Biotherm Homme Cleansing Gel Toning Tıraş Öncesi Yüz Temizleme Jeli
Evet arkadaşlar, daha önceki TOBS Scrub incelememde de bahsettiğim gibi kullandığım tıraş öncesi ürünleri incelemeye devam ediyorum. Biotherm'in erkek serisinde bir kaç tane yüz temizleme jeli bulunuyor. Bunların hepsinin ambalajının aynı olduğunu düşünürsek üzerinde ne yazdığına dikkat etmeli. Benim uzun süredir kullandığım ve bugün inceleyeceğim ürün normal ciltler için olan ve Toning (parlama önleyici) özelliğe sahip olan yüz temizleme jeli. Ben bu ürünü iki yıla yakın süredir kullanıyorum. Çok ufak bir miktarı yeterli olduğu için de hala bitiremedim. Ürünün tavsiye ededilen kullanım ömrü olan 12 ayı bir hayli aşmama rağmen herhangi bir değişiklik veya kötü etki görmediğim için de bitene kadar kullanmaya devam ediyorum.

sblaq1.jpg

Fiyat: Ürünü çeşitli kozmetik mağazaları ve web sitelerinden temin etmeniz mümkün. Fiyatı ise 45-65 TL aralığında değişiyor. Bu nedenle almadan önce ufak bir arama yapmanızı tavsiye ederim. ATU Duty Free mağazasındaki fiyatı da en son 18€ idi.
Ambalaj: 150ml plastik tüp.
Üretim Yeri: Fransa
İçindekiler: Water, Glycerin, Coco-Betaine, Sodium Cocoyl Glycinate, Peg-120 Methyl Glucose Gioleate, Lauric Acid, Triethanolamine, Potassium Chloride, Zinc Gluconate, Manganese Gluconate, Magnesium Gluconate, Copper Gluconate, Tetrasodium Edta, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Blue 1, Yellow 5, Fragrance, Linalool, Limonene.
Ürünün içeriğinde gördüğünüz gibi parabene türevi mevcut. Bazı arkadaşlarca ürünün tercih edilmemesi için önemli bir etken olabilir.
Ürün Tipi: Günlük ve tıraş öncesi yüz temizleme jeli. Parlama önleyici.
Koku: Biotherm'in bütün ürünlerinde kullandığı termal plankton içeren kaynak suyu nedeniyle olan hoş temiz bir kokusu var.
Uygun Cilt Tipi: Normal ciltler. Eğer hassas bir cildiniz varsa özellikle göz çevresinde aşırı kurumaya sebebiyet verebilir. Buralara temas etmemesine dikkat ederseniz bir sorun yaşamazsınız. Zaten ürünün arkasında da göz bölgesine temas ettirilmemesi gerektiği yazıyor.
Nemlendirme: Ürün kullanım sonrasında temizlik ve tazelik hissi verse de amacı cildi tıraşa hazırlamak ve yüzdeki parlamayı engellemek olduğu için nemlendirici özelliği olmayan bir ürün. Zaten Biotherm de bu ürünü nemlendirsin diye satmıyor. Amaç nemlendirmekse başka ürünlerime bakın diyor.

bi5obs.png

Genel Değerlendirme: Ürünün arkasında İngilizce yukarıda da görmüş olduğunuz açıklama ve uyarı yer alıyor. Ben kullandığım süre boyunca bu üründen gerçekten de memnun kaldım. Hala daha kullanmaya devam ediyorum ve çok memnunum. Özellikle benim gibi karma cilde sahip arkadaşların gün içerisinde yaşadıkları parlama sorununun giderilmesine çok yardımcı oluyor. Tıraş öncesi kullanım için de içinde Salicylic Asit bulunduğu için batığa iyi geliyor ve yüzde belirli bir gerginlik oluşturarak tıraşı kolaylaştırıyor. Özellikle tıraş öncesi için almaya değer mi? Bence değmez. Ama günlük bir yüz temizleme yeli arıyorsanız ve ayna gibi parlamaktan hoşlanmıyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir jel. Genel değerlendirmem ürünün 5 üzerinden 4.50 puanı hakettiği yönünde.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
biotherm'in urunleri genelde basarili ustadim inceleme icin tesekkur ederiz eline saglik
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
İnceleme için teşekkürler cihankeskin komşum.
Bende aynı ürünü kullanıyorum ve cok memnunum.arkasındaki bıraktığı his takdiri şahen.sahsen cok beğeniyorum. Traş sonrası yine favorilerim biotherm homme total perfector.
289f52959085df29155c295b80565715.jpg
(09/02/2015, Saat: 12:26)polo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende aynı ürünü kullanıyorum ve cok memnunum.arkasındaki bıraktığı his takdiri şahen.sahsen cok beğeniyorum. Traş sonrası yine favorilerim biotherm homme total perfector.

Total Perfector güzel bir nemlendirici olmakla birlikte tıraş sonrası ürünü olarak tasarlanmadığı için size onun yerine Biotherm Homme Active Shave Repair'i tavsiye ederim. Eğer cildiniz kuru bir ciltse de Soothing Balm sizin için iyi bir tercih olabilir. İki ürünü de uzunca bir süre kullandım. Hatta kullandığım zamanlar lise ve üniversite dönemlerimdi. O kadar iyi ürünler olmasalar o zamanın acemiliği ile toparlayamazdım çehremi. Big Grin
Kusura bakmayın hocam yazmayı unutmuşum. Genellikle total perfector U alın,şakak, ve yanaklara sürüyorum. Biliyorsunuz ince kırısıklarada iyi geliyor o Yüzden. Ama küçük lekeleri giderdiğini hiç görmedim. Öteki türlü tavsiye ettiğiniz ürünler traş sonrası ürünler Haklısınız.
Cildim Yağlı olduğu için su an sönmüş sivilce izleri var 2 3 tane kadar yanaklarımda.Tavsiye edebileceğiniz kesin etkili bir ürün varmı Üstadım
Bende AQUAPOWER nemlendiricisi var. Güzel bir nemlendirici, tavsiye ederim. Aynı ürün gamında tıraş sonrası losyonu çıkmış, alırım belki...Aynı şekilde çok az miktarda kullanmak yeterli oluyor, o yüzden bitmek bilmedi. Düzenli olarak günlük kullanmak lazım aslında.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(09/02/2015, Saat: 12:50)polo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cildim Yağlı olduğu için su an sönmüş sivilce izleri var 2 3 tane kadar yanaklarımda.Tavsiye edebileceğiniz kesin etkili bir ürün varmı Üstadım

İzler ne durumda? Uzun süreli izler mi? Yoksa geçici ufak tefek izler mi? O tarz izler eğer çok eski değillerse Avene'in bir kremi var. Ben parmağımı eklem bölgesinde ciddi kestiğimde kullanmıştım. İşe yaradı. Zaman zaman da şuan tıraş kesiklerinde ve tahrişte kullanıyorum oldukça işe yaradı.
http://www.kamelya.com/avene-cicalfate-c...arici-krem
Izler 5,6 aylık vardır. Sivilce sıkılıp iz olarak kaldı. Biraz eski denebilinir. Her aynaya baktığımda gözüm onları Görüyor ve canım sıkılıyor. Tavsiye ettiğiniz ürün 5, 6 aylık olan izlerde etkili olurmu Üstadım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş öncesi doğru yüz hazırlığı Lord Sparhawk 78 89,184 04/04/2023, Saat: 02:09
Son Yorum: Mecanica
  Blueness Traş Jeli okan y. 37 65,019 14/05/2022, Saat: 16:37
Son Yorum: dramahlas
  Tıraş Kasesi oguzhan5069 2 2,818 24/08/2021, Saat: 09:39
Son Yorum: oguzhan5069
  Tıraş öncesi Şap kullanımı papazerigi 47 69,006 28/02/2021, Saat: 13:09
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş Öncesi Yağ ve Krem koozay 0 2,163 29/11/2020, Saat: 02:37
Son Yorum: koozay
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,604 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 51,039 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Loccitane Cade Traş Öncesi Yağ Onurper 7 11,809 26/01/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: mrtkmsgl
  Kuaf Tıraş Öncesi Yumuşatıcı Jel _Olgun_ 15 29,925 23/07/2016, Saat: 02:12
Son Yorum: cirzini62
  TIRAŞ ÖNCESİ SABUN DENEMEK İSTEYEN? Azubel 12 13,412 31/12/2015, Saat: 01:05
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: