Feather Stainless Steel Razors (AS-D1)
Merhaba Arkadaşlar,
Feather Tıraş aleti,aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz üzere son derece özenle yapılmış,fiziksel olarak hiç bir kusuru bulunmayan ,çok zarif bir makine.Çok zarif diyorum çünkü mesela Merkur Futur yada Merkur progress,Feather 'ın yanında resmen balta sapı gibi kalıyorSmile.Fotolarda tamda öyle görünmeyebilir,fakat aslını elinize aldığınızda ,abartmadığımı aksine ,fazla mütevazi davrandığımı anlarsınız.
Yine kendisi gibi sonderece güzel bir ahşap kapaklı bir kutunun içinde sıkı sıkıya yerleşmiş bir biçimde geliyor.
İşçilik ve Malzeme Kalitesi:İşçilik ve malzeme kalitesi olabilecek en üst düzeyde.Merkur makinelerin çoğunun ,üst kapak kalitesi çok yüksektir,fakat kapakların yan yüzünde, arka yüzünde aynı kalite yakalayamazsınız.Feather da kapağın altıda üstüde,sapının kenarı köşesinde zerre kadar bir çapak yada kalıp hatası vb...şeyleri mikroskop altında baksanız bile yok.Ben buna eşit işçilik kalitesini, sadece İkon Safety Razor da gördüm.Bunun dışında makinenin her tarafı çelik.Daha çok sap ağırlıklı.Tabi elinize aldığınızda hemen hissediyorsunuz.Buralarda su kireç oranı çok fazla.Uzun zamandır kulanmama karşı temizlemek istediğinizde çok çabuk temizleniyor.Ben genelde tıraş aletlerime iyi bakarım.Ama buna çok temizleme gerekmiyor,çünkü 6 ay silmeseniz ilk silmek istediğinizde , yine sıfır alınmış kadar temizleniyor.
Kullanışlılık:Hiç bir şekilde kaymıyor eliniz.Sabunlu,yağlı ne şekil olursa olsun sorun yok.Balans gayet güzel.Şahsen biraz daha kafa ağırlıklı olmasını isterdim.Üç parçalı bir alet.Sap kısmı ve birbirinden ayrılan jiletin oturduğu 2 parça kafa kısmı.Jilet koymak biraz dert.Yani çok keskin jileti iki parçanın arasına koyup sonrada sapına sıkıştırmak zor değil,fakat jilet biraz fazla elinizle haşır neşir oluyor.Ama herşey yerine oturduğunda,öyle özellikle Merkur Progress de olduğu gibi açıklıklar arası milim fark yok.tam oturuyor bütün kenarlar birbirine eşit.
Tıraş Konforu:Arkadaşlar burada ,yukarıdaki dediklerimi tamaen unutunSmileYeni kara bir sayfa açayım.Ne yazıkki bu makine anormal denilecek kadar mild bir makine.Yani resmen,sakalınızı kesmekten aciz.Benim sakalım serttir ve yarı gürdür.Bende hiç bir şekilde işe yaramadı.İlk tıraş olmamı hatırlıyorum,defalarca makineyi yıkadıktan sonra,acaba bunun jilet ağzında koruyucu(ilk kullanımda çıkarmanız gereken) bir naylon bant falanmı var diye baktım.Çünkü jiletin cildinizle teması neredeyse sıfır.Benim ustura tekniğim gelişkin değildir,fakat makine tekniğimde ne makine olursa olsun en çok 3 defa yüzüme sürsem hemen sweet spot denilen noktayı bulurum.Yani ,efendim 30 derece 45 derece falan bu makinede işlemiyor.6. perde traşa geldiğimde futur,ikon yada özellikle progress çıkardığım çok olmuştur.Aslında makine,tahriş problemi olan ve çok yumuşak sakallı birisi için ideal.Bende tahriş problemi yok ama set sakal var.O yüzden bende işlemiyor.Fakat tabiki 6 perde traştan sonra ,aynı yere devamlı makineyi sürtmekten yüzde kızarıklıklar ve tahriş başlıyor.
Fiyat/Performans:Arkadaşlar ben bu makineyi almadım.Feather lara ve jiletli usturalara merakım olduğumu bilen bir dostumun kıyağı.Herhalde ben para verseydim çok üzülürdüm.Bende,özellikle söylüyorum benim tıraş olma tekniğime hiç uygun düşmediği için 10 üzerinden sadece 2 veriyorum.

Arkadaşlar Feather ahşap kutusu çok güzel ve şık,kendisi şu ana kadar gördüğüm en hatasız metal parça,fakat bizler bu aletleri tıraş olmak üzere alıyoruz.Ne yazıkki Feather en hakiki görevini yerine getirmiyor.Traşınız bitmek bilmiyor.Habire kalıntı sakalları alıcam diye aynı yerin üzerinden geçe geçe bu sefer tahriş başlıyor.sadece 3 perdede alsa inanın tahriş sıfır olacak , ama böyle değil.İlk tıraşın heyecanı hayal kırıklığı haline dönüveriyor.
Ben size şöyle bir örneklesem,mesela, feather ın içine keskinliği ile meşhur yine feather jilet takın sonrada daha önce hiç traş olmamış birisine verin,garantili hiç bir yerini kesmez.Bu yüzden benim bu güzeller güzeli Feather , daha tıraş zamanı bilmem kaçsene sonra gelecek oğlana kalacak.Acemiliğini bunda atar.Başkada bu alet bir işe yaramaz.
Bazen yabancı forumlarda okuyorum,işte hayatımın tıraş aleti,şöyle iyi böyle süper diye,fiziksel güzelliği dışında bana güzel gelen bir şey olmadı.
Ben sizi uyarayım diyorum.
img4844l.jpg

img4845b.jpg

img4847s.jpg

img4848t.jpg

img4850j.jpg

img4851q.jpg

img4853z.jpg

img4856z.jpg

inceleme için teşekkürler

sanırım sadece sakal yerine yüzünde tüy olan insanların işine yarayacaktır Sad

(tabiki birde koleksiyonerlerin)
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Gerçekten görünüş mükemmel. ama güvenlik barı bana biraz fazla uzun geldi. ayrıca bıçak açıklığı çok dar, bendeki flying eagle makineye benziyor açıklık. şimdi hem bıçak açıklığı az hem de güvenlik barı fazla dışa çıkıntı yaptığı için tıraş kalitesinin çok düşük olabileceğini söyleyebilirim. İç pazar için üretilmiş gibi duruyor.
jilet gerçekten oldukça arkada kalıyor Sad

feather3.jpg

feather4.jpg
(28/03/2012, Saat: 17:04)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jilet gerçekten oldukça arkada kalıyor Sad

feather3.jpg

feather4.jpg

Evet Hocam,Jilet arkada kalıyor ve yüzünüzde hiç bir şekilde hissetmiyorsunuz.Bu aletle her tıraşa başladığımda ,bu sefer şöyle deneyeyim türü nafile uğraşlar hiç sonuç vermedi.
Ben içine jilet koyupta fotoğraflamayı unutmuşum , siz tamalamışsınız.Blush
acaba az bileylenmiş
(eni daha geniş) jilet bulunabilirmi Smile

alete kıymamak için ben her jileti birkerede bununla denerdim Smile
(bi umut)
Feather icine feather takinca anca japonun tüyünü alıyorsa bize gelmez zaten.
Hocam
Feather,Merkur,Personna Platinum ve permasharp benim denediğim jiletler.
Hatta şimdi tıraş olucam,özellikle Feather ı çıkardım,belki bu kadar yazdıklarımdan utanırda ,tıraşı tamalar diye,fakat perde arkasında Kai de olucakki yarım falan kalırsa tamalasın Smile eeee ne yapıcaksınız,umut dünyası işte..... Smile
Böylede kesmezse artık diyecek birşey yok Big Grin
boylede kesmeze tas motoruyla
koruma barını ınceltmek tek cozum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 94,572 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Feather Popular TTO BigHillMe 119 125,647 28/10/2021, Saat: 13:41
Son Yorum: taka
Video THE OUTLAW MILD STAINLESS STEEL Çirkinvekısa 0 1,287 26/10/2021, Saat: 10:39
Son Yorum: Çirkinvekısa
  Timor Stainless Steel Closed Comb Safety Razor 100 mm MerkurFutur 11 5,608 01/03/2020, Saat: 01:28
Son Yorum: MerkurFutur
  Feather All Stainless AS-D2S İncelemesi Aedan 20 26,122 01/02/2020, Saat: 12:20
Son Yorum: gidakontrol
  Feather AS-D2 fergus 32 43,090 07/11/2019, Saat: 16:04
Son Yorum: Sheeplessness
  Mühle R41 ve Feather Jilet uyumu connect 8 5,310 09/05/2018, Saat: 14:21
Son Yorum: dikdik_s
  BARBE BLEUE BB MODEL X STAINLESS STEEL RAZOR utunc 21 20,456 29/03/2018, Saat: 19:14
  Delta Echo Razors DarthVader 44 34,140 27/12/2016, Saat: 13:04
  Feather AS-D2 Tıraş Aleti - inceleme Emreozer 23 21,622 22/10/2016, Saat: 19:56
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: