyle neredeyse Proraso Pre/post shave gibi diyebilirim. avcuma bir miktar aldım, ellerimi ovuşturmaya başlar başlamaz erimeye başladı ve çok ciddi bir sıcaklık oluşturuyor sürtünmenin etkisiyle. Bana yapı olarak vazelini andırdı elimde kıvama geldiğinde.

Yüzüme sürdüm, yüzüm ışıl ışıl oldu aynanın karşısında. ellerimi yıkamak istediğimde çabucak elden su ile giden bir şey olmadığını anladım, biraz uzunca yıkamak gerekiyor ve yine de kalıntı bırakıyor bir süre elinizde.

Yüzümde sanırım 1 saat kadar kalabildi, emilim süresi uzun baya. Ama insanın yüzünde zarif ve yumuşa bir his bırakıyor gibi hissettim ilk denemede.

Ürünün ayrıca nemli cilde daha iyi uygulandığını öğrendim, henüz denemedim ama ellerinizi ve yüzünüzü ıslatıp daha sonra uygularsanız çok rahat ve eşit miktarda dağılıyormuş.

Karşılaştırma yapmak için L'Occitane da kullanmak gerekli ama bence ondan aşağı kalır yanı yoktur bunun.
www.BarbarosRazors.com

Teşekkür ederiz @theunnamed üstad. Aslında deneyimleriniz benim yaşadıklarımlarımla aynı. O zaman bu ürün de denenebilir hem daha uygun fiyatliSmile.
Doa kozmetikte şu anda 5tl üyelere.
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Huncalife Bioten Jojoba&Shea Yağı Özlü Mentollü Nemlendirici Balsam inter 2 2,684 16/01/2019, Saat: 00:55
Son Yorum: hidalgo
  L'occitane Mer & Mistral After Shave Balm koolandgang 9 9,953 15/01/2016, Saat: 17:25
Son Yorum: neoromancer
  L'Occitane Verdon Aleksey 15 12,784 22/10/2015, Saat: 20:33
Son Yorum: ckeskin
  Shea Butter papazerigi 1 5,020 27/02/2012, Saat: 04:19
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: